Jak funguje dárcovství spermií? Úžasná fakta k přečtení!

Chcete vědět, jak funguje darování spermatu? Budeme o tom diskutovat, když budete číst dále v tomto článku. Je to nutné vždy, když se zdravé spermie neprodukují a nestačí k početí dítěte.

Nechcete být spojováni se stigmatem využití dárcovského spermatu k založení rodiny, protože dárci spermatu mají v populární kultuře špatnou pověst.

Když slyšíte termín dárce spermatu, představujete si špinavého vysokoškoláka, který odevzdá své sperma na útržkovité klinice IVF? Ne, není tomu tak. To je však důvod, proč jsou články, jako je tento, nezbytné, abyste byli osvíceni tématy, o kterých máte omezené znalosti. Jdeme do toho!

Kdo využívá program dárcovství spermií?

Pokud váš manžel neprodukuje dostatek zdravých spermií, aby vás mohl otěhotnět, nebo pokud brání předání dědičného stavu, může být pro vás darování spermatu možností – ideální pro neprovdané ženy nebo přemýšlíte o založení rodiny s jinou ženou.

Spermie od dárce se používají k oplodnění vajíčka, které bylo implantováno do vašeho těla. Inseminace dárce je lékařský termín pro tento postup. Když žena nemůže otěhotnět, lékaři jí do děložního čípku vstříknou tenkou ohebnou hadičku zvanou nadvarlete, aby léčili její neplodnost.

Vaše šance na otěhotnění se zvýší léčbou kolem období ovulace. Kromě toho vám lékař může předepsat lék na plodnost, který pomůže stimulovat tvorbu více vajíček. Darování spermií lze použít při IVF, které zahrnuje oplodnění vajíček v laboratoři. To znamená, že vajíčka budou odebrána a oplodněna v laboratoři pomocí jemné jehly.

Dalším krokem je návrat vajíčka do dělohy, aby pokračovalo v růstu a vývoji embrya v naději, že porodí dítě. Tak funguje darování spermatu! Každopádně může být užitečné vědět, jak funguje darování vajíček.

Kdo je dárcem spermatu?

Původ spermatu je záhadou. Některé páry chtějí použít sperma blízkého člena rodiny nebo přítele, který daruje své sperma. Obvykle sperma získává a zpracovává spermabanka, která získala státní souhlas.

Je bezpečné předpokládat, že dárci spermií byli před použitím pečlivě zkontrolováni na přítomnost virů a genetických abnormalit. Stejně tak by byla důkladně prověřena způsobilost vašeho manžela a fyzická podobnost s vámi. Spermie jednoho registrovaného dárce lze použít k početí až deseti dětí a dárci spermatu nejsou nijak kompenzováni; chtějí pouze pomoci párům otěhotnět.

Výzkum spermobank

Dárci spermatu ze spermobank mohou, bohužel, být „caveat emptor“ situací. Neregulované odvětví může vést k nedostatečnému prověřování dárců a neetickým obchodním aktivitám, protože některé banky mají lepší pověst než jiné.

Z tohoto důvodu byste se měli seznámit s postupy banky tím, že si přečtete všechny jejich dokumenty o souhlasu, právní zásady a zeptáte se jich na postupy uchovávání záznamů.

Kromě toho by to pomohlo prozkoumat typy nemocí a anamnézu, na které hledí, když provádějí prověrky zákazníků. Existuje celá řada zdrojů, které vám pomohou začít, včetně skupin na Facebooku, podpory neplodnosti a spotřebitelských recenzí online. Informujte se o poradenství a podpoře neplodnosti.

Kolik stojí darování spermatu?

Náklady na darování spermatu jsou ve srovnání s jinými formami reprodukční péče nízké. To může stát kdekoli mezi 500 a 2 000 $. Kromě toho existují další poplatky, jako je 800 USD za skladování spermatu, registraci a dopravu. Pokud vaše pojištění nepokryje poplatky dárců, budete na háku. Při použití člena rodiny nebo přítele jako dárce zvažte také náklady na právní a duševní vyšetření.

Pomohlo by, kdybyste nezkoušela inseminaci doma. Použití spermatu vašeho dárce při domácí inseminaci je teoreticky možné.

Protože však domácí inseminace ve většině států ruší platnost jakýchkoli dohod, které vás mají chránit, může to mít pro vás katastrofální následky. Postupy inseminace by obecně měly být ponechány na specialistech. Tyto postupy mají vyšší úspěšnost, protože používají sofistikovanější metody, jako je vymytí spermatu ze spermatu před jeho zavedením do dělohy. Jak je to s darováním vajíček, ptáte se? Myslím, že byste si také měli přečíst o tom, kolik za darování vajíček.

Právní důsledky

Pokud použijete registrovaného dárce, právně uznáte své dítě a všechny děti, které máte se svým partnerem, jsou vaše. Dokud bude dárce diskrétní, budete považováni za zákonnou rodinu dítěte.

Biologičtí rodiče a další informace o původu dárce byly předtím utajeny. Zákony o anonymitě dárců se však v roce 2005 změnily. V důsledku toho se každé dítě narozené s použitím spermatu dárce po roce 2005 bude moci zeptat na jméno dárce spermatu, až mu bude 18 let.

Je to obal!

Dárcovství spermií má podle mě výhody i nevýhody. Ale pokud jde o to, zda byste měli dostat dárcovství spermatu, je toho hodně o čem přemýšlet. Co byste například dělali, kdyby se vaše dítě rozhodlo najít svého otce po dosažení věku 18 let?

Máte v plánu dát svému dítěti vědět, jak vzniklo? Jaký dopad to bude mít na váš vztah s partnerem, pokud dítě není geneticky jeho? Tyto a další obavy můžete prodiskutovat s poradcem, než se pustíte do postupu. A samozřejmě byste měli pochopit, jak funguje darování spermatu. Možná vás také bude zajímat, jak dlouhý je proces darování vajíček.