Jak dostat plíseň z terasových polštářů ve 3 snadných krocích

Existují dva způsoby, jak dostat plíseň z terasových polštářů, a my se vypořádáme s tím nejdostupnějším, kterým je použití octa.

Jak se tvoří plíseň na terasových polštářích?

Plísně a plísně rostou stejným způsobem nebo potřebují stejné podmínky, aby se vyvíjely. Požadavky jsou vlhkost, zdroj potravy, vhodná teplota a kyslík.

Poslední dvě kritéria není u těchto hub tak obtížné splnit. První dva jsou jediné, které vyžadují specifické okolnosti, jako je hromadění prachu nebo poškození vodou.

Poškození vodou má za následek kontaminaci plísní a plísní. To také vede k nižší prodejní hodnotě vašeho domu, pokud se nezúčastníte okamžitě.

Poškození vodou v interiéru možná znáte, ale může k němu dojít i mimo váš domov. Poškození venkovní vodou může být způsobeno bouřkami, problémy s odvodněním okapů a netěsnostmi ze dvora.

Pokud jde o kritérium zdroje potravy, váš domov je náchylnější ke zdrojům potravy plísní venku. Příklady možných zdrojů potravy pro plísně a plísně jsou šťávy ze stromů a organické zbytky (např. špína, listí atd.).

Spóry plísní nevyžadují k růstu mnoho času. Maximálně potřebují k růstu čtyřicet osm hodin, ale často jim to zabere méně času.

Materiál polštářků usnadňuje rozvoj plísní, protože jsou savé a nacházejí se venku. Pravděpodobnost, že se u nich objeví plíseň nebo plíseň, se zvyšuje s menším časem stráveným jejich údržbou.

Jak zjistit plíseň na terasových polštářích?

Jedním ze způsobů, jak detekovat plísně, je vlhký zápach, který vydávají v důsledku mikrobiálních těkavých organických sloučenin (MVOC). MVOC jsou primárně způsobeny poškozením vodou, což je důvod, proč poškození vodou poškozuje vaši domácnost.

Pokud při posezení na terase ucítíte zatuchlý zápach, důkladně ji prohlédněte, zda neroste plíseň. Může vypadat buď práškově nebo ochmýřeně.

Zde je článek, který vám může pomoci odlišit moučnivku od plísně. Vidět prachový nebo ochmýřený růst na polštářích na terase je další způsob, jak detekovat tento typ houby.

Kromě práškové nebo ochmýřené textury můžete plíseň detekovat také identifikací podmínek, ve kterých roste, jako je poškození vodou nebo zdroj potravy. V případě poškození vodou mohou být skvrny od vody v blízkosti nebo na polštářích terasy známkou růstu plísní.

Růst plísní můžete také identifikovat z přítomnosti organických nečistot nebo šťáv ze stromů v blízkosti nebo na polštářích terasy. To jsou jen některé ze způsobů, jak můžete zjistit růst plísní na polštářích na terase, což vám může pomoci odstranit houbu.

Kroky, jak dostat plíseň z terasových polštářů

Krok č. 1. Určete rozsah kontaminace plísní

Než začnete čistit a odstraňovat plíseň z polštářů na terase, musíte určit rozsah znečištění. Ideální způsob likvidace plísní totiž závisí na míře růstu padlí a na tom, zda pronikla do materiálu.

Po určení rozsahu kontaminace plísní si můžete vybrat řešení, které nejlépe vyhovuje vašemu problému.

Krok č. 2. Vyberte řešení

Pro mírné případy můžete použít neředěný bílý ocet. Pro extrémní případy zvolte tlakovou myčku.

Než začnete řešit problém s plísní, nezapomeňte si nasadit ochranné pomůcky. Nasaďte si dlouhé rukávy, rukavice, masku a brýle, abyste zabránili plísni.

V opačném případě můžete mít kožní alergie nebo dýchací potíže způsobené plísní.

Krok č. 3. Použití octa

Nepoužívejte okamžitě bělidlo, protože může být příliš drsné na materiál, místo toho použijte ocet. Je to účinný dezinfekční prostředek a odpuzující zápach; neodstraní tedy pouze růst plísní, ale také pach, který může zanechat.

Krok #3.1. Materiály

Pokud plánujete používat ocet, budete potřebovat láhev octa, čistou lahvičku s rozprašovačem a štětec. K praní povlaků na polštáře budete potřebovat také pračku.

Krok #3.2. Proces čištění

Po nasazení ochranného vybavení sejměte potahy polštářů, pokud je to možné. Poté je hoďte do pračky se směsí aviváže a hrnku octa.

Tento proces by pomohl odstranit plíseň na potahech bez velkého úsilí, protože je perete pomocí stroje. Ujistěte se, že látku lze prát v pračce; v opačném případě zvolte ruční praní materiálu.

Poté do rozprašovače nalijte nedestilovaný bílý ocet a nastříkejte jej na polštář. Ujistěte se, že jste všechny strany polštáře postříkali octem.

Poté nechte polštářek nastříkaný octem hodinu. Poté polštáře vydrhněte, abyste uvolnili plíseň, a opláchněte je teplou vodou.

Vyhněte se nasycení polštáře vodou, protože to může vést k budoucímu růstu plísní. Polštáře důkladně osušte a čas od času nastříkejte trochu octa pro účely údržby.

Závěr

Plíseň na venkovních předmětech není neobvyklá, ale neměla by být ponechána sama. Tento článek o tom, jak dostat plíseň z polštářů na terasu, vám slouží jako návod.

Máme jich více, od toho, jak zabránit plísni na venkovních polštářích, až po jak odstranit plíseň z venkovních polštářů. To vše může být užitečné při odstraňování a prevenci růstu plísní.