Jak funguje vysoušeč vlasů? 4 úžasné typy, které můžete vyzkoušet!

Zajímá vás, jak funguje fén? Toužíte vyrazit na akci, ale nemůžete jít s vlhkými vlasy? Chcete urychlit proces sušení vlasů? Přestaňte se bát, protože fén vás může zachránit před všemi problémy. Tento fantastický text vám poskytne podrobný přehled o fungování a funkcích vysoušeče vlasů.

Fén na vlasy je elektrochemická vychytávka, která fouká horký vzduch na vaše mokré vlasy a proces sušení eskaluje. Nakonec dojde k odpařování a vaše vlasy se vysuší.

Vlasy můžete sušit a upravovat pomocí fénu. Toto zařízení si užívají muži i ženy. Lidé s dlouhými vlasy potřebují vysoušeč vlasů více než krátké vlasy, protože nikdo nechce sedět hodiny s vlhkými vlasy, zvláště v zimě. Vysoušeč vlasů také zafixuje vlasy v požadované poloze pomocí funkce sušení. Přátelé, je tu více věcí, které byste měli vědět, takže bez dalších řečí začněme!

Jak váš vysoušeč vlasů funguje

Vysoušeč vlasů obsahuje dvě složky; motorem poháněný ventilátor a jakékoli topné těleso. Jak tedy fén funguje? Jeho fungování je vysvětleno níže:

  • Zapojte fén do zásuvky a stiskněte tlačítko „Zapnout“, které je na fénu. Proud začne protékat sušičkou.
  • Napájení je přiváděno do topného tělesa. U jednoduchých sušiček je topné těleso kovová spirála, ale v případě drahých sušiček je topné těleso vyrobeno z keramického nebo turmalínového materiálu.
  • Napájecí zdroj roztočí malý motor a zapne ventilátor.
  • Ventilátor generuje proudění vzduchu. Tento proud vzduchu procházel přes topné těleso a směřoval dolů po bubnu vysoušeče vlasů.
  • Vzduch se po tomto procesu ohřívá nucenou konverzí.
  • Horký vzduch vychází z fénu skrz válec.

Proud vzduchu můžete ovládat ručními tlačítky na povrchu sušičky. Fén má také malé bezpečnostní zástěny zakrývající otvory pro přívod vzduchu a zabraňuje ulpívání vlasů na jiné věci uvnitř sušičky.

Typy vysoušečů vlasů

Před nákupem vysoušeče vlasů musíte vědět, z jakého materiálu je vyroben a jak funguje. Nejprve probereme čtyři hlavní typy sušiček:

Typ č. 1. Iontový vysoušeč vlasů

Iontový vysoušeč vlasů udělá vaše vlasy hladké a hedvábné. Je to jeden z nejpoužívanějších typů vysoušečů vlasů a je k dispozici téměř ve všech obchodech. Když vzduch prochází elektrickým proudem v této sušičce, vytváří záporně nabité částice. Tyto záporně nabité částice napadají kladně nabité částice vody a vysušují vlasy bez ztráty vlhkosti. Tyto vysoušeče vlasů dodávají vlasům hladký vzhled, ale nepomáhají při úpravě vlasů.

Typ č. 2. Keramický vysoušeč vlasů

Keramické vysoušeče vlasů jsou hodně odlišné od iontových vysoušečů vlasů. Tento fén je vyroben z porcelánu a keramického materiálu místo kovových. Keramický materiál pomáhá zajistit rovnoměrné teplo pro vaše vlasy. Navíc tyto vysoušeče nepoškozují vaše vlasy. Tento vysoušeč uvolňuje infračervené záření a udržuje vlhkost v pramenech. Vytvářejí také záporně nabité ionty. Jednou z hlavních výhod použití keramického vysoušeče vlasů je, že pomáhá při stylingu a sušení vlasů. Keramický fén je proto preferován před iontovým fénem. Myslím, že je užitečné přečíst si o tom, jak vybrat vysoušeč vlasů.

Typ č. 3. Turmalínový fén

Turmalínový vysoušeč vlasů se skládá z minerálu známého jako turmalín. Je to unikátní minerál. Když je na tento minerál aplikována síla, generuje elektřinu. Turmalínový fén produkuje jak záporně nabité částice, tak infračervené teplo, což z něj dělá směs iontových a infračervených fénů. Turmalínový fén je velmi rychlý a účinný. Vnitřní části vlasů využívají drobné částečky turmalínových minerálů. Tento vysoušeč je velmi šetrný a nejlepší pro kudrnaté a drsné vlasy. Je o 50 procent rychlejší než keramické a iontové sušičky. Ale na krátkých a tenkých pramíncích to nefunguje dobře. Možná vás také bude zajímat, co je to turmalínový vysoušeč vlasů.

Typ č. 4. Titanový vysoušeč vlasů

Titanový vysoušeč vlasů je vyroben z kovu zvaného titan. Tento vysoušeč vlasů vytváří vysoké teplo vhodné pro dlouhé a husté vlasy, ale poškozuje krátké a tenké vlasy. Je rychlejší než jakákoli jiná sušička, ale není příliš bezpečná. Titanové vysoušeče vlasů jsou velmi lehké.

Je to obal!

Vysoušeč vlasů je běžně používané zařízení. Každý, kdo si chce pořídit fén, musí znát jeho základy a práci. Jak tedy fén funguje? Odpověď na tuto otázku najdete v tomto článku. Vždy si kupujte fén, který nejlépe vyhovuje vašim vlasům. Mnoho společností vyrábí vysoušeče vlasů a najdete je v nejbližších obchodech. Společnost Conair se zabývá především výrobou titanových fénů. Při používání vysoušeče vlasů také dodržujte všechna preventivní opatření. Nikdy neponořujte fén do vody, mohli byste skončit zásahem elektrickým proudem. Když dáte fén do vany nebo umyvadla a není zapojený, mohou být části vašeho fénu stále ovlivněny. Kromě toho si užijte sušení a styling vlasů, jak chcete, pomocí fénu. Přečtěte si více o tom, jak fungují vysoušeče vlasů.