Jak dostat zápach plísní ze sušičky: 6 osvěžujících kroků

Voní vaše sušička spíše zatuchlině než čerstvě? Zde je návod, jak dostat zápach plísně ze sušičky!

Zapomenutí odstranit mokré oblečení uvnitř sušičky je jen jednou z několika příčin růstu plísní. Pomohlo by, když se zatuchlého zápachu okamžitě zbavíte, jinak se přenese do čistého prádla.

5 běžných příčin plísně

Zde jsou některé z faktorů, které způsobí plíseň. Všímejte si všeho, abyste zabránili této houbě napadnout vaši sušičku.

1. Vlhkost

Nejvýznamnějším faktorem růstu plísní je vlhkost. Proto je nezbytné sušičku pravidelně čistit a udržovat ji co nejvíce suchou.

2. Tma

Tma je přítelem plísně. Vzhledem k tomu, že vnitřek vaší sušičky je obvykle tmavý, je pravděpodobné, že začnou růst plísně, zvláště pokud jsou přítomny další faktory.

3. Nízké teploty

Nízké teploty umožňují padlí rychle se množit a růst. Také udržují vlhkost déle a vaše sušička je náchylnější k plísním.

4. Odpařování

Vodní páry mohou zvýšit množství vlhkosti. Proto je důležité, abyste sušičku udržovali čistou a suchou, aby se nevypařovaly žádné kapičky vody.

5. Nečistoty a mastnoty

Plíseň nemůže růst pouze s vlhkostí; potřebuje jídlo. Pokud je vaše sušička plná nečistot, existuje vysoká pravděpodobnost růstu plísní, protože se má čím živit.

Plíseň je často zaměňována s plísní. Abychom vám pomohli identifikovat, zde je návod, jaká barva je plíseň.

Jak se zbavit zápachu plísní v sušičce

Jedním z nejběžnějších a nejúčinnějších způsobů, jak odstranit zápach plísní ze sušičky, je použití bělidla. Postupujte podle podrobných pokynů níže.

Krok č. 1. Používejte ochranné pomůcky

Nejběžnějším krokem k jakémukoli DIY projektu je udržet se v bezpečí. Noste rukavice, abyste zabránili podráždění pokožky, a masku, abyste zabránili vdechování bělidla.

Krok č. 2. Připravte si bělící roztok

V kbelíku s vodou smíchejte ½ šálku bělidla s 1 galonem vody. Poté je promněte, aby se promíchaly.

Krok č. 3. Naneste bělicí roztok

Namočte suchý a čistý kus hadříku do roztoku a otřete jej do sušičky. Vyčistěte každou část, včetně dvířek sušičky, a nechte je otevřená, aby mohla uschnout.

Krok č. 4. Nastříkejte trochu bílého octa na staré ručníky

Nalijte množství neředěného bílého octa do rozprašovače. Poté popadněte staré ručníky a nastříkejte je, dokud nejsou dostatečně vlhké, ale nekapou.

Krok č. 5. Vložte ručníky do sušičky

Sušičku použijte na ručníky navlhčené octem. Jak se uvnitř válí, bílý ocet je zbaví všech zbývajících plísní, takže vaše sušička bude zbavena zatuchlého zápachu.

Krok #6. Nechte zaschnout

Jakmile se sušička zastaví, vyjměte vysušené ručníky a nechte sušičku alespoň hodinu otevřenou, aby do ní mohl proudit vzduch. Jakmile zatuchlý zápach úplně zmizí, zavřete dvířka sušičky.

Zkuste se podívat v tomto článku na tipy, kde koupit CLR odstraňovač plísní a plísní pro efektivnější čištění.

Další běžné pachy v sušičce

Kromě plísní existují další obvyklé pachy sušičky.

Spálená guma

Za tímto zápachem jsou dva možné důvody. Buď jste sušili syntetickou tkaninu při vysoké teplotě, nebo došlo ke zkratu drátu.

Při sušení oděvů zkontrolujte, zda snesou vysoké teploty a snižte teplo, abyste zabránili zápachu spáleniny. Pokud tomu tak není, zkontrolujte napájecí kabel sušičky, zda není problém.

Plyn

Zápach plynu nemusí nutně znamenat únik plynu. Pokud jde o sušičku, je možné, že se pokazil zapalovač a měli by jej okamžitě zkontrolovat technici.

Mrtvé zvíře

To je něco, s čím se doufáme nesetkáte. Pokud to však uděláte, otevřete dvířka sušičky a větrací otvory sušičky za panely.

Frustrující realitou tohoto problému je, že zápach nezmizí, pokud nenajdete svého mrtvého přítele hlodavce. Pokud jej nemůžete najít, zkuste odstranit zadní a přední panel a prohlédněte vnitřek sušičky.

Prevence zápachu ze sušičky

Pokud jde o prevenci zápachu, nic nepřekoná pravidelné a důkladné čištění. Dbejte na to, aby byl váš barvíř bez nečistot a vlhkosti.

Nikdy nenechávejte mokré oblečení ležet v sušičce. Také se vyhněte použití aviváže na povlečení sušičky, protože zanechávají film uvnitř zásobníku na vlákna, který se obtížně odstraňuje.

Pokud zápach nepochází ze sušičky, ale z pračky, spusťte normální cyklus a přidejte ½ šálku jedlé sody.

Závěr

Sušička prádla je významnou domácí investicí. Je šikovný a dlouho vám vydrží, zvláště pokud jej budete správně používat a udržovat.

Nyní, když jste se naučili, jak ze sušičky dostat zápach plísně (spolu s dalšími vůněmi), budete mít jistotu, že bude fungovat správně. Je to také záruka, že vaše oblečení bude čerstvé, čisté a bez zápachu.