Jak funguje přenosná sušička? Přečtěte si tato úžasná fakta!

Zajímá vás, jak funguje přenosná sušička? No, už se nedivte. Jsme tu, abychom vám pomohli. Všechny přenosné sušičky jsou trochu jiné, ale všechny fungují na podobném principu: k vodovodnímu kohoutku je připojeno sací potrubí, které napájí stroj vodou, a výstupní hadice, která vypouští systém.

Na rozdíl od komerčních sušiček trvá sušení přenosných sušiček příliš dlouho. Sušení plné náplně prádla zabere přibližně 2 hodiny.

To je velmi závislé na provozních podmínkách ohřívače. Vzhledem k tomu, že okolní vzduch je méně vlhký, klimatizované bydlení rychleji vysychá. Ano, přátelé, je to všechno pravda. Pokud vás tedy tento článek zaujal a chcete se dozvědět více, čtěte dál. Když se dále ponoříte do tohoto článku, budete vědět, co jsou přenosné sušičky, jak fungují a jaké jsou jejich výhody. Pojďme se na to tedy podívat do hloubky!

Co jsou přenosné sušičky?

Tyto sušičky jsou podobné standardním elektrickým nebo plynovým sušičkám. Přenosná sušička je trochu duplikátem standardní sušičky. Tyto sušičky lze snadno skladovat, když se nepoužívají, protože jsou malé. Zapojují se přímo do elektrické zásuvky a mohou fungovat, když je čas na sušení prádla. Jiné sušičky urychlují proces sušení oděvů rychleji a pohodlněji. Ne každý má však v domě dostatek prostoru pro tak masivní stroj. V takových situacích se mohou hodit přenosné sušičky. Dodávají se ve dvou variantách: odstředění a sušení v bubnové sušičce, z nichž každá má své vlastní výhody.

Sušička může být rychlejší a mnohem energeticky účinnější alternativou, ale vaše prádlo úplně nevysuší.

Přenosná bubnová sušička, jako je Homelabs Compact Laundry Dryer, je tou správnou metodou, pokud rádi vytahujete teplé a nemačkavé oděvy ze sušičky. I když je menší než standardní domácí jednotky, má všechny stejné možnosti, jako je sušení bez ohřevu a vyhřívání a různá časová nastavení a programy.

Jak přenosná sušička funguje?

Přenosná sušička se samozřejmě od standardní sušičky mírně liší; také fungují jinak než tyto sušičky. Přestaňte však více přemýšlet o tom, jak funguje přenosná sušička? V tomto odstavci pochopíte, jak tyto sušičky fungují.

Mnoho přenosných sušiček suší prádlo stejným způsobem jako největší sušička. Když připojíte svou přenosnou sušičku k elektrické zásuvce, elektrický náboj začne protékat drátem, který ohřívá topné těleso vytvářející teplo v sušičce. Uvnitř přenosných sušiček je ventilátor. Když se sušička začne zahřívat, tento ventilátor pak fouká teplo dále dovnitř sušičky a umožňuje sušení prádla v bubnu. To však neplatí pro všechny přenosné sušičky. Také by vás mohlo zajímat, jak používat pračku.

Výhody přenosných sušiček

Velikost přenosných sušiček je skutečně nejviditelnější výhodou. Díky své malé velikosti je ideální do malých bytů a díky své mobilitě je ideální pro hotely, chaty a obytné vozy. Je to také výhodné pro lidi, kteří se často stěhují a rádi si s sebou berou sušičku. Tato sušička za všech těchto okolností omezuje návštěvy prádelny nebo sdílené prádelny. Mnoho přenosných sušiček navíc dokáže šetřit elektřinu navíc v místnosti. A konečně, bez použití tepla se může mnoho přenosných sušiček otáčet. I když nevysychá tak rychle, udrží teplotu vašeho bytu na nízké úrovni a ušetří vám peníze za energii.

Navíc ve srovnání s typickým sušákem nebo šňůrou na prádlo zabírají tyto sušičky méně času nebo místa.

Je u přenosných sušiček vyžadován větrací otvor?

U mnoha přenosných sušiček se žmolky a nadměrné teplo řeší ventilačním otvorem. Větrací hadici sušičky můžete nainstalovat mimo okno, ale někteří lidé se rozhodnou tak nedělat v chladném období, protože nabízí dodatečné teplo. Ačkoli existuje malé riziko z ventilace, protože by tam byly sušičky vyhřívané plynem, vnitřní ventilace může představovat problémy. Nadměrné teplo může zvýšit náklady na chlazení, zatímco vlhkost může způsobit prosperitu plísní.

Abyste se vyhnuli hrozbě požáru, otřete větrací otvor vaší sušičky stejně jako kterýkoli jiný větrací otvor sušičky. Zdá se, že je to přesné, ať už je sušička větraná uvnitř nebo vně okna.

Vědět, jak často čistit větrací otvory sušičky.

Kapacita přenosných sušiček

Protože přenosné sušičky nejsou tak velké jako běžné domácí sušičky, budete muset plnit méně náplní. Domácí sušičky mají obvykle kapacitu 7 až 8,5 kubických stop, zatímco přenosné sušičky mají obvykle takovou kapacitu 1 až 4 kubické stopy. To odpovídá 4 až 16 librám prádla na každou náplň, v závislosti na velikosti náplně. Vědět, jak vypočítat kapacitu pračky.

It’s‘ A Wrap!

Doufáme, že vám tento článek poskytl lepší znalosti o tom, jak funguje přenosná sušička. Dosud jsme probrali vše, co je o přenosných sušičkách vědět. Mějte na paměti, že tyto sušičky se nejen liší od běžných sušiček, ale také jinak fungují. Po přečtení všech informací, které jsme uvedli výše, budete těmto sušičkám dobře rozumět. Děkujeme, že jste s námi vydrželi až do konce!