Jak funguje beztankový ohřívač vody? 6 odpovědí na běžné otázky!

Jak funguje ohřívač vody bez nádrže je jednoduchý proces? Každý chce znát jejich pracovní mechanismus od jejich zavedení v roce 1900. Víme, že patříte k těm, kteří chtějí vidět spodní a horní strany ohřívače, který překvapivě ohřívá vodu bez zásobníku.

Ohřívač bez nádrže běží na propan nebo zemní plyn, aby plnil úlohu ohřevu vody. Vyžaduje pouze místo 2 krychlové stopy ve vašem domě nebo bytě. To je relativně méně než ohřívač ve stylu nádrže, který potřebuje plochu 72 kubických stop. Pokusme se pochopit, jak funguje ohřívač vody bez nádrže.

Bezzásobníkové ohřívače nemusí vynakládat velké úsilí, aby vám zajistily teplou vodu. To je důvod, proč spotřebují méně energie než ohřívač bez nádrže. Stane se tedy, že když otevřete kohoutek, ohřívač dostane signál, že se používá horká voda. Voda tedy prochází buď elektrickým výměníkem tepla nebo plynovým hořákem. Za minutu můžete získat 2-5 galonů vody. Ohřívač přestane fungovat, když zavřete kohoutek. To znamená, že beznádržkový ohřívač vody můžete ovládat pomocí armatury nebo jakéhokoli jiného výstupu vody.

Jak funguje beztankový ohřívač vody

Musíte znát výhody a nevýhody beztankového ohřívače vody. Odpověděli jsme na následující otázky, abyste porozuměli více o jeho fungování. Pojďme vědět, jak funguje beztankový ohřívač vody!

#1. Bojíte se výbuchů tanků?

Slyšeli jste nějakou příhodu, kdy v důsledku přehřátí explodovala nádrž topení a topení ve vaší garáži vás od té doby pronásleduje? Pokud je vaše odpověď ano. Tak proč se obáváte, když máme na trhu snadno dostupné ohřívače bez nádrže. Kupte si a nainstalujte jeden a užijte si klidný život.

#2. Chcete topný systém s ochranou proti úniku?

Pokud nemůžete slevit z bezpečnosti věcí umístěných v garáži, pořiďte si instalaci bezzásobníkového ohřívače, protože riziko úniku není vysoké jako u zásobníkového ohřívače vody. Občas voda prosákne, ale není to až tak moc na to, abyste si doma způsobili umělou povodeň. Jak všichni víme, není zde žádná nádrž a tím pádem ani místo, kde by se voda ukládala a unikala.

#3. Bydlíte v malém bytě?

Beztankový ohřívač vody vám poslouží jako vynikající zdroj teplé vody, pokud nemáte doma dostatek místa pro instalaci ohřívače se zvýšeným a váženým tělem. Místo toho ohřívač vody bez nádrže zabere jen malou plochu v rohu vašeho domova. To také na stěně, na rozdíl od ohřívače ve stylu nádrže, který je třeba umístit na podlahu.

#4. Chcete si užívat čistou a hladkou pokožku?

Vím, že dívky by řekly ano ze svého srdce. Všichni víme, že zásobníkový ohřívač vody uchovává horkou vodu uvnitř a že voda může být náchylná k usazování a hromadění horké vody. Naše pokožka se necítí dobře, když se sprchujeme z této vody. Na druhou stranu zásobníkový ohřívač vody vždy dodává čerstvou vodu.

#5. Chcete se zbavit výměny ohřívače po celá desetiletí?

Předpokládejme, že máte podezření, zda odpověď na tuto otázku může být ano. Nahá pravda říká ano. nádrž; Životnost ohřívačů ess je asi 20 let, což je relativně více než životnost jejich protějšku. Ohřívač ve stylu nádrže vám slouží dál; 8 až 12 let.

#6. Žijete ve velkém domě?

Máte; velká rodina a dům? Pak beztankový ohřívač nepotká všechny vaše domácí kohoutky se stejným průtokem. Vaše úspory budou marné, pokud se pokusíte problém vyřešit instalací samostatného ohřívače pro každý spotřebič a koupelnu, protože více ohřívačů bez nádrže spotřebuje stejné množství energie jako jeden ohřívač vody ve stylu nádrže.

Styl tanku vs. Tanless

O vítězi rozhodneme ve finálovém kole bitvy mezi dvěma typy ohřívačů vody. Ale vítěz není jeden. Protože oba ohřívače mají svou výhodu oproti druhému za různých okolností. Například ohřívače bez nádrže zvedají vítěznou trofej, pokud žijete sami nebo s malou 2-3 člennou rodinou.

Ohřívač nebudete muset používat k mytí oblečení a nádobí a ohřívač efektivně zvládne zátěž potřeby teplé vody. Alternativně je zásobníkový ohřívač vody vynikající volbou, pokud máte velkou rodinu, jejíž oblečení je třeba prát jednou nebo dvakrát týdně. Vy a členové vaší rodiny se musíte koupat a koupat nádobí 2-3krát denně. Můžete si také přečíst o tom, jak resetovat ohřívač bez nádrže.

It’s A Wrap!

Je čas přemýšlet o pracovním mechanismu a nejlepší volbě mezi ohřívačem vody bez nádrže a ohřívačem vody ve stylu nádrže, zatímco uzavíráme tuto příručku o tom, jak funguje ohřívač vody bez nádrže. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak vyčistit zásobníkový ohřívač vody a proč můj zásobníkový ohřívač vody vychladne.