Jak funguje terasový ohřívač? Přečtěte si tato úžasná fakta!

Zajímá vás, jak funguje terasový ohřívač? K výběru elektrického, plynového nebo propanového terasového ohřívače bude použita technika sálavého a konvekčního vytápění. Výsledkem je, že teplo může být pociťováno v celém prostoru.

BTU (jednotka tepla) terasového ohřívače určují množství tepla, které je rozptýleno, proto si věnujte zvláštní pozornost provedení a počtu BTU.

I za zimního večera byste rádi ocenili svou terasu. Můžete zapálit táborák, ale nebude to tak špinavé. Jaká je nejlepší volba? Topidlo na terasu. Jsou nejlepším kámošem do vaší chladné zahrady, protože jsou chladné, elegantní a atraktivní. Jak by ale fungovaly v praxi? Pokud vás tedy tento článek zaujal a chcete se vše dozvědět podrobně, pokračujte ve čtení na konci. Níže jsme napsali, jak tyto ohřívače fungují a mnoho dalších. Pojďme se na to podívat do hloubky!

Jak terasová topidla fungují?

V tomto odstavci se dozvíte, jak funguje terasový ohřívač? Terasové ohřívače běží na propan, nebo zemní plyn je palivo terasové ohřívače. Terasová topidla se dělí do dvou kategorií: Jak již název napovídá, elektrická topidla jsou připojena a pracují na elektřinu. Terasové ohřívače na zemní plyn jsou obvykle nejoblíbenější. Mohou využívat konvenční přípojky zemního plynu, které se běžně vyskytují v zahradách. Terasové ohřívače vyrobené ze zemního plynu spalují čistě a snadno se ovládají. Jsou však dražší a vyžadují přizpůsobení. Nastavte, zapněte a užívejte si teplo přírodních terasových ohřívačů.

Další alternativou jsou propanové terasové ohřívače, které fungují rychleji než ostatní verze. Jsou také mnohem pohyblivější, takže nejste omezeni na jedno místo na zahradě. Hlavní nevýhodou je, že propanové sudy jsou dražší než přírodní lahve. Budete si muset koupit plynovou nádrž, abyste mohli používat propanový terasový ohřívač. Elektrické terasové ohřívače jsou také atraktivní, protože se snadno obsluhují a nevyžadují odbornou instalaci nebo údržbu plynové nádrže. Elektrické terasové ohřívače jsou často dražší (výraznější náklady na energii) a pomalé než plynové terasové ohřívače. Jednoduše zapojte elektrický terasový ohřívač do zásuvky a zapněte jej. Všechny terasové ohřívače používají spíše sálavé vytápění než potrubní vytápění. Zde je ale otázkou, co to vlastně sálavé vytápění je?

Sálavé vytápění

Sálavé vytápění je součástí elektrických i plynových terasových ohřívačů. To znamená, že teplo proudí do vzduchu a možná je cítit ve velké oblasti. Když se látka zahřeje na určitou teplotu, vyzařuje sálavé teplo. Poté v definované zóně uvolňuje teplo prostřednictvím elektromagnetického záření. Z tohoto důvodu můžete cítit teplo všude kolem sebe. Pro srovnání, nucený ohřev vzduchu nastává tam, kde je teplý vzduch vháněn do přilehlého okolí. Většina ostatních typů radiátorů, včetně takových prostorových ohřívačů, používá tento druh vytápění.

Konvekční vytápění

Zatímco většina terasových ohřívačů využívá k vytápění vaší terasy sálavé teplo, některé využívají také konvekční vytápění. Konvekční terasový ohřívač funguje tak, že přenáší energii přes kondenzátor nebo látku, která brání toku elektrického proudu. Poté se přemění na tepelnou energii a cirkuluje po celé místnosti. Terasové ohřívače využívající tento způsob vytápění jsou mnohem méně úsporné než terasové ohřívače se sálavým teplem.

Poznejte rozdíl mezi konvekčním vytápěním a sálavým vytápěním.

Fungují terasové ohřívače?

Terasové ohřívače však nefungují jako zázraky. Nejdůležitější je poznamenat, že účinnost vašeho terasového ohřívače je určena jeho velikostí, teplotou, BTU a polohou. Buďte ve svých požadavcích praktičtí a odhadněte požadované BTU, abyste minimalizovali lítost. Většinu času bude stačit konvenční terasový ohřívač, zejména pokud je prostor omezený. 2 bude mnohem praktičtější v chladnějších oblastech.

Jsou terasová topidla bezpečná?

Jakýkoli druh terasového ohřívače může při nesprávném použití poškodit nebo spálit. Stejně jako horký plynový hořák vás mohou ohřívače Patio popálit, pokud je kontaktujete na špatném místě. Jsou však často považovány za relativně bezpečné. Mnoho plynových modelů obsahuje vnitřní bezpečnostní prvek, který zastaví systém, pokud se zařízení pravděpodobně převrhne. Pokud používáte racionální uvažování a řídíte se pokyny topidla, bezpečnost vás netrápí.

Je však dobré pochopit, do čeho se při nákupu vkládáte. Ohřívače by samozřejmě neměly být instalovány pod stropem, zatímco jiné vyžadují jen málo místa, aby se předešlo nehodám. Pokud váš ohřívač nesmí být vystaven venku, můžete zvážit zakoupení krytu nebo jeho umístění uvnitř. Podle pokynů výrobce je každoroční čištění terasového topení také chytrou možností.

It’s A Wrap!

Doufáme, že po přečtení tohoto článku všichni lépe pochopíte, jak terasový ohřívač funguje. Když zapnete terasové topení, okamžitě se zahřeje. Terasové ohřívače využívají konvekční teplo, ale je pravděpodobnější, že využívají sálavé teplo k zahřátí prostoru kolem nich. Pamatujte, že množství šíření tepla je určeno polohou a BTU terasového ohřívače. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!

Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si o tom, kolik místa vyhřívá můj terasový ohřívač a jak terasový ohřívač zapnout.