Jak dostat vzduch z topného jádra? 3 úžasné způsoby!

Otázka zní: jak dostat vzduch z topného jádra? Použijte proplachovací sadu, proveďte tlakovou zkoušku chladiče a odříhněte chladicí systém. Pokud se v jádru ohřívače usadí vzduch, můžete slyšet bublání pod přístrojovou deskou.

Udržování tohoto stavu vám z dlouhodobého hlediska způsobí mnoho problémů s automobilem. Pokud má jádro ohřívače vzduch, musíte jej co nejrychleji vyčistit.

Nejste si jisti, jak postupovat? Žádný problém! Pomůžeme vám. Provedeme vás odstraněním vzduchu z jádra ohřívače od začátku do konce. Pojďme rovnou na to, aniž bychom ztráceli čas.

Jaký je zdroj vzduchu v jádru ohřívače?

Když se vzduch zachytí v jádru ohřívače, existují různé možné příčiny. Chce to čas, než všechno, co uděláte, bude mít efekt. Problém vzniká v důsledku probíhajícího procesu. Takhle to jde dolů. Vzduch se dostane k jádru topení, kdykoli z jakéhokoli důvodu odhalíte chladicí systém vašeho automobilu. Uvnitř chladicího systému se tento vzduch zachytí. Sledování systému doplňování chladicí kapaliny je zásadní pro zjištění, zda se uvnitř nezachytil vzduch. Kromě toho může k tomuto problému vést také vadné víčko chladiče.

Tento problém může být způsoben netěsností hadice. Prasklé těsnění je další zásadní věcí, na kterou si dát pozor. To může vést k úniku chladicí kapaliny, což může přispět k tomuto problému. Nakonec tento problém budete mít, pokud dojde k netěsnosti regulačního ventilu topení. Jakýkoli vzduch zachycený v chladicím systému nakonec znehodnotí celý systém. Když se o problém nebudete co nejdříve starat, můžete skončit s korozí.

V důsledku toho bude váš motor nakonec nenávratně poškozen. To znamená, že za opravu budete muset zaplatit tisíce dolarů. V důsledku toho musíte co nejrychleji odstranit veškerý zbývající vzduch z jádra ohřívače.

Jak mohu dostat vzduch z topného jádra?

Existuje několik technik pro odstranění vzduchu z jádra ohřívače, které můžete nyní vyzkoušet. Pokud jeden z nich vynechá, zkuste další. Pokud nic z toho nefunguje, budete muset vyhledat pomoc odborníka. Vyhněte se také přehánění věcí na vlastní pěst, pokud nevíte, co děláte. V důsledku toho může dojít k neopravitelnému poškození motoru. Podívejme se na různé techniky, jak dostat vzduch z topného jádra!

#1. Chladicí systém se musí odříhnout

Pro odstranění vzduchu z jádra ohřívače tento postup funguje úžasně. Kroky jsou následující: Musíte zvednout přední část svého vozidla. Můžete jej buď zvednout, nebo využít místo se sklonem k udržení přední části nahoře. Nyní je čas vzít chladicí kapalinu a připravit ji k použití. Aby to nebublalo, musíte odšroubovat uzávěr a přinést trochu chladicí kapaliny.

Poté je třeba nastartovat motor a nechat jej chvíli zahřát. Chladicí kapalina začne proudit jádrem topení ihned po dosažení provozní teploty. Vzduchové bubliny jsou vytlačovány ven. Poté počkejte 30 minut, než si automobil odpočine. Dále zkontrolujte hladinu chladicí kapaliny v chladičích. Postupujte opatrně a vstřikujte chladicí kapalinu, jakmile se chladicí kapalina zastaví. Chladicí systém se musí odříhnout. Zpočátku se objeví několik bublin a říhnutí, ale po 20 minutách by se to mělo srovnat. Pro dokončení postupu zavřete uzávěr chladiče.

#2. U radiátorů použijte tlakovou zkoušku.

To je skvělá volba, pokud máte menší problémy kvůli přechodové komoře. Použití zkoušečky tlaku chladiče je jednoduchý úkol. Takhle se to dělá. Motor se musí nastartovat a zahřát na okolní teplotu.

Poté musíte odšroubovat výstupní svorku jádra ohřívače. Radiátor by pak měl být natlakován. V tomto okamžiku je zapotřebí zkoušečka tlaku chladiče. Jak můžete pozorovat, chladicí kapalina nyní bude protékat potrubím. Můžete pokračovat v nastavování svorky, kdykoli začnou bublající zvuky z této operace slábnout. Nakonec zkontrolujte chladič, abyste zjistili, kolik chladicí kapaliny je třeba vyměnit. Také by vás mohlo zajímat o testování těsnosti jádra ohřívače.

#3. Použijte proplachovací sadu

Splachovací sada je zařízení, které umožňuje spláchnout toaletu vodou. Jedná se o rychlý a snadný způsob, jak odstranit vzduch z jádra ohřívače. Zjednodušuje postup a usnadňuje jeho dokončení. Stačí provést následující kroky:

Splachovací sadu si můžete zakoupit v obchodě s automobily nebo ji vyhledat online. Má vestavěný hadicový konektor. Odstraňte uzávěr zahradní hadice a ihned naplňte chladič chladicí kapalinou, kterou máte po ruce. Poté, co jím začne protékat chladicí kapalina, musíte zavřít otvor hadice. Tímto otvorem proud chladicí kapaliny vytlačuje zachycené vzduchové bubliny ven. Zkontrolujte hladinu chladicí kapaliny v chladiči a doplňte ji, podobně jako u předchozí techniky.

It’s A Wrap!

Abychom to shrnuli, tyto techniky musí být dostatečné, pokud chcete pochopit, jak dostat vzduch z jádra ohřívače. Můžete vyzkoušet kterýkoli z přístupů, který odpovídá vašim požadavkům. Tento problém však neignorujte, protože může způsobit vážné selhání motoru. Děkuji vám, přátelé, za přečtení tohoto článku! Můžete si také přečíst o tom, za kolik vyměnit jádro topení a jak opravit ucpané jádro topení.