Jak funguje ohřívač bazénu? 2 úžasné druhy bazénových ohřívačů!

Zajímá vás, jak funguje ohřívač bazénu? Většina lidí by se v létě osvěžila koupáním v bazénu. Ale můžete to udělat, i když je chladné počasí. Voda nemusí být studená, abyste se cítili osvěženi.

Přestože ohřívač bazénu neudělá z vašeho bazénu pocit jacuzzi, může poskytnout teplo, takže váš bazén bude pohodlný a zábavný i v chladném letním odpoledni.

Bazénová voda bude odebírat vodu z vašeho bazénu do ohřívací nádrže, kde se ohřeje, než se vrátí zpět do bazénu. I když je venku zima, voda v bazénu bude udržována na příjemně teplé teplotě. Pokud nejste obeznámeni s bazénovými ohřívači, přečtěte si níže, abyste věděli více o tom, jak fungují.

2 druhy bazénových ohřívačů

Bazénové ohřívače jsou k dispozici ve dvou variantách, včetně plynových a elektrických plynových ohřívačů. Každý z nich funguje jinak a dobře funguje s různými vlastníky. Jak tedy ohřívač bazénu funguje? Pojďme si je probrat níže.

#1. Plynové ohřívače

Tento typ ohřívače se spoléhá na propan nebo zemní plyn. Čerpadlo je oběhová voda, která prochází přes filtr směrem k ohřívači. Uvnitř ohřívače plyn hoří a generuje teplo, které se předává vodě, než ho pošle do bazénu. To je ideální pro majitele domů, kteří bazén využívají méně často. Funguje rychle, protože propan a zemní plyn také rychle hoří. To také stojí předem nižší. To však není energeticky účinné, protože uvolňuje oxid uhličitý. Takže pokud chcete jít s eco-friendly variantou, volte raději elektrický ohřívač bazénu.

#2. Elektrická topidla

Tento typ bazénového ohřívače se také nazývá topné čerpadlo. Jak již bylo zmíněno, je to šetrnější k životnímu prostředí. Využívá ventilátor k nasávání vzduchu mimo bazén. Čerpadlo pak použije tento vzduch a bude jej cirkulovat skrz spirálu výparníku. Tento vzduch se pak přemění na teplý plyn, který bude ohřívat studenou vodu v bazénu. V podstatě voda přichází do čerpadla studená a bude teplá, když zhasne. To však bude účinné pouze v případě, že venkovní teplota překročí 45 stupňů Fahrenheita.

Tepelné čerpadlo je ideální volbou pro majitele domů, kteří žijí v oblastech s teplejším klimatem. Totéž platí pro ty, kteří své bazény využívají často. Je to proto, že tento ohřívač bazénu využívá k provozu venkovní teplotu. Pokud svůj bazén využíváte často, je toto spolehlivější varianta a náklady na provoz jsou relativně nižší. Vzhledem k tomu, že přichází s nižšími provozními náklady, můžete toto zařízení používat více, aniž byste utráceli příliš mnoho. To, co je méně nákladné, je skutečnost, že se spoléhá pouze na proudění plynu a vzduchu. Ale mějte na paměti, že je pomalejší ve srovnání s plynovým ohřívačem. Navíc není ideální pro ty, kteří žijí v chladnějším klimatu.

Výhody bazénového ohřívače

Mnoho lidí si myslí, že ohřívač bazénu je nezbytný pouze pro chladnější státy, ale není tomu tak. Musíte vědět, že každý typ ohřívače bazénu funguje jinak. Stejně tak se liší jejich vlastnosti a výhody. Nejlepší by bylo, kdybyste je zvážili a také to, jak každý z nich funguje, když uvažujete o investici do jiné jednotky.

#1. Elektrické

Bazénové ohřívače poháněné elektřinou mají podobné možnosti ohřevu jako solární a plynové. I když to není nejrychlejší metoda, je ideální pro neustálé používání bazénu. Elektrický má mnoho dílů, které vyžadují údržbu. Také jeho chladivo je třeba časem doplňovat. Tato možnost je ideální pro ty, kteří žijí v teplejším klimatu, i když využívá hlavně vzduch. Výkon tím nebude ovlivněn. Možná si také budete chtít přečíst o tom, proč můj elektrický ohřívač bazénu nefunguje.

#2. Solární

Solární ohřívač bazénu má také mnoho výhod. Díky tomu může být vaše koupací sezóna snadno zdvojnásobena. Koupat se můžete i v podzimních a jarních měsících. Během těchto časů nevzniknou žádné provozní náklady, protože tepelné teplo slunce je zdarma.

#3. Zemní plyn

Jednotky na zemní plyn jsou vynikající pro rychlé vyhřívání vašeho bazénu, který vyžaduje časté vytápění. Má podobné výhody jako ostatní modely. Předčí však svou hbitostí pro zahřátí prostoru podle potřeby. Pokud se chcete koupat po celý rok nebo jen párkrát týdně, je pro vás topidlo na zemní plyn to pravé. Tím se váš bazén ohřeje během několika hodin. Pro přesnou teplotu je vhodný i ohřívač na zemní plyn, který vám umožní regulovat a řídit teplotu vašeho bazénu.

It’s A Wrap!

Diskutovali jsme o tom, jak funguje ohřívač bazénu, jeho druhy a výhody. Pokud svůj bazén používáte méně často a bydlíte někde s chladnějším klimatem, je pro vás plynové vytápění ideální. Ale pokud žijete v teplejších oblastech a často plavete, pak vám bude nejlépe vyhovovat tepelné čerpadlo nebo elektrický ohřívač. Udržujte se v teple a užijte si příjemné a šťastné plavání! Kliknutím na tento odkaz zjistíte, jak dlouho vydrží ohřívač bazénu.