Víte, jak funguje nepřímý ohřívač vody? Tento článek vám pomůže naučit se provozní funkci nepřímého ohřívače vody. Nepřímý ohřívač vody ohřívá vodu, která cirkuluje přes topné těleso v akumulační nádrži pomocí primárního kotle nebo topeniště.
Energie v nádrži na vodu umožňuje ohřívač zapínat a vypínat méně často, aby se šetřila elektřina.
V kombinaci s vhodným účinným kotlem a dobře izolovanou nádrží by nepřímý ohřívač vody mohl být nákladově nejefektivnějším způsobem poskytování převařené vody, zejména pokud je kotel zdroje tepla nakonfigurován na nastavení studeného startu. A přestože ohřívače potřebují akumulační zařízení, nepřímé ohřívače vody byly pro většinu domácností mnohem účinnější metodou. Bez dalších okolků začněme objevovat více.
Základy nepřímého ohřívače vody
I když se to nazývá ohřívač vody, nepřímo ohřívaná nádrž na vodu neohřívá vodu. Alternativně horká voda cirkuluje nejprve z kotle do topného tělesa v nádrži. Teplo je předáváno z vody ve spirále do vodní nádrže, která dále putuje do kohoutků. Sekundární termostat se připojí ke svému kotli vždy, když je potřeba teplá voda pro domácnost. Protože nepřímotopný ohřívač nepoužíval plyn ani elektřinu, nepotřeboval výfuk. Ve skutečnosti je to jen typ akumulační nádrže s vnitřní spirálou a vstupními a výstupními faucety.
Když máte vždy velký kotel, zkombinovat jej s nepřímým ohřívačem vody a vytvořit tak kombinovaný systém se zdá být reálnou volbou. Zdá se, že nepřímá nádrž je relativně levný doplněk. Nepřímé nádrže nevyžadují samostatný přívod paliva. Nepřímé zásobníky mají delší životnost než tradiční zásobníkové plynové ohřívače vody.
Jak váš nepřímý ohřívač vody funguje?
K ohřevu domácího vodovodního systému využívají nepřímé ohřívače vody kotel na vytápění, který by v současnosti fungoval. Před kotlem byl nepřímý zásobník a oba byly propleteny smyčkou cirkulace vody, která mezi nimi protékala. Trubka je ovinuta kolem jako spirála a dosahuje nepřímé vodní nádrže, aby se optimalizoval přenos tepla a následný výstup. V důsledku toho jde teplá voda z kotle přes vinutí nepřímého zásobníku a opět do kotle. Tato operace se opakuje, dokud nádrž na vodu nedosáhne úrovně a lze ji použít k napájení vodovodních armatur. To vám pomůže naučit se, jak funguje nepřímý ohřívač vody.
Typy nepřímých ohřívačů vody
Podle toho, jak přes ně hospodaří s protékající vodou, lze nepřímé horkovodní systémy dále rozdělit na dva typy. Prostudujte si tyto typy a pochopte více o nepřímém ohřívači.
#1. Ohřívač vody ve stylu nádrže
Z hlediska použití zásobníku teplé vody jsou systémy zásobníkového typu srovnatelné s tradičními ohřívači vody. Namísto použití přímého zdroje tepla k udržení vysoké teploty v nádrži dochází k neustálé výměně vody mezi nádrží a výměníkem tepla. Taková zařízení jsou vhodná pro aplikace, které vyžadují velké množství vody, ale mají sporadickou spotřebu. Možná vás také bude zajímat vysvětlení hlavních typů ohřívačů vody
#2. Ohřívač vody na vyžádání
Vodní systémy na vyžádání byly nejlépe přizpůsobeny pro situace, kdy je poptávka po ohřáté vodě v průběhu času konzistentní, takže není potřeba udržovat nádrž plnou. Toto uspořádání systému je mnohem ekonomičtější, protože je odstraněn styl nádrže. Proto musí být vybrán kdykoli k dispozici.
Dimenzování nepřímého ohřívače vody
Dimenzování nepřímého ohřívače vody je zásadní a musíte nejprve vyhodnotit požadavky na teplou vodu nebo jak se mění po hodině. Celková spotřeba určuje požadovaný výkon nepřímého ohřívače vody, zatímco hodinové chování ukazuje, zda jsou nutné další jednotky. Ať už jsou chvíle, kdy je velká poptávka po teplé vodě, celková potřebná kapacita ohřívače může být přebytečná. Za takových okolností je nákladově efektivnější využít vodní nádrž a naplnit ji před skutečnými špičkami, čímž se minimalizuje potřeba kapacity ohřívače. Namísto použití obrovského, nákladného ohřívače používaného pouze během špiček. Vždy budou existovat různé poplatky, které je třeba zvážit, bez ohledu na to, jaký ohřívač vody používáte.
Předpokládejme však, že kotel již byl umístěn v budově. V takovém případě je třeba při výběru kombinovaného systému zvážit náklady na další potrubí a motory a energii pro napájení těchto vodních čerpadel, na rozdíl od samotné nepřímé nádrže.
Kombinovaný systém však musí přežít nad rámec původních výdajů. Nepřímé ohřívače vody jsou podobně náchylné k selhání kvůli nedostatku funkce failover. Při poruše kotle přicházíte o oba topné systémy a teplou vodu. Letní provoz je marnotratný, protože kotel nenapájí topné systémy a měl by pracovat na čtvrtinu svého celkového potenciálu. Je-li přítomna pouze spotřeba teplé vody v domácnostech, měl by být kotel v ideálním případě schopen provozu s polovičním zatížením po celé léto.
Je to obal!
Jsme potěšeni, že jste se dozvěděli, jak funguje nepřímý ohřívač vody. Nepřímý ohřívač využívá k provozu kotel, který se příliš nepoužívá, ale pokud je vaše potřeba teplé vody příliš vysoká, bude to ideální řešení. Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si o tom, jaký je energetický faktor ohřívače vody a jaký je ohřívač vody v místě použití. Děkujeme, přátelé, že jste s námi zůstali.