Jak funguje ohřívač vířivky? Jeho 3 úžasné komponenty!

Chcete se dozvědět, jak funguje ohřívač vířivky? Elektrické odporové ohřívače se používají k ohřevu vířivek. Voda protéká krytem součásti a dostává se do kontaktu s cívkou prvku generujícího teplo. Jeho vnější opláštění a kompaktní výplň a izolátory tvoří vnější vrstvy montážního pouzdra.

Voda je čerpána přes ohřívač, který je obvykle umístěn ve skříni, přes jedno nebo možná více tlakových čerpadel. Voda je čerpána skrz sestavu, dokud nedosáhne topné spirály ovinuté kolem chladícího kolíku.

Ohřívač odebírá hodně energie ze zdroje a přeměňuje ji na teplo pro uvedenou vodu. „Suchý plamen“ může vzniknout, pokud se spirála zahřívá delší dobu bez vody. K „suchému požáru“ dochází vždy, když se topná spirála příliš zahřeje kvůli nedostatečné absorpci tepla vodou. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli více, a získáte další úžasná fakta o fungování ohřívačů vířivky.

Co je vířivka?

Jasně popsáno, „vířivka“ je fráze, která odkazuje na lázně, které se nacházejí nad zemí. Vířivka nebo vířivka je samostatná nádoba s horkou vodou a tryskami, které uživatelům poskytují relaxační pocit z koupání. Ačkoli existuje několik druhů a typů vířivek a vyskytují se specifické odchylky (např. umístění filtru), základní funkce všech vířivek jsou téměř totožné. Stejná mechanická struktura zajišťuje zadržování vody a základní funkce vířivky, jako je vytápění.

Filtry, které jsou ucpané, čerpadla, která jsou zablokovaná, vodní kámen, rez, včetně něčeho tak základního, jako je uvolněné víko vířivky, to vše může mít vliv na to, jak efektivně se vířivka zahřívá a obecně funguje. Stejně jako takový bazén, i vířivka vyžaduje ke správnému fungování nové filtry, čerpadla a další prvky. Vířivka by nefungovala správně, pokud by byly narušeny.

Jak fungují součásti ohřívače vířivky

Jak tedy ohřívač vířivky funguje? Vířivka, často známá jako lázně, je navržena tak, aby pojala malou skupinu lidí. Protože je často postaven venku, mnoho lidí se rádo koupe a relaxuje ve společnosti nebo sami se sebou. Je to skvělý způsob pro ty, kteří jsou rádi spolu jen proto, aby si odpočinuli a udělali si navzájem radost. Díky různým základním komponentům funguje ohřívač vířivky tp efektivně. Níže uvedené součásti vám pomohou pochopit, jak ohřívač vířivky funguje.

#1. Skořápka

Je to skutečně to, co bylo napsáno na plechovce! To zadržuje vodu, obsahuje četná místa ve formě a nabízí montážní místa pro trysky jako vnitřní povrch vířivky. Sklolaminátový podklad, zvýšená polyuretanová pěna nebo jejich směs posilují nebo vyztužují skořepinu.

#2. Skříň

Skříň s vířivkou slouží dvěma účelům. To nejen podporuje skořepinu a zařízení konstrukčně a také skrývá pod atraktivními dveřmi méně než přitažlivé stroje, jako jsou potrubí, kompresory a ohřívače. Na rozdíl od předchozích verzí, které měly skříň, jsou dnešní skříně vyrobeny z polymeru odolného vůči povětrnostním vlivům a lze je mimořádně snadno čistit.

#3. Čerpadlo

Čerpá vodu do nebo z vířivky, čistí ji a ovládá trysky. Je zapotřebí jedno nebo více čerpadel. Čerpadlo má dva režimy: nižší pro filtraci a vysoký pro ovládání trysek. Snížená funkčnost je regulována balíčkem vířivky, který je závislý na termostatu a, pokud je k dispozici, na hodinách. Vysokorychlostní akce, ovládaná pákou spa pack air, umožňuje tryskám produkovat vysokotlakou páru. Pokud se ptáte, jak dlouho musíte provozovat vířivku, aby byla zajištěna správná filtrace, odborníci doporučují provozovat ji 24 hodin denně s čerpadlem, ale minimálně 4 hodiny několikrát denně. Vědět, jak řešit problémy s přehřátým motorem bazénového čerpadla.

Faktory, které ovlivňují účinnost topného systému vířivky

V závislosti na různých podmínkách se vířivka může zahřívat rychleji nebo pomaleji, níže jsou uvedeny některé faktory, které ovlivňují účinnost ohřívače vířivky.

#1. Když je okolní teplota

Čím je voda a okolní vzduch teplejší, tím kratší dobu bude vířivce trvat, než dosáhne požadované teploty. Podle zdravotnických úřadů je nejvyšší maximální teplota vířivky pro lidi 102 °F (38 °C). Pravděpodobně zjistíte, že nejlepší teplota pro vířivku se zdá být mezi 98 °F (3 °C) nebo 101 °F (38 °C). Představme si, že teplota je 75 stupňů Fahrenheita (23 stupňů Celsia) a voda je stále stejná. To bude vyžadovat 6 až 8 hodin k zahřátí vířivky na 101 °F (39 °C). Pokud je venkovní teplota chladných 55 °F (15 °C) a voda je stále stejná, bude dokončení 101 °F (37 °C) trvat 9 až 16 hodin.

#2. Umístění krytu

Jednou z možností, jak urychlit hojení vířivky, je ponechat na ní víko na počkání. Většina tepelných ztrát vířivkou uniká do atmosféry právě nad ní. Když necháte víko nasazené, udržuje teplo a urychluje proces zahřívání.

#3. Rozbité části

Rozbité topné těleso a čerpadlo nebo vadné trysky mohou vaše přípravy na příjemnou koupel uvrhnout do nepořádku. Rutinní údržba vířivky zajišťuje, že vše běží hladce.

Je to obal!

Jsme potěšeni, že jste se dozvěděli, jak funguje ohřívač vířivky. Ohřívač vířivky funguje efektivně díky různým faktorům a ohřívače se snadno udržují a nejsou tak nákladné. Děkujeme, přátelé, že jste s námi.

Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak funguje ohřívač bazénu a proč můj elektrický ohřívač bazénu nefunguje.