Jak funguje mini lednička? 5 úžasných kroků!

Ptáte se sami sebe: „Jak funguje mini lednička?“ Naštěstí je tento článek pro vás. Vaše mini lednička funguje stejně jako ostatní chladničky na trhu; velikost je však menší a je roztomilejší! Minilednička funguje na principu tepelné výměny chladiva uvnitř spirálek chladničky. Konkrétně to funguje podle následujících pěti kroků:

  • Fáze kompresoru
  • Chladivo uvnitř cívek
  • Stupeň výparníku
  • Fáze absorpce tepla
  • Znovu na kole

Vím, že jste velmi zvědaví, jak tato roztomilá lednička u vás doma funguje. Následující článek bude pro vaše znalosti přínosem. Takže bez dalších okolků začněme!

Jak mini chladnička obvykle funguje

Pokud vás zajímá „Jak funguje malá lednička?“ Tato část bude na tuto otázku komplexně odpovídat. Všechny lednice fungují výměnou tepla s chladivem. Absorbuje teplo z okolí, a tím jej ochlazuje. Než začneme, musíte se zorientovat v různých částech vaší minichladničky. Všechny chladničky mají tyto části společné: kompresor, kondenzátor, výparník, expanzní zařízení a termostat.

Kompresor

První část chladničky se skládá z čerpadla a motoru. Konkrétně je kompresor zodpovědný za distribuci chladiva, které absorbuje teplo v procesu chlazení. Přemýšlejte o této části jako o srdci těla.

Kondenzátor

Kondenzátor najdete v nejzadnější části chladničky. Tato část pomáhá tomu, aby se teplo dostalo z chladničky ven, protože je součástí procesu chlazení. Můžete si všimnout, že zadní část vaší chladničky je horká kvůli kondenzátoru.

Výparník, expanzní zařízení a termostat

Výparník získává teplo z chladničky. Díky tomu je interiér chladný, aby mohl být skladován s jídlem. Na druhé straně expanzní zařízení pomáhá zkapalnit chladivo z plynu. A konečně, samotný termostat je ten, který nastavuje teplotu uvnitř chladničky.

Kroky, jak funguje vaše mini lednička

Zde jsou kroky, jak funguje vaše malá lednička:

Krok č. 1. Stupeň kompresoru

Pokud teplota v chladničce není stejná jako teplota nastavená v termostatu, signalizuje to, že vychladne. Prostřednictvím toho bude kompresor pracovat a nasávat kapalné chladivo. Nakonec kapalinu natlakuje a změní ji na plynnou látku.

Krok č. 2. Chladivo uvnitř cívek

Když kompresor začne pracovat, bude tlačit horké plynné chladivo, aby se pohybovalo ve spirálách kondenzátoru v zadní části chladničky. Bude interagovat s chladnějším vzduchem v kuchyni a přenáší do něj teplo. Horké plynné chladivo se pak změní zpět na kapalinu.

Krok č. 3. Stupeň výparníku

Tekuté chladivo, které je nyní ochlazeno, se přesune do výparníku. Dále se bude pohybovat cívkami chladničky a mrazničky. V této fázi chladivo pravděpodobně získá teplo z chladničky, aby se ochladilo.

Krok č. 4. Fáze absorpce tepla

Tento krok je považován za vrchol procesu chlazení. Nyní chlazené kapalné chladivo bude proudit spirálami chladničky a absorbovat teplo, které ji zahřívá. Tímto procesem se chladnička nyní ochladí a bude připravena skladovat potraviny. Po fázi absorpce tepla se chladivo přímo zahřeje a změní se na plyn. Toto chladivo bude proudit spirálami, aby absorbovalo zbývající teplo z chladničky a nakonec dorazilo do kompresoru.

Pokud chcete věci zpřístupnit, představte si, že je chladivo za studena magnetem na teplo. Tuto schopnost můžete také předvést, když máte kostku ledu. Kostka ledu se rozpouští mimo mrazák, protože absorbuje veškeré teplo kolem sebe, a tím se roztaví.

Stejně tak pokud vaříte vodu, absorbuje teplo z konvice. Poté se sám vaří a odpaří se. Tato fantastická vlastnost je základním prvkem procesu chlazení.

Krok č. 5. Zase na kole na kole

Po celém únavném procesu absorpce tepla se nyní chladivo do kompresoru vrátí plyn. Jakmile se vrátí do kompresoru, bude znovu stlačen a připraven absorbovat teplo uvnitř chladničky.

Všechny chladničky, malé i velké, fungují stejně jako chladicí proces. Ostatní spotřebiče, jako jsou ohřívače, klimatizace a mrazničky, pracují se stejnými prvky chlazení. Náš domov nyní může být studený, vytápěný a skladovaný, aniž by byl kompromitován tento krásný vynález.

Ochlazení!

Skvělý! Znáte klíč k otázce „Jak funguje malá lednička?“ Při zjednodušování fungují všechny chladničky různých velikostí podle stejných principů chlazení pomocí chladiv absorbujících teplo.

Mini chladničky konkrétně fungují podle pětistupňového procesu chlazení. Všechny tyto procesy zahrnují pohyb chladiva kolem cívek a absorpci tepla uvnitř. Znalost základního fungování našich spotřebičů je skvělá věc, zejména našich mini chladniček doma.

Pokud máte ještě čas, můžete se zastavit a přečíst si, jak funguje okenní klimatizace. To je vše.