Jak dostat plíseň z deštníku ve 4 efektivních krocích, jak to udělat sami

Deštníky mají tak vysokou užitnou hodnotu, ale co se stane, když je vaše ochrana napadena? To je důvod, proč musíte vědět, jak dostat plíseň z deštníku, zvláště pokud nejste z těch, kteří by takový předmět snadno ztratili.

Deštníky v těchto dnech stále přicházejí v různých velikostech, tvarech a provedeních. Zůstávají však náchylné k poškození rámu a látky sloužící jako štít za každého počasí.

I když používáme deštníky, abychom zakryli slunce a vyhnuli se spálení, primárním účelem tohoto předmětu je na většině míst déšť a sníh, v takovém případě zmokne. Pokud se to stane příliš často, že váš deštník po použití nevyschne, pak jsou plísně nevyhnutelné.

Kroky při odstraňování plísní z vašeho deštníku

Plíseň může růst buď na vnějším nebo vnitřním povrchu vrchlíku (části deštníku, která funguje jako štít), pak se šířit všemi ostatními částmi a způsobit další poškození. Chcete-li zastavit a zabránit tomu, aby se něco takového stalo, postupujte podle kroků, které sdílíme níže, abyste odstranili plíseň z vašeho deštníku.

Krok č. 1. Otevřete deštník venku

Plíseň může zapáchat, zvláště když je již přítomna hodně, takže čištění musíte provádět venku. Nemluvě o tom, že spory z hub způsobujících plíseň se mohou rozfoukat nebo rozstříknout do jiných věcí, pokud pracujete uvnitř svého domova.

Vyberte si místo venku, kde je dostatek místa, abyste mohli deštník otevřít a zároveň se po něm mohli pohybovat. Pokud takový prostor není k dispozici, můžete se rozhodnout plíseň nejprve vysát, abyste snížili její možné šíření.

Otevřete deštník, abyste viděli, kde vyrostly všechny plísně, a nezapomeňte si všechna ta místa později projít, abyste je mohli pořádně zamést.

Krok č. 2. Připravte si octový roztok a namočte

Další je vybrat si bílý ocet, nejlépe s vysokou kyselostí, na vašem pultu nebo z nedalekého obchodu pro čisticí roztok. Ocet zabíjí plísně téměř na jakémkoli povrchu a bude fungovat i pro váš deštník.

Pro zvětšení objemu můžete ocet naředit vodou. Smíchejte alespoň 50% roztok octa v kbelíku a vezměte si s sebou slušný kartáček a kartáček na zuby.

Nalijte roztok octa na všechny části deštníku s plísní a jemně okartáčujte. Ujistěte se, že jste dosáhli i na oblasti pokryté rámem ve vrchlíku, aby za nimi nezůstaly žádné plísně nebo spory, které by způsobily další problém s plísní.

Nebojte se, že ocet naleptá deštník; ujišťujeme vás, že je to zcela bezpečné. Nechte čerstvý roztok působit alespoň 15 minut.

Krok č. 3. Opláchněte ocet a umyjte pracím prostředkem

Namáčení pomůže octu dostat se do skrytých částí vašeho deštníku, které mohou mít plíseň, ale vy je nevidíte. Po namočení můžete deštník nyní opláchnout, abyste neskončili kyselým zápachem při každém otevření.

Po odstranění octa umyjte deštník jemným čisticím prostředkem, abyste se vypořádali s dalšími nečistotami, které ocet nedokázal odstranit. Jemně potřete také mýdlem a poté deštník opláchněte čistou a tekoucí vodou z kohoutku.

Krok č. 4. Deštník důkladně osušte

To je nejdůležitější z celého procesu, protože je to nadměrná vlhkost bez dozoru, která se zasekne ve vašem deštníku, která způsobí, že se tam plíseň rozroste. Vezměte čistý a suchý ručník nebo hadřík a otřete všechny povrchy deštníku.

Pokud je to možné, nechte deštník viset venku na slunci, aby se usnadnil sušení. Ponechání vlhkosti ve vašem deštníku později způsobí problémy i v jeho rámu, proto jej vždy po použití vysušte.

Pokud jste na vrcholu cihel, zde je návod, jak odstranit plíseň z cihel.

Měli byste prát deštník v pračce?

Odpověď na tuto otázku je ne.

Nemůžete dát celý svůj deštník do pračky, to znamená, pokud jej chcete použít i poté, protože pračka se sroluje a rozdrtí jej s ostatními oděvy. Váš deštník vyjde rozbitý a již nebude použitelný, i když je skládací.

Pokud jej však chcete prát v pračce, můžete stříšku (látku) oddělit od rámu a před podáváním ji umístit do povlaku, jako je povlak na polštář. Tím zajistíte, že se nezamotá nebo nepoškrábe od ostatních oděvů.

Nezahřívejte deštník zbytkem oblečení; nicméně odstředění je v pořádku. Vysušte jej na slunci a poté jej znovu připojte k rámu.

Pokud se však obáváte o pračku, zde je návod, jak z pračky vyčistit plíseň.

Umíte deštník umýt?

Odpověď na to závisí na tom, jak silný je výkon myčky a jak velký tlak je deštník schopen vydržet. Důležitým bodem, který je třeba poznamenat, je, že deštníky jsou zřídka navrženy tak, aby vydržely soustředěné a silné nápory vzduchu, i když některé z nich se při bouři nepřeklopí.

Naší radou by bylo držet se průměrné hadice a kartáče na čištění deštníku.

Závěr

Nyní jsme dokončili učení, jak dostat plíseň z deštníku, takže jej nyní vyjměte k čištění. Nezapomeňte ji neustále udržovat v suchu a budete v pořádku