Jak funguje petrolejový ohřívač? Přečtěte si tato úžasná fakta!

Zajímá vás, jak funguje petrolejový ohřívač? Pojďme o tom všem diskutovat; nepochybně je to dobrá volba mít podrobné informace o všech domácích spotřebičích. Nahlédneme do toho.

Petrolejový ohřívač je primárním zdrojem energie v domácnostech v USA a pomáhá vyrovnat se s výpadky proudu.

Tento typ ohřívače používá petrolej k vytápění prostoru, jak jeho název napovídá. Měli byste však mít na paměti, že pouze 1-K palivo se dokonale hodí pro váš petrolejový ohřívač. Pokračujte ve čtení, protože jsme se podrobně podívali na pracovní mechanismus petrolejových ohřívačů. Přátelé, je tu více věcí, které byste měli vědět, takže bez dalších řečí začněme!

Jak funguje váš petrolejový ohřívač?

Máme dva typy topidel s názvem konvekční a sálavé topidlo. Je důležité vědět, jak funguje petrolejový ohřívač. Pojďme na to společně přijít!

Pracovní systém konvekčního ohřívače

Válcový konvekční ohřívač pracuje na jednoduchém mechanismu podobném lampě napájené petrolejem. Knot vyrobený z bavlny nebo skelného vlákna je upevněn na hořáku umístěném na petrolejové nádrži. Svazky vláken v knotu nasávají petrolej z nádrže kapilárním působením. Palivo se pak mění na páry, zatímco zůstává v knotech. Poté se petrolejové páry mění v plyn povrchovým odpařováním a celý proces je známý jako zplyňování. Ohřívač petroleje používá plyn k ohřevu vzduchu v prostoru. Mechanismus knotu konvekčního ohřívače můžete vylepšit tím, že na spalovací komoru položíte několik šamotových cihel. Cihly prohřejí a prohřejí místnost ještě více.

Pracovní systém sálavého topidla

Sálavé ohřívače obdélníkového tvaru se neliší od konvekčního ohřívače. Sálavé topidlo má elektrické topné těleso, které zvyšuje teplotu petroleje a mění ho na páry. Poté se spustí ventilátor, který přenese plyn, který se vytvořil po výparech, do sestavy hořáku. Teplo se pak k vám přenese přes ventilátor nebo reflektor, pokud jste před sálavým ohřívačem. Styl kazety, která dodává petrolej, je trochu jiný, pokud jde o jeho umístění a upevnění na straně, a to je vše! Pracovní mechanismus sálavého topidla je tak jednoduchý.

Bezpečnostní prvky petrolejového ohřívače

Zde jsou některé bezpečnostní funkce petrolejového ohřívače:

#1. Senzor převrácení

Nesmí vám být neznámé náhodné převrácení ohřívače. Všichni musíme čelit těmto situacím v běžném životě, ale to je docela nebezpečné. Proto se některé modely dodávají se senzorem, který detekuje, když topidlo spadne na podlahu, a poté vyšle do topidla signál vypnutí. Tato vynikající bezpečnostní funkce může zachránit vás a vaše děti před mnoha smutnými událostmi.

#2. Odkapávač

Bojíte se hromadění petroleje kolem topení? Nepropadejte panice, ohřívače mají odkapávací misku a jejím úkolem je sbírat palivo, které z ohřívače uniká. Tato jednoduchá věc nám pomáhá v úhledném a čistém provozu.

#3. Další funkce při provozu ohřívače

Některé ohřívače mají termostat, který pomáhá regulovat teplotu. Kromě toho vás petrolejové ohřívače zbaví práce se zápalkami nebo zapalovačem. Protože mají vestavěnou baterii nebo piezoelektrické zapalovací zařízení. Zařízení lze v případě poruchy vyměnit a máme možnost zapálit ohřívač i ručně.

Náklady na provoz petrolejového ohřívače

Ohřívač produkuje přibližně 135 000 BTU na galon. Ohřívač pracující na petrolej generoval minimálně 3,3 kW a maximálně 6,8 kW tepla. Částka vynaložená na nákup petroleje pro provoz ohřívače je o 70 $ nižší než u elektrické jednotky.

Tipy pro ovládání petrolejového ohřívače

Zde je několik tipů pro provoz petrolejového ohřívače:

  • Kerosen sloužící jako palivo pro výrobu tepla by neměl obsahovat žádné nečistoty, prach a molekuly vody. Také se ujistěte, že náplň není viskózní, protože může blokovat vlákna knotu.
  • Musíte knot bedlivě sledovat a nastavit ho na správnou výšku, abyste zabránili usazování dehtu a případně i zápachu. Knot ve správné výšce také pomáhá kontrolovat výšku plamene.

Naplňte palivovou nádrž pro provoz ohřívače

Nádrž musíte doplnit po osmi hodinách. Doporučujeme vám, abyste se nepokoušeli naplnit nádrž uvnitř vašeho domova, protože kerosinu nějakou dobu trvá, než se smísí se vzduchem v dokonalé kombinaci, než se ohřívač zapálí. Vyjměte ohřívač, když máte pocit, že se nádrž brzy vyprázdní. Poté nechte ohřívač vyhořet a dojde palivo. Počkejte 10-15 minut, aby ohřívač vychladl, protože teplota ohřívače je téměř 500° F. Vyměňte palivo a voila! Nyní jste připraveni zapojit ohřívač po rozptýlení výparů vzniklých odpařováním petroleje. Možná vás také bude zajímat, jak zapálit petrolejové topení.

Vent Or No Vent?

No, odpověď je trochu zapeklitá. Musíte otevřít okno, abyste vpustili škodlivé plyny, jako je CO, CO2, SO2 a NO2. Alternativně musíte nainstalovat detektor oxidu uhelnatého, abyste zůstali v bezpečí, víme, že se musíte ptát, kam bych měl umístit detektor oxidu uhelnatého. Existuje však mnoho dostupných online zdrojů, které vás provedou procesem krok za krokem. Toto je nejjednodušší a nejběžnější odpověď na tuto otázku. Navíc, pokud mluvíme o ošemetné části, musíte jako druhou možnost větrání zvážit umístění petrolejky na krb nebo odvětrání do komína.

It’s A Wrap!

Určitě se vám líbil návod, jak funguje petrolejový ohřívač. Byl to pro nás zábavný a radostný zážitek. Podělte se o své myšlenky v sekci komentářů a dejte nám vědět, jak se vám tento blogový příspěvek líbil. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak vyměnit knot v petrolejovém ohřívači a jak bezpečný je petrolejový ohřívač v interiéru.