Jak funguje chladnička na propan? Vše, co chcete vědět

Jak funguje propanová lednice? Propanové lednice jsou jednou z novinek v chladničkách a většina z nás netuší, jak to funguje. Je to docela podobné použití běžné lednice. Jeho zdroj energie se však liší a obsahuje specifickou sadu funkcí, které jej odlišují od běžných.

Uvedený spotřebič většinou funguje prostřednictvím jednoho speciálního prvku, po kterém byl pojmenován – propanový plyn. Ačkoli někdy je kapalina, propan má obvykle formu plynu. Pro svůj účel je běžně známý v mnoha zařízeních, jako jsou sporáky na LPG, ohřívače a grily.

Jak funguje chladnička na propan

Jak funguje propanová lednice? Je důležité vědět, jak se procesy dějí ve vašich strojích, zejména v těch, které neznáte. Tento typ lednice je populární, ale ne každý může znát rozdíl mezi nimi a běžnými.

Je důležité si uvědomit, že propanové chladničky mají stejné součásti jako normální lednice, kromě toho, že má místo kompresoru absorbér. Nevyužívá také chladicí kapaliny jako freon. Místo toho používá čpavek.

Dalšími sloučeninami a prvky, které pomáhají při jeho fungování, jsou voda a vodík, oba v kapalné formě.

A tady je to, co se děje uvnitř propanové lednice:

#1. Uvnitř generátoru

Zařízení obsahuje generátor. Tento generátor ke svému fungování spoléhá na spalování propanového plynu. Jakmile je zapojen, elektřina začne ohřívat plyn. Zahřátý plyn zareaguje a zapne generátor a v důsledku toho i celou chladničku.

#2. Začátek cyklu

Jakmile je stroj zapnutý, celý proces začne probíhat v generátoru. Tato součást, generátor, bude odebírat čpavek a vodu. V této fázi je čpavek stále ve formě plynu. Přečtěte si vědu za chlazením!

#3. Přeměna čpavku z plynu na kapalinu

Generátor převede plynný čpavek do chladicího ventilátoru, který je zodpovědný za nastavení teplot a podmínek, které přemění čpavek z plynu na kapalinu. Kapalná fáze usnadní přeměnu sloučeniny na chladný vzduch. Zjistěte, jak účinné jsou propanové chladničky.

#4. Reakce kapalného vodíku a kapalného amoniaku

Tato část se bude odehrávat ve spirálách výparníku. V této oblasti čeká kapalný vodík na reakci s nyní kapalným amoniakem. Když se srazí, chemikálie reagují a vyzařují nízkou teplotu, která bude zdrojem chladného vzduchu v chladničce. Studený vzduch nyní bude vát v lednici a bude sloužit svému účelu. Přečtěte si, jak vyčistit cívky klimatizace uvnitř!

#5. Absorbér

Dále tu máme absorbér. Jeho funkcí je oddělit roztok amoniaku a vodíku. Rozbitím kapaliny nám opět zbývají sólové verze těchto dvou. Vodík zůstává pozadu, zatímco čpavek pokračuje ve své cestě za vodou na silnici.

#6. Konečná fáze cyklu

Jakmile jsou voda a čpavek opět spolu, voda přemění čpavek do původní podoby. Plyn půjde s vodou do generátoru. Tím se celý cyklus spustí znovu. Vraťte se ke kroku jedna.

V čem je chladnička na propan lepší?

Všechny chladničky pracují výhradně za účelem skladování foo a prodloužení jeho životnosti. Čím se však tato chladnička liší od elektrických a solárních? Proč by to mělo znamenat změnu?

#1. Žádné chladicí chemikálie

Protože dochází propan, nevyžaduje použití chladiv jako freon. Ačkoli jsou tyto chemikálie účinné, mohou být nevýhodou. Případy úniku mohou ve vaší elektrické ledničce vytvořit chemický zápach. Není to přesně to, co byste chtěli na místě, kde skladujete jídlo.

#2. Pevně ​​připevněné součásti

Tato chladnička je modelována s díly, které není třeba přesouvat ani montovat. Může to být drobnost, ale způsob vykreslení tohoto stroje snižuje riziko poškození dílu v důsledku neustálého pohybu. Rovněž bude méně náchylný k tomu, že bude něco mezi tím uvíznout, a bude to bránit účinnosti.

Tímto způsobem nebudete muset ztrácet čas výletem technika, pokud se něco pokazí.

#3. Náklady na údržbu jsou nižší

Propanové lednice jsou ve skutečnosti dražší při prvním nákupu. Jak však čas plyne, jeho údržba si bude vybírat menší daň na vašem úsilí a kapse. Elektrické přístroje jsou při nákupu levnější, ale mají větší výkon a riskují zlomení součástí.

Nemluvě o tom, že běžné lednice využívají stálý přísun elektřiny z napájecího zdroje. Proto pokaždé vyžaduje novou energii. Tento typ lednice používá čpavek, vodu a vodík, neustále opakovaně využívaný v opakujícím se cyklu.

Navzdory vyšším nákladům je na začátku udržování účinnosti propanové lednice méně nákladné. Jeho části jsou také stabilnější a méně křehké.

#4. Delší záruka

Protože jsou při prvním nákupu dražší, mají na ně delší záruku. To vám umožní mít čas přizpůsobit se zbrusu nové chladničce a rozhodnout se, zda je pro vás ta pravá. Vždy mějte na paměti, že při výběru spotřebičů platí, že čím delší záruka, tím lépe. Naučte se skladovat lednici!

Závěr

Spousta lidí je v propanové chladničce nová, jak funguje. Funguje jako vaše typická lednička, pouze s konkrétními alternativami a úpravami, které vám novou chladničku zpříjemní; mimo tento svět! Tak na co čekáš? Využijte propanovou ledničku a podívejte se na skvělé funkce a výhody, které na vás čekají. Možná se budete chtít naučit chřest uchovávat také v mrazničce! To je vše.