Jak dostat plíseň z koberce pomocí 3 účinných metod

Má váš koberec zatuchlý zápach? Nebojte se; můžeme vám pomoci vědět, jak dostat z koberce zápach plísně.

Je nejen nepříjemné, ale také nebezpečné chodit po koberci, který má zatuchlý zápach. Spóry plísní mohou být také přítomny ve vzduchu ve vašem domě v důsledku těchto pachů.

Odstranění zápachu plísní může být trochu náročnější, zejména pokud jej neodhalíte dostatečně brzy a nerozšíříte jej na koberec pod ním. Je důležité odstranit plíseň, jakmile se na koberci objeví, protože to může naznačovat, že se koberec poškodil přebytečnou vodou, která ještě úplně nezmizela.

Jak odstranit zápach plísně na kobercích?

Aby se případné spory plísní nebo plísní, které způsobují problém, nemohly dále šířit, je nezbytné okamžitě řešit příčinu zápachu z úniku vody. Z bezpečnostních důvodů byste měli nechat všechny zbytkové netěsnosti nebo problémy s plísněmi zkontrolovat a odstranit odborníky.

Abychom vám pomohli lépe porozumět, zde je návod, jak zjistit, zda je pod kobercem plíseň.

Metoda č. 1. Jedlá soda

Jedlou sodu můžete aplikovat tímto způsobem:

Krok č. 1. Nastříkejte jedlou sodu na povrch koberce. Aby byla práce hotová, měli byste na povrch koberce nanést jedlou sodu v silném povlaku.

V aktuálním stavu jej můžete nechat přes noc nebo dva dny, pokud na to máte čas a prostředky. Pokud je zápach pouze povrchový, bude to stačit k tomu, aby váš koberec voněl čistý.

Krok č. 2. K zametání koberce můžete použít tuhý kartáč nebo přenosný kartáč, pokud si všimnete, že zápach pochází z vnitřního koberce poté, co jste na koberci dva dny nechali jedlou sodu. Aby nedošlo k poranění křehkých vláken koštěte, používejte jej opatrně.

Krok č. 3. K odstranění jedlé sody z povrchu nepoužívejte vysavač, protože zrna by ji mohla poškodit. Místo toho, abyste ztráceli čas a úsilí, můžete venku zatřást kobercem.

Krok č. 4. Vysajte zbývající prášek jedlé sody, jakmile jej setřepete.

Krok č. 5. Opakujte techniku, pokud se vůně zlepšila, ale nezmizela. Použití jedlé sody tak často, jak je potřeba, je bezpečné, protože neovlivní koberec.

Metoda č. 2. Ocet

Ocet je na druhém místě za jedlou sodou, pokud jde o odstraňování zatuchlých pachů z koberců. Pomocí octa můžete také zabít spóry plísní a roztoče ve vaší domácnosti, které způsobují alergické reakce.

Ocet by měl být aplikován následovně:

Krok č. 1. Naneste trochu bílého octa na plochu koberce a nechte několik minut působit. Je také možné použít čerstvý měkký hadřík k otření povrchu skvrny.

Pokud zápach pochází z již usazeného roztoku, měl by se na koberec nanášet hojně ocet. Ujistěte se, že to s čističem koberců také nepřeženete.

Krok č. 2. 20 až 30 minut je dostatečná doba na to, abyste prošli organismy, které vytvářejí nepříjemný zápach. Absorbujte co nejvíce octa odsáváním čistým hadříkem.

Krok č. 3. K odstranění zbytků octa z koberce použijte rozprašovač naplněný čerstvou vodou a čistý suchý ručník, abyste vlhká místa osušili.

Krok č. 4. Poté, co nechte koberec několik hodin schnout na vzduchu, zkontrolujte, zda zápach zmizel.

Metoda č. 3. Peroxid vodíku

Další technikou boje proti zápachu plísní je nanesení peroxidu vodíku na váš koberec. Ujistěte se, že je možné použít na malou část vašeho koberce, než jej nanesete na zbytek.

Pomůže, když se za každou cenu vyhnete zbarveným testovacím oblastem. Pokud barvy zůstanou stabilní, použijte roztok 5 dílů vody na 1 díl peroxidu vodíku na zadní stranu koberce.

Můžete také zkusit použít kobercovou pěnu, abyste se zbavili pachů z vašeho koberce.

Nejprve důkladně vysajte poškozenou oblast a poté koberec umyjte. Poté pomocí houbičky jemně vetřete šampon, který jste nanesli, velkou porci.

Než přejdete k dalšímu kroku, ujistěte se, že je produkt suchý. Poté pokračujte a vysajte podlahu.

Chcete-li proces schnutí urychlit, postavte koberec na čistou (a suchou) terasu a nechte sluneční světlo, aby to udělalo za vás. Mějte na paměti, že zadní strana koberce směřuje ke slunci, aby se zabránilo vyblednutí barev.

Zde je další další průvodce, jak se zbavit plísně pod kobercem.

Co si zapamatovat:

Intenzita a typ zápachu ovlivní množství času a úsilí potřebné k odstranění zápachu. V tomto případě možná budete muset požádat o více než jednu žádost.

Závěr

Nyní, když víte, jak dostat z koberce zápach plísně, můžete se zbavit zápachu plísně, který jste snášeli již několik měsíců. V každém případě můžete také požádat o pomoc odborníka.