Jak dostat vosk na svíčky z podlahy

Nelekejte se, pokud z vašich nádherných svíček nečekaně vyteče horký vosk na podlahu. Existuje několik jednoduchých postupů, které můžete použít, jak dostat vosk ze svíček z podlahy. Vzhledem k různým typům materiálů používaných na podlahy se níže vypořádáme s každým z nich.

Způsoby, jak vyrobit vosk na svíčku ze dřeva

K odstranění vosku se používá led.

Jednou z metod odstraňování vosku z tvrdých dřevěných podlah, která vyžaduje malé škrábání, je použití kostky ledu. Ztuhne kapky vosku. Jednoduše položte kostku ledu na vosk na 30 sekund, i když je již vychladlý.

Pokud je vosk stále čerstvý a pružný, možná budete muset kostku ledu minutu nebo dvě podržet. Oškrábejte zmrzlé kapky vosku ze svíčky pomocí kreditní karty – nebo plastové žiletky, pokud ji máte po ruce. Měli byste být schopni stočit každý kus a zvednout ho z podlahy.

Pokud se oblast snadno neuvolní, znovu ji zmrazte; neměli byste se škrábat. Vždy se vyhněte škrábání do povrchu dřeva. Cílem je uvolnit a sklouznout vosk z místa, kde spadl, aniž by došlo k vydlabání podlahových prken.

Pomocí čistého ručníku otřete oblast do sucha. Dejte si záležet na sběru vody, která se z kostek ledu roztála! Pokud jsou na povrchu stále stopy vosku, vyleštěte všechny zbytky čištěním velké plochy podlahy voskem na dřevěný nábytek.

Chápeme, že čištění vosku nanesením dodatečného vosku se zdá zvláštní. Na druhou stranu nábytkový vosk má odstranit vady a zároveň poskytnout ochranu. Leštění velké oblasti spíše než málo postižené oblasti pomáhá zakrýt skutečnost, že jste pouze zahlédli očištěné.

K odstranění vosku se používá teplo.

Dalším skvělým způsobem, jak dostat vosk ze svíček z podlahy, je použití vysoušeče vlasů. Nasměrujte fén na střední teplotu na kapky vosku, zůstaňte 12 palců daleko. Teplo vosk změkčí a umožní jeho seškrábání z podlahy. Když vosk změkne, poškrábejte kusy podlahových prken hranou plastové kreditní karty.

Pokud jsou na povrchu dřevěné podlahy nějaké zbytky vosku. Vyleštěte a otřete povrch voskem na dřevěný nábytek. Tento postup vám pomůže odstranit všechny přetrvávající zbytky vosku a znovu vyleštit vaši podlahu.

Opatření k zamezení

Minerální lihoviny by se neměly používat, protože dokážou odstranit skutečný podlahový vosk z utěsněné podlahy z tvrdého dřeva a nechat ji odkrytou. Je třeba se vyhnout ocelové vlně a zeleným křovinám. Pokud si přejete zachovat lesk vašich dřevěných podlah.

Jsou příliš drsné na čištění podlah. Žádné mačkání! I když si myslíte, že můžete „odkapávat“ voskové kapky z povrchu tvrdého dřeva kuchyňským nožem nebo žiletkou, nedělejte to.

Způsoby, jak vyrobit vosk na svíčky z podlahy z vinylu

Metoda papíru

Vosk zakryjte kouskem hnědého papíru. Pokud používáte papírovou nákupní tašku, otočte ji naruby, abyste se ujistili, že všechny barvy jsou uvnitř. Pokud používáte žehličku, nastavte ji na nejnižší stupeň a opatrně ji přesuňte přes papírový sáček.

Vosk se roztaví a pronikne do papíru. Pokud je na papíře hodně vosku, otočte jej podle potřeby na čisté místo. Držte fén několik palců od papíru a opatrně jej přesuňte po ploše, pokud jej používáte.

Vosk se roztaví a pronikne do papíru. Po odstranění co největšího množství vosku s papírem seškrábněte pomocí plastové škrabky zbývající změklý vosk. Pokud skvrna od barviva přetrvává, naneste malé množství isopropylalkoholu na hadřík a místo ho vmasírujte.

Metoda škrabky

Pro změkčení vosku použijte fén. Udržujte jej několik centimetrů od vosku, ne příliš blízko, jinak byste mohli poškodit vinyl. Po změknutí vosku jej opatrně seškrábejte škrabkou.

Netlačte příliš silně, jinak vinyl zničíte. Pokud skvrna od barviva přetrvává, naneste malé množství isopropylalkoholu na hadřík a místo ho vmasírujte. Jakmile se barva přenese na materiál, otočte jej do čisté oblasti.

Metoda ledu

Aby vosk ztuhnul, potřete jej kostkou ledu. Kostku ledu je dobré držet papírovou utěrkou, aby vám na konečcích prstů nebyla zima. Teplo vašich prstů také nezpůsobuje rychlejší tání.

Jakmile vosk úplně ztuhne, pomalu jej odštípejte plastovou škrabkou. Pokud skvrna od barviva přetrvává, naneste malé množství isopropylalkoholu na hadřík a místo ho vmasírujte. Jakmile se barva přenese do materiálu, otočte jej do čisté oblasti.

Pokud používáte svíčky pravidelně, snažte se vyhnout těm, které jsou na ropné bázi. Zahrnují barvy, které jsou náchylnější ke vzniku skvrn, pokud vosk stéká. Pokud nemáte žádný isopropylalkohol, můžete použít obyčejnou vodku.

Závěr o tom, jak dostat vosk ze svíček z podlahy

Máte dřevěné podlahy? Vinylová podlaha? Žádný problém! Existuje mnoho způsobů, jak dostat vosk ze svíček z podlahy. S těmito metodami už nemusíte snášet tu voskovou skvrnu na podlaze!