Jak funguje hubení škůdců? Komplexní průvodce majitele domu

Při jednání s havětí se možná ptáte: „Jak funguje hubení škůdců?“ Možná přemýšlíte, jak na to jít nebo jaké kroky musíte podniknout.

Nezlobte se, protože projdeme některé obvyklé obavy týkající se kontroly škůdců a toho, jak to funguje.

Co byste měli vědět o hubení škůdců?

Jak již název napovídá, služby hubení škůdců budou skvělým pomocníkem při zbavení vašeho domova jakékoli havěti, která se ve vašem domě plazí.

Existují různé služby a specializace, které může místní deratizace nabídnout. Ty mohou zahrnovat hubení komárů, hubení štěnic, hubení švábů nebo jiných specifických nežádoucích tvorů napadajících váš domov.

Doba potřebná k hubení škůdců se liší v závislosti na závažnosti situace nebo typu služby nebo specializace, kterou bude kontrola škůdců dělat.

Některé procedury mohou trvat 15 až 30 minut. Jiné případy mohou zabrat velkou část dne.

Zamoření je jiný příběh. V závislosti na tom, jak vážné je zamoření, může trvat několik dní nebo dokonce několik týdnů, než se tyto nežádoucí hosty zbavili.

Někdy můžete být schopni provést preventivní opatření nebo se zbavit havěti nezávisle. Hubení škůdců může být užitečné, když jsou věci mimo vaši kontrolu.

V některých případech mohou být problémem i škůdci venku. Pokud máte mini skleník, můžete zkusit preventivní opatření s naším šikovným návodem, jak udržet štěnice mimo miniskleníky.

Jak se připravujete na hubení škůdců?

Jakmile se ocitnete v renomované společnosti na hubení škůdců, budete chtít připravit svůj domov na ošetření, které provedou.

1. Odstraňte nebo odložte nezbytnosti

Než dorazí, může pomoci vystěhovat jakýkoli nábytek nebo spotřebiče z rohů vašeho domova. Přesunutí vašich věcí může usnadnit týmu pro hubení škůdců přístup k těžko dostupným místům, aby odstranili případné škůdce.

Poté se chcete ujistit, že vaše věci nebudou kontaminovány.

Věci jako oblečení, hračky, nezbytnosti a dokonce i lůžkoviny by měly být uloženy na bezpečném místě. Pokud je není kam dát, zabalte je do igelitu, aby se na nich neusazoval pesticid.

Rozumným opatřením pro věci, které máte v zásuvkách, je přelepit mezery mezi dvířky a zásuvkami. Vyhněte se maskovací pásce, protože papír může absorbovat pesticidy.

Budete také chtít pokrýt svůj nábytek plastem. Nepoužívejte látkové zábaly, protože mohou absorbovat použité chemikálie.

2. Vykliďte kuchyň

Pokud jde o kuchyni a jídelní kout, začněte tím, že vysypete popelnici.

Uschovejte si veškeré náčiní, talíře, misky, šálky a cokoli podobného. Tyto předměty musíte skladovat, protože hubení škůdců obvykle postříká kuchyňské skříňky, které jsou potenciálním živnou půdou pro havěti.

Malé kuchyňské spotřebiče je vhodné vynést z kuchyně.

Pokud to není možné, odpojte je a zabalte je do plastu. Také se ujistěte, že zařízení lze snadno přemisťovat, pokud je necháte na pracovní desce.

Všechny potraviny skladujte v tlustých plastových nádobách, protože škůdci prokousávají tenký plast. Pokud máte věci jako koření a hranolky, uložte je v případě potřeby do lednice.

Možná budete také chtít odpojit chladničku, než kontrola škůdců udělá svou práci. Spotřebujte jakékoli zboží podléhající rychlé zkáze a zbytky zlikvidujte.

3. Přemístěte své mazlíčky

Pokud máte nějaké domácí mazlíčky, nechte je během procesu zůstat někde jinde, například v domě souseda, přítele nebo člena rodiny. Domácí mazlíčci jsou velmi citliví na chemikálie používané během léčby.

Stejně jako vše ostatní ukládejte věci svých mazlíčků bezpečně pryč, abyste zabránili kontaminaci.

Pokud máte domácí ryby, zabalte akvária pevně do plastu. Hubení škůdců by také bylo skvělou příležitostí k investici do automatického krmítka, aby vaše ryby měly dostatek potravy, aby vydržely.

Vypněte vzduchová čerpadla vašeho akvária. Běžící vzduchová čerpadla mohou absorbovat toxiny, které mohou kontaminovat vodu.

4. Nechte své rostliny dýchat čerstvý vzduch

Pokud máte nějaké rostliny, nechte je venku na otevřeném prostranství. Můžete je zkusit zabalit do plastu, ale mějte na paměti, že některé mohou přežít, zatímco jiné mohou uschnout.

5. Vykliďte koupelnu

Pokud víte, že vaše koupelna je stříkaná, vyprázdněte ji. Věnujte zvýšenou pozornost ukládání zubních kartáčků, žiletek a dalších toaletních potřeb.

Poté, co se kontrola škůdců zabývá koupelnou, může být bezpečné vyměnit jakékoli mýdlo a čisticí prostředek.

Je bezpečné vrátit se domů po hubení škůdců?

Po procedurách možná budete muset počkat asi dvě až čtyři hodiny, než se vrátíte dovnitř. Někdy možná budete muset počkat celý den.

Kromě čekání je zde několik dalších opatření, která byste měli poté provést.

  • Pokud jste během procesu vynechali nějaké jídlo, vyhoďte ho. Dokonce i organické pesticidy mohou být stále toxické a jídlo nemusí být bezpečné.
  • Při dotyku ošetřených povrchů používejte ochranné pomůcky, jako jsou rukavice. Při vybalování zabalených věcí jsou rukavice nutností.
  • Snažte se vyhnout čištění. Mohli byste omylem setřít všechny chemikálie používané k odstrašení škůdců.
  • Opravte netěsnosti, protože netěsné oblasti a praskliny by mohly znovu přilákat škůdce.
  • Dejte si pozor na škůdce i po ošetření. Tu a tam se mohou objevit mrtví škůdci a tito mrtví škůdci mohou také přilákat další škůdce.
  • Budete se muset zbavit všech papírových výrobků, protože mohou přitahovat více havěti.
  • Pokud jste měli problém se štěnicemi, mohou tam být skvrny, které se vám možná nepodařilo vyčistit. Jakmile budete moci vyčistit, zde je užitečný návod, jak se zbavit skvrn od štěnic.

Závěr

Bylo to určitě hodně na vymýšlení toho, jak postupovat při hubení škůdců. Přesto je dobré, že se již nebudete muset ptát „jak funguje hubení škůdců“.

Znalost těchto tipů vám může pomoci, když se musíte vypořádat s péčí o nechtěnou havěť.