Jak dostat plíseň z plastové nádoby: Kompletní průvodce

Pokud používáte Tupperware, je důležité vědět, jak dostat plíseň z plastové nádoby, abyste vy a vaši rodinu udrželi zdraví, aniž byste museli kupovat nové obaly. Vše, co musíte udělat, je řádně zbavit plesnivého obsahu, naplnit nádobu octem a nechat odležet, než ji umyjete teplou vodou a saponátem na nádobí.

Proces je jednoduchý, ale jsou chvíle, kdy plíseň tak snadno nezmizí. Pokračujte ve čtení a zjistěte, jak úplně zabít plíseň a vše ostatní, co potřebujete vědět o čištění plesnivé plastové nádoby.

Vytažení formy z plastové nádoby

Krok č. 1. Zbavte se plesnivého obsahu

První věc, kterou musíte udělat, je vyprázdnit plastovou nádobu. Než tak učiníte, bylo by nejlepší nosit rukavice a obličejovou masku, abyste se chránili před plísní a jejich sporami.

Plísně a spóry plísní vám mohou způsobit příznaky, jako je svědění očí a kůže a závratě, takže by vám pomohlo, abyste se chránili.

U velkého množství plísní možná budete potřebovat víc než jen obličejovou masku, abyste byli v bezpečí. Podívejte se na tento užitečný článek a zjistěte, jaký druh respirátoru potřebujete proti plísním.

Pokud je v plastové nádobě jídlo, měli byste je vyhodit do plastového sáčku a pevně jej uzavřít, aby se zabránilo úniku spór. Pokud vaše plastová nádoba obsahuje nepoživatelné předměty, můžete je ještě zachránit tím, že je vyčistíte.

Pokud oblečení uložíte do plastové truhly a na látce zplesniví, nemusíte všechno oblečení vyhazovat. Pro více informací si můžete přečíst tento článek o tom, jak odstranit plíseň z oblečení pomocí jedlé sody.

Krok č. 2. Naplňte nádobu bílým octem

Nyní, když je nádoba prázdná, můžete použít bílý ocet k hubení plísně. Ocet má protiplísňové vlastnosti, protože obsah kyselin inhibuje většinu plísní.

Naplňte plastovou nádobu na potraviny bílým octem, umístěte víko a pevně jej zavřete. U větších plastových nádob s nepotravinářským zbožím můžete ocet jednoduše nastříkat na postižená místa.

Nejlepší by bylo nechat nádoby s jídlem přes noc uležet. Můžete ho také nechat uležet, abyste se ujistili, že je plíseň důkladně zahubena.

U jiných plastových nádob může stačit jedna hodina.

Krok č. 3. Umyjte nádobu

Jakmile je nádoba připravena, můžete nyní vylít všechen ocet a začít čistit. Chcete-li vyčistit skvrny od plísní, vše, co musíte udělat, je umýt teplou mýdlovou vodou.

Na odolné skvrny můžete plíseň vydrhnout kartáčem s měkkými štětinami. Nádobu důkladně omyjte a osušte čistým hadříkem.

Pokud je nádoba čistá, můžete ji odložit. Pokud však stále zůstávají skvrny od plísně nebo nádoba stále zapáchá plísní, můžete přejít k dalšímu kroku.

Krok č. 4. Použijte jedlou sodu

Pokud ocet nezabírá, pak můžete zkusit jedlou sodu. Zatímco bílý ocet je kyselý, jedlá soda je zásaditá.

Tato zásaditost znamená, že jedlá soda vystaví plísně drsnému alkalickému prostředí, kde houby nemohou růst.

Jednoduše vložte lžíci jedlé sody do plastové nádoby na potraviny a rozprostřete ji po formě. Zaklapněte víko a nechte přes noc.

Pokud chcete, můžete to také nechat týden odležet. Jakmile uplyne dostatek času, můžete vysypat všechnu jedlou sodu.

Stejně jako dříve budete nyní moci čistit oblast teplou mýdlovou vodou. Na odolné skvrny by pomohlo použít štětec.

Po umytí nádobu opláchněte a osušte čistým hadříkem. Nyní jej můžete bezpečně odložit nebo dokonce začít znovu používat.

Jak zabránit růstu plísní v plastových nádobách

Plíseň je všude. Plíseň používá spóry k cestování vzduchem a nalezení vlhkého, výživného místa, které nazýváme domovem.

Jako takový se často ocitne na vašem jídle, i když používáte plastové nádoby.

V malém množství jsou spory plísní pro lidské tělo neškodné. Problém s plísní nastává, když začne tvořit viditelné kolonie.

Abyste zabránili růstu plísní ve vaší plastové nádobě a potravinách, měli byste potraviny uchovávat ve vzduchotěsných nádobách. Otevřené plechovky byste také měli vyprázdnit do čistých nádob a ihned je zmrazit.

Zbytky spotřebujte do tří dnů, aby na nich nerostly plísně.

U velkých plastových truhel stačí držet vlhkost mimo nádobu a předměty uvnitř. Pomocí balíčků silikagelu můžete absorbovat přebytečnou vlhkost uvnitř plastové nádoby a přesunout ji pryč od potenciálních zdrojů vody, jako je potrubí nebo netěsná střešní krytina.

Závěr

Naučíte-li se správné kroky, jak dostat plíseň z plastové nádoby, pomůže vám to ochránit vaši rodinu před škodlivými účinky plísní a přitom ušetřit vaše věci. Pomocí čtyř jednoduchých kroků se můžete udržet zdraví při přípravě plastových nádob k okamžitému opětovnému použití.