Jak funguje infračervený ohřívač? Přečtěte si tato úžasná fakta!

Otázka zní: jak funguje infrazářič? Ohřívače využívající infračervenou technologii fungují podobně jako slunce. Produkují neviditelné infračervené světlo, které spotřebováváte vy a předměty v životním prostředí.

Sekvence spirál a projektoru má infračervené světlo, které je pak nasměrováno ven. Toto sluneční světlo ohřívá vaše tělo, když ho pohlcuje.

Kdyby vám někdy byla zima ve stínu, ale zahřáli jste se, když jste se přesunuli na slunce? Protože oblečení a pokožka dostávají sluneční infračervené záření, zahřívá vaše tělo. Infračervené záření je druh sálavého tepla, nejzákladnější druh tepla, kterému rozumíte. Je součástí elektromagnetického záření. Je to všechno organické, ale je to podobný druh tepla. Začněme!

Jak funguje infračervený ohřívač?

Jaké jsou principy infrazářičů? Jak funguje infrazářič? Elektřina se v infrazářičích přeměňuje na tepelné záření. Elektromagnetické spektrum zahrnuje infračervené vlnové délky. Teplota je srovnatelná se zimním sluncem nad vaší pokožkou nebo kamny na dřevo. Byl to stejný typ tepla, které produkuje vaše vlastní tělo. Je to nejjednodušší způsob vytápění, který člověk vymyslel.

Okamžitý přenos tepla z hořáku na předmět (na vás a do prostoru, který vás obklopuje) bez poskytování tepla mezi nimi se nazývá infračervené. To je podobné teplo, které zažíváme v atmosféře prohřáté sluncem, a je to vlnová délka, kterou tělo nejefektivněji absorbuje. Je to přirozené a bezpečné (UV, nikoli infračervené, je nebezpečné). Moderní technologie, jako je infračervené vytápění Herschel, které je 100% ekologické, nám dnes umožňuje využívat infračervený sálavý přenos tepla módním, příjemným a vysoce nastavitelným způsobem.

Jak efektivní je infračervené vytápění?

Protože konvekční radiátory mají teplou atmosféru, nejlepší inovativní elektrické konvekční radiátory s „nízkou spotřebou“ vyžadují zhruba 110 W / 100 stop3, aby udržely neefektivní absorpci tepla atmosférou a nedostatečný přenos energie dále ven. Protože infrapanely Herschel neohřívají vzduch, je obvykle vyžadován výkon 70 W / 100 stop3. Možná se domníváte, že kW záření uvolněného sálavým ohřívačem nebo konvekcí může mít stejné vlastnosti přenosu tepla, ale není tomu tak. Protože sálavé teplo přenáší teplo na kW rychleji než konvekce, budete ho spotřebovávat méně často.

Elektrické konvektory nebo Herschel běží téměř 40 procent potřebné doby ohřevu, obvykle nazývané „efektivní výkon“; vzhledem k zásadním změnám v přenosu tepla však mohl Herschel ušetřit přibližně 37 procent nákladů na energii ve srovnání s nočními zásobníky a konvekčními ohřívači.

Co je infračervené vytápění?

Jedná se o technologii ohřevu, která využívá k zahřátí infračervené záření. Prostřednictvím elektromagnetických vln v infračervené oblasti je tepelná energie dodávána přesně do těla se sníženou teplotou. Protože se venkovní vzduch neohřívá a nepodílí se na přenosu tepla, infrazářiče jsou pohodlné, zdravé a energeticky účinné. Vznikající teplo je příjemné a vlhké. Elektřina nebo palivo se používají pro infračervené ohřívače energie – vlnové délky elektromagnetického záření v infračerveném rozsahu od 780 nanometrů do 1 mikrometru.

Menší vlnové délky mají výraznější frekvenci a související energie v infračerveném spektru. V důsledku toho se tepelná vodivost infračervenými paprsky může pohybovat mezi stovkami stupňů Celsia až 3 6000 stupňů Celsia. V posledních několika desetiletích bylo dosaženo pokroku ve využívání energie pro takové dobro lidstva na základě základních vědeckých konceptů. Infračervené ohřívače nyní přicházejí v různých funkcích a stylech, aby splnily naše různé požadavky.

Naše kanceláře, pracoviště, obývací pokoje, sklady a garáže jsou jimi vytápěny. Infračervené ohřívače jsou užitečné v různých průmyslových odvětvích, protože mohou být použity pro vytvrzování, sušení, tvarování za tepla atd. Infračervené ohřívače se používají v lékárnách k podpoře zotavení prostřednictvím fyzioterapie.

Kdy by se měly používat infračervené zářiče?

I když infračervené zářiče nabízejí přímé, cenově výhodné teplo, nevylučuje to potřebu topných systémů. Většina infrazářičů není určena k vytápění celého domu. Infračervené topné systémy se nejčastěji vyskytují v rozsáhlých zařízeních s prodlouženým odvodem tepla, včetně skladů, dílen a leteckých skladovacích prostor. V těchto místnostech jsou standardem široké dveře nebo dokonce jiné otvory, které jsou často uzavřené nebo uzavřené. K ochraně těchto oblastí před přehřátím je dostatečné infračervené teplo.

Infračervené ohřívače jsou také běžně k vidění ve zpracovatelském průmyslu, i když nejsou jen pro komerční prostory a rozlehlé prostory. Jsou užitečné při stavbě domů a při přestavbách, jako je nechat zaschnout barvu, protože dokážou soustředit teplo na předměty, spíše než pouze vyfukovat teplý vzduch do prostoru. Infračervené teplo může být řešením vždy, když je vyžadováno přímé teplo.

Infračervené ohřívače lze také použít ve vašem klubu zdraví nebo salonu; infrasauny se stávají neuvěřitelně rozšířenými. Nejnovější technologie směruje infračervené paprsky na těla a zahřívá je podobně jako sluneční paprsky, s výjimkou ultrafialového záření. Infračervené teplo obchází vzduch a okamžitě zahřívá těla, což je mnohem efektivnější. Zde je bezpečnostní průvodce infračerveným ohřívačem.

It’s A Wrap!

Doufáme, že po přečtení tohoto článku všichni pochopíte, jak infrazářič funguje. Výše jsme diskutovali o tom, jak tyto ohřívače fungují a vše, co souvisí s infračerveným ohřevem. Přečtěte si tento článek pozorně, abyste mu dobře porozuměli. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!

Přečtěte si související články; vědět, jak přidat termostat k nástěnnému topení a jak nástěnné topení vyčistit.