Jak funguje elektronická vnitřní kontrola škůdců: 4 výhody

Se všemi dostupnými metodami, které dnes máme, by se někdo mohl stále divit, jak funguje elektronická vnitřní kontrola škůdců.

Ultrazvukový odpuzovač škůdců je vnitřní zařízení na hubení škůdců zapojené do elektrické zásuvky. Vydává vysoký zvuk, který může pomoci zneškodnit a zabít domácí škůdce.

Jakmile jej zapnete, vydává vysokofrekvenční vibrace, které jsou příliš vysoké na to, aby je slyšely lidské uši, ale jsou vnímatelné pro některé druhy škůdců, jako jsou švábi, pavouci, komáři a dokonce i větší škůdci, jako jsou hlodavci. Jeho zvuk způsobuje fyziologickou reakci na škůdce charakterizovanou křečemi, nesměrovým chodem a smrtí.

Zmatení škůdci se náhle vzdálí, jakmile zvuk zaznamenají, a zabrání jim tak v hledání potravy, rozmnožování a stavbě hnízd. Ultrazvuková zařízení oslovují majitele domů díky jejich pohodlí při kontrole škůdců a není třeba používat chemikálie a pasti.

Výhody používání ultrazvukových repelentů proti škůdcům

Hledáte alternativu k chemické ochraně proti škůdcům? Ultrazvukový repelent proti škůdcům je to, co hledáte.

Níže jsou uvedeny některé z výhod používání ultrazvukových odpuzovačů škůdců.

1. Použití je bezpečné

Nepoužívá žádné toxické chemikálie, což představuje vážné riziko pro domácí mazlíčky a dokonce i pro lidi. Na rozdíl od chemického hubení škůdců používají ultrazvukové repelenty pouze zvuky k odhánění škůdců z vašeho domova.

2. Není to drahé

Ultrazvukový odpuzovač škůdců je cenově dostupný a energeticky účinný, protože stojí méně než 100 USD a spotřebovává málo elektřiny. Je malý, esteticky příjemný a může vám doma vydržet až pět let, i když jej zapojujete denně a v noci.

3. Funguje na mnoho druhů škůdc

Účinně působí na mnoho druhů škůdců, díky čemuž je univerzálním hubičem škůdců na rozdíl od jiných metod hubení škůdců.

4. Je plně automatický

Poskytuje 24/7 ochranu proti mnoha domácím škůdcům. Vždy pravidelně kontrolujte výkon a sledujte jeho účinnost.

Při rozumném používání je to účinný nástroj, jak se zbavit škůdců na vašem pozemku. Vzhledem k nízké ceně to stojí za vyzkoušení.

Mohou ultrazvuková zařízení na hubení škůdců poškodit domácí mazlíčky?

Ultrazvukové odpuzovače škůdců fungují při vyšších zvukových frekvencích, takže je my lidé neslyšíme, ale co naši mazlíčci?

Vždy pamatujte, že psi mohou slyšet zvuky z vysokých frekvencí, a proto mohou zachytit vysokofrekvenční zvuk pocházející z repelentu proti škůdcům, který používáte.

Pokud má pes nervovou dispozici, může zvuk způsobit stres a zde jsou varovné signály, na které je třeba si dát pozor. Pokud váš pes vypadá zmateně, naklání hlavu, skáče a neustále štěká a pobíhá, aby zjistil, odkud zvuk přichází, může být váš pes vystrašený z hluku ultrazvukových odpuzovačů škůdců.

Někteří psi se mohou ze zvuku obávat, zatímco jiní nevěnují příliš pozornosti. Řeč těla psů vám dává vodítko k tomu, zda slyší zvuk odpuzovače škůdců nebo ne.

Ostatní domácí mazlíčci, jako jsou kočky a ptáci, by hluk neměli být obtěžováni. Přesto byste měli zkontrolovat, zda na to reagují jako psi.

Výběr toho nejlepšího odpuzovače škůdců pro váš domov

Před nákupem odpuzovače škůdců si uvědomte, že nejprve musíte zvážit faktory. Níže jsou uvedeny některé z faktorů, které musíte zvážit při nákupu nejlepšího odpuzovače škůdců.

Cena

Ceny se liší podle značky produktu, velikosti a vzdálenosti, kterou produkovaný vysokofrekvenční zvuk urazí. Zásuvné odpuzovače jsou cenově nižší než odpuzovače s kabelem, protože pokrývají omezený rozsah.

Některé odpuzovače mají další funkce, jako je kontrolka, noční světlo a další elektrická zásuvka, která vám umožní nabíjet další zařízení. Takové odpuzovače jsou dražší, protože mají další funkce.

Ujetá vzdálenost

Odborníci na hubení škůdců doporučují koupit ultrazvukový odpuzovač, který pokrývá širokou oblast, aby se plně využila účinnost produktu. Šňůrové odpuzovače pokrývají asi 5000 čtverečních stop, což znamená, že je můžete použít pro větší prostory, jako je suterén, k odpuzování hlodavců, jako jsou krysy a myši.

Chcete vědět více způsobů, jak se zbavit myší? Můžete si prohlédnout tento článek, který uvádí způsoby, jak se hubení škůdců zbavit myší.

Spotřeba energie

Vždy zkontrolujte množství elektrické energie, které spotřebovává. Nechtěli byste kupovat repelenty proti škůdcům, které mohou drasticky zvýšit váš účet za elektřinu.

Kolik stojí ultrazvukové odpuzovače škůdců?

Náklady na ultrazvukové odpuzovače škůdců se mohou lišit od pouhých 10 USD až po téměř 100 USD. Existuje tak velký rozdíl v ceně kvůli rozmanitosti dostupných značek a některé odpuzovače škůdců se dodávají v baleních po dvou, čtyřech nebo šesti zařízeních.

Nejlepší ultrazvukové odpuzovače škůdců

Inovativní odpuzovače škůdců udrží brouky a hlodavce daleko od vašeho domova pouhým stisknutím vypínače. Níže jsou uvedeny některé z nejlepších ultrazvukových odpuzovačů škůdců, které si můžete koupit.

  • Ultrazvukový odpuzovač škůdců Bocianelli – Tento odpuzovač škůdců se dodává se šesti zařízeními pro hubení škůdců ve vaší domácnosti. Každé zařízení pokrývá přibližně 800–1200 čtverečních stop, takže je ideální pro obývací pokoj, kuchyň, ložnici, koupelnu, sklep a další místnosti.
  • Ultrazvukový odpuzovač škůdců TBI – Frekvence tohoto zařízení mohou procházet podlahami, stěnami a stropy, takže je ideální volbou pro místnosti o velikosti 800–1200 čtverečních stop. Může také fungovat jako ionizátor vzduchu a praktické noční světlo.
  • Ultrazvukový odpuzovač škůdců Defender pro – Vysílá tichou frekvenci 65 kHz, která škůdce drží mimo vaši oblast, místo aby je zabíjela.
  • Ultrazvukový odpuzovač škůdců – Tento odpuzovač škůdců dokáže pokrýt oblasti až do 1900 čtverečních stop. Je to nejlepší volba pro pokoje s velkou ložnicí, kuchyní a kanceláří. Ve srovnání s objemnými zařízeními má tento odpuzovač škůdců menší design.

Závěr

Ultrazvukový odpuzovač škůdců je vnitřní elektronické zařízení určené k hubení škůdců. Produkuje vysokofrekvenční zvukové vlny příliš vysoké na to, aby je lidé slyšeli.

Vzhledem k tomu, že zvířata slyší zvuky v mnohem větším rozsahu, zvuk tohoto zařízení obtěžuje některé domácí mazlíčky, zejména psy, takže vždy dávejte pozor na varovné signály. Před nákupem odpuzovače škůdců je důležité zvážit cenu, uraženou vzdálenost a spotřebu energie.

Nyní, když víte, jak funguje elektronická vnitřní ochrana proti škůdcům, můžete ji vyzkoušet a zjistit, zda je účinná pro váš domov. Chcete-li se dozvědět více o dalších metodách hubení škůdců, můžete se podívat na tento článek o 3 metodách hubení škůdců.