Jak funguje kamna na uhlí? Přečtěte si Úžasná fakta!

Chcete vědět, jak fungují kamna na uhlí? Tento článek vám pomůže naučit se pracovní proces kamen na uhlí, takže začněme číst tento článek bez dalších okolků. Typicky se kamna na uhlí používají s drtičem uhlí a podavačem uhlí.

Toto uhlí by drtič drtil na prachové uhlí. Práškové uhlí je smícháno se vzduchem v uhelných kamnech a poté zapáleno zapalovacím zařízením spalujícím olej.

Založíte oheň s preferovaným počátečním zdrojem a poté postupně přidáváte další uhlí po částech. Pokračujte v přidávání vrstev, jak se uhlí chytí, dokud nebude pálená cihla plná. Nová kamna na uhlí někdy dělají chybu, když předpokládají, že málo uhlí rovná se menší oheň, jako u kamen na dřevo. No, to je jen přehled; musíte pokračovat ve čtení tohoto článku, abyste zjistili více.

Jak fungují kamna na uhlí?

Když jste plánovali realizaci kamen na uhlí ve svém domě, měli jste dvě možnosti. K dispozici byla dávková a ručně vytápěná nebo přikládací kamna na uhlí. Oba mají své vlastní výhody a nevýhody. Závěrem lze říci, že to bude s největší pravděpodobností otázka osobní volby. Začněme základy. Termín pochází ze šarže a ruční uhelné hořáky jsou nyní více „praktické“.

Uhlí musíte do topeniště přikládat ručně jako do pece na dřevo. Budete muset zkontrolovat oheň každých dvanáct hodin, jakmile to začne, aby věci fungovaly. Součástí tohoto procesu je také vykládání popelníku a hrabání uhlí.

Při jejich hrabání se neobtěžujte být laskavý. Na druhou stranu dlouhými rovnoměrnými tahy se daleko nedostanete. Vyžaduje se agresivita. Nejuspokojivější výsledky pocházejí z rychlých, drsných úderů. Pamatujte, že ručně vytápěná kamna na uhlí vyžadují použití komína. Pokud jej tedy uživatelé ještě nemají, budete pro něj muset vytvořit místo. Při hledání něčeho, co vyžaduje méně údržby, se zdá, že přikládací kamna jsou více v uličce.

Jednoduše udržujte zásobník na uhlí naplněný a podle potřeby vyčistěte popelník. Oheň nezhasne, pokud to uděláte. Kamna na uhlí Stoker jsou napojena na termostat, který umožňuje regulovat teplotu tepla v místnosti. Pro udržení stálé teploty kamna jednoduše přidávají uhlí podle potřeby. Nejvýznamnější rozdíl mezi ručně vytápěnými a přikládacími kamny je ten, že přikládací kamna potřebují ke svému provozu energii, zatímco ručně vytápěná kamna ne.

To znamená, že můžete používat ručně vytápěná kamna, abyste udrželi doma teplo, i když vypadne elektřina. Pokud bydlíte v oblasti, kde často dochází k výpadkům proudu, měli byste na to pamatovat. Oba druhy kamen na uhlí fungují odlišně a pomohou vám pochopit, jak fungují kamna na uhlí. Možná vás také bude zajímat informace o odstraňování běžných problémů s kamny.

Jaká jsou bezpečnostní opatření pro používání kamen na uhlí?

Většina bezpečnostních rizik používání kamen na uhlí je jako u jiného druhu ohně. Abyste mohli umístit kamna do domu, musíte mít poblíž hlásič oxidu uhelnatého a kouřový hlásič. V případě výpadku napájení by měly být napájeny bateriemi a baterie se musí pravidelně měnit, pokud jim vypršela životnost nebo jinak. Člověk by také měl mít po ruce hasicí přístroj, jakkoli se to může zdát. Mít toto základní zboží po ruce může zachránit životy. Neberte nic jako samozřejmost, pokud jde o osobní bezpečnost. Emise oxidu siřičitého patří mezi rizika spojená se spalováním uhlí.

Většinou jde jen o problém s použitím černého uhlí, které v první řadě nebudete topit ve svém domě. Oxid siřičitý způsobuje „kyselé deště“, ke kterým dochází, když chemikálie reaguje s vodní párou v atmosféře.

Uhlí mělo kvůli tomuto nepříznivému účinku hroznou pověst. Antracit je na jedné straně výrazně čistší forma uhlí, ale jediná, kterou v domě používáte. Nakládání ručně vytápěných kamen na uhlí by mělo být prováděno opatrně. Nezavírejte dveře příliš rychle. Nechte kyslík vstoupit do těla jemně. Pravidelně se musí čistit i jeho komín.

V průběhu času mohou výpary z uhelných pecí poškodit komín. Alespoň jednou za rok byste jej měli nechat opravit a zkontrolovat. Pamatujte, že uhlí vytváří značné množství popela, mnohem více než palivové dřevo. Kdykoli vyprazdňujete popelník vašeho sporáku, vložte popel do ohnivzdorné krabice s víkem a uložte jej jinam od všeho, co by se mohlo vznítit nebo explodovat.

Než se popel vysype, musí vychladnout. Je důležité udržovat kamna na uhlí v dobrém provozním stavu. Základní opatření uvedená výše pomohou zajistit vaši bezpečnost a ochranu členů rodiny a vašeho domu. Udržujte se v bezpečí, inteligentní a pohodlné. Teď už víte, jak fungují kamna na uhlí!

Je to obal!

Jsme rádi, že jste se dozvěděli, jak fungují kamna na uhlí. Objevili jste princip fungování kamen na uhlí různých druhů a hlavně bezpečnostní opatření, která musíte mít na paměti před instalací nebo použitím kamen na uhlí ve vaší domácnosti. Děkujeme, přátelé, že jste s námi zůstali. Můžete si také přečíst o tom, jak nainstalovat plynový sporák a jak vyrobit táborový sporák.