Jak dostat hůlku z prádla po sušení? 3 úžasné tipy!

Zajímá vás, jak dostat chapstick z oblečení po sušení? Seškrábáním lžící nebo nožem, měkkým štětinovým kartáčkem nebo setřením skvrny hadříkem z mikrovlákna. Někdy, když otevřete sušičku a odložíte oblečení, ucítíte zápach potápění a na oblečení si všimnete mastného zbytku roztavené tyčinky.

Pokud vám balzám na rty nebo tyčinka zůstane v kapse kalhot, roztaje se a přilepí se na oblečení během cyklu sušení. Všechny balzámy na rty, rtěnky a tyčinky obsahují směs oleje, vosku a barviva, pokud je vaše tyčinka jako odstín.

Těchto skvrn z oblečení se zbavíte, jakmile je vytáhnete ze sušičky. Je to jednoduchý úkol a můžete ho snadno udělat sami s pomocí domácích surovin. Níže jsme zmínili několik fantastických tipů, které vám pomohou odstranit skvrny od chapu. Pojďme to zkontrolovat!

Tipy, jak po sušičce sundat hůlku z prádla

Než začnete s čištěním, vezměte si malé množství pracího prostředku a otestujte hadřík, abyste zjistili, zda nepoškozuje vaše oblečení. Odstranit odolné skvrny z oblečení zabere hodně času. Proto musíte proces čištění opakovat více než jednou. Někdy se tyto skvrny od chapu odstraní pouze chemickým čištěním oděvů. No, přestaň myslet víc na to, abys po šatech vytáhl chapstick ze sušičky. Níže jsme sepsali několik tipů, jak dostat chapstick z oblečení po sušení:

#1. Ponožkování a škrábání

Pokud se chcete z oblečení zbavit skvrn od balzámu na rty, rtěnky nebo chapstick, pak jednou z nejlepších technik je tyto odolné skvrny seškrábat; Jakmile důkladně zaschnou, můžete skvrny od chapadla seškrábnout. Ale mějte na paměti, že barvy, které jsou velmi suché, trvá hodně času, než se z oblečení dostanou. Proto se vždy doporučuje, když oblečení ze sušičky vyjmete, okamžitě z něj skvrny odstranili.

Potřebujete plastový stěrkový nůž s plastovým ostřím na škrábání kmenů. Pohybujte tímto nožem po zaschlé skvrně od chapadla, dokud se všechny barvy neuvolní. Mějte na paměti, že kovový nůž pouze poškodí látku vašeho oblečení, zatímco seškrábe suché pigmenty z přední části košile.

Poté si do misky vezměte jakýkoli čistič nebo nejlepší mýdlo na nádobí. Poté přidejte košili do tohoto roztoku, abyste odstranili voskové nebo olejové skvrny z košile. Nechte látku nasáknout po dobu alespoň 10 minut nebo méně, dokud si nevšimnete, že z košile vycházejí barvy.

#2. Odstraňování skvrn

Předpokládejme, že nechcete udělat první krok. Pak vyzkoušejte tento snadný tip. Při této metodě musíte použít bílý papírový ručník. Položte tento ručník na úroveň, pak si oblečte oblečení a najděte místo, kde ulpívají skvrny od špendlíku. Pak položte tuto košili na ručník. Poté vezměte bílý ocet do misky, nastříkejte ocet na tyto kmeny a poté pomocí houby tyto skvrny odstraňte. Skvrny od špejle, jako jsou zbytky oleje nebo vosku, jdou do tkaniny a poté se přenesou do papírového ručníku.

Další alternativou je vzít hadr, ale tento čistý hadr na zadní straně skvrn. Poté přitiskněte žehličku na tuto skvrnu, není třeba žehličku zahřívat. Nechte žehličku několik minut stát na hůlce a poté zkontrolujte oblečení, zda jsou barvy odstraněny nebo ne.

Pokud jsou skvrny velmi tvrdé, musíte proces opakovat více než jednou, dokud nebudou z košile odstraněny všechny barvy. Když si všimnete, že všechny skvrny z oblečení vystupují nebo pokud nejsou vidět, je čas je znovu vyprat v pračce. Při praní tohoto oblečení nastavte teplotu na maximální teplotu. Je to skvělý nápad použít bezpečné bělidlo z barevné látky a pro bílé šaty můžete použít chlorové bělidlo. Můžete si také přečíst, jak odstranit inkoustové skvrny ze sušiček.

#3. Pomocí octa

Pokud chcete odstranit další roztavené skvrny ve vaší sušičce, potřebujete hadr nebo mokrý hadřík. Vložte je do sušičky a spusťte cyklus na nejvyšší teplotu po dobu pouhých 10 minut. Hůlka zaseknutá v bubnu sušičky tímto způsobem změkne. A dostanete ho ven pouhým otřením látkovou ponožkou v octovém roztoku. Ocet je přírodní čisticí prostředek, který vám pomáhá při čištění. Když buben sušičky vyčistíte pomocí octa, můžete se zbavit veškerého chaotického vosku nebo oleje.

It’s A Wrap!

Byli jsme rádi, když jsme se naučili, jak dostat chapstick z oblečení po sušení. Tipy, jak již bylo zmíněno dříve, jsou velmi užitečné při odstraňování těchto skvrn od chňapky nejen z oblečení, ale také ze sušičky. Stačí si je pozorně přečíst. Děkujeme, přátelé, že jste s námi! Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak vyčistit žvýkačku ze sušičky a jak vyčistit sušičku LG.