Jak funguje topení v elektromobilu? Poznejte tyto úžasné věci!

Jak funguje topení v elektromobilu? Přeměňuje teplo, které vozidlo vytváří v akumulátoru, a přemisťuje jej vedle kabiny.

Elektromobil má dva typy topení; první je odporový ohřívač a druhý je tepelné čerpadlo. Elektromobil nemá žádný motor poháněný plynem, který by vytvářel více tepla. K vyhřívání interiéru vozidla potřebuje topení.

Chladné počasí nejlépe snižuje účinnost elektromobilu, podobně jako u běžných vozidel. Vozidlo spotřebuje více energie, když se ochladí, což je známé jako zkrácení dojezdu, se kterým se musí majitelé elektromobilů vypořádat, protože žijí v chladnějším klimatu. Baterie elektrického auta potřebuje jezdit a hraje roli při zážitku z jízdy, jako je zahřívání auta, chlazení a zahřívání baterie, když je studená. Ve skutečnosti je toho mnohem víc, co se můžete naučit, takže je nejlepší se v tomto článku ponořit dále o topení v elektrickém autě a o tom, proč je to nutné.

Jak funguje topení v elektromobilu

Nicméně všechny použité energie nejsou určeny k řízení. Navíc baterie v elektromobilu nemá žádné přebytečné teplo, stejně jako běžný motor. Proto je vytápění interiéru vozu dle potřeby. Existují dva typy ohřívačů: tepelná čerpadla a odporové ohřívače. Většina elektromobilů má odporové topení, ale tak populární se stala tepelná čerpadla. Oba typy ohřívačů mají energii, takže baterie bude fungovat.

#1. Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla jsou oblíbená jako náhrada odporových topných těles v elektromobilech. Ty jsou pravděpodobně efektivnější při využití energie při vytápění interiéru vozidla. Systém v podstatě tlačí horký vzduch do vozidla. Teplo se vytváří při provozu baterie. Teplo se znovu použije v jiných částech vozu. Tepelné čerpadlo také získává teplo a rozvádí ho. Tepelné čerpadlo je však účinnější než odporový ohřívač, který vytváří teplo pro vytápění vozidla. Tepelné čerpadlo však teplo nevyrábí, ale přenáší ho.

Kromě toho tepelné čerpadlo přeměňuje energii na teplo a neplýtvá energií. Energie stále pochází z baterie, ale nevytváří teplo. Při provozu spotřebuje méně elektřiny. Také využívá jednu třetinu energie jako odporový ohřívač. Teplotu reguluje čerpadlo topení. Topné čerpadlo v podstatě odčerpává další teplo z baterie. Udržuje baterii na nejpříznivější teplotě, což je výhodné při nabíjení baterie. Doba tuhnutí je kratší.

#2. Odporové ohřívače

Tyto typy ohřívačů využívají podobnou technologii jako ohřívače prostoru uvnitř bytu. Nevýhodou je, že při provozu využívají elektřinu. Elektřina se vybíjí v baterii. V chladnějším počasí baterie elektromobilu pracuje ve výrazně sníženém dojezdu a snížené kapacitě. Možná vás také bude zajímat, jaký je nejlevnější elektrický ohřívač k použití.

Jak funguje topení v elektromobilu za chladného počasí

Baterie elektromobilu bude méně účinná v chladnějším počasí. Než začnete řídit, zahřejte baterii. Stejně jako baterie běžného auta se energie vybíjí v celých chladnějších měsících. Elektromobily ztrácejí v chladném počasí část dojezdu, například 30 procent. Topení využívá při vytápění vozidla baterii. Jak ale potom funguje topení v elektromobilu během chladnějšího počasí?

  • Odporové topení se spustí rychle a začnou fungovat, když zatočíte autem, protože generuje teplo, aby do jeho interiéru přivedlo teplo. Baterie dodává ohřívači energii, kterou potřebuje k provozu.
  • Tepelná čerpadla vyžadují čas. Tepelná čerpadla pak v chladném počasí nemohla fungovat hned, protože se zahřívají stejně jako baterie. K práci využívají elektřinu, ale teplo z ní nevzniká. Místo toho využívá teplo přicházející ze samotné baterie. Tepelné čerpadlo i baterie jsou vynikající.
  • Předběžná úprava. Většina elektromobilů nabízí mnoho možností, které auto a baterii nejdříve zahřejí, než je použijete. Proveďte to po zapojení do nabíjecího portu, protože je to výhodné, protože baterie při používání nespotřebovává energii navíc.
  • Elektrická auta se nemusí zdát převládající v chladnějších oblastech, což je pravda, jako v Kalifornii s teplým počasím po celý rok. Snížení dojezdu u elektromobilu také zůstává konzistentní. Ale i přes to je elektromobil stále oblíbenou volbou v chladnějších podnebích, protože se osvědčil jako účinný a funkční.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte odpověď na otázku „jak funguje topení v elektromobilu?“ Ale v tomto ohledu znáte odporová topidla a topná čerpadla. Stejné je také naučit se, jak funguje topení v elektromobilu v chladném počasí. To, jak to v tomto ohledu funguje, může ovlivnit spousta věcí! Naučte se tedy, jak může ohřívač co nejlépe fungovat ve vaší elektrické péči ve prospěch vás a vaší rodiny. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak zahřát topení v autě a jak opravit topení v autě.