Jak dostat hloupý tmel z deky? 2 snadné kroky

Pokud nevíte, jak dostat Silly Putty z přikrývky, můžete použít naši dvoukrokovou metodu! Nemusíte kupovat žádný speciální čistič nebo vybavení, abyste svou přikrývku osvobodili od tvrdohlavého ulpívání tmelu. Pokud si pamatujete naše tipy, jak dostat žvýkačku z přikrývky, postup je poněkud podobný.

Než se však pustíme do tipů na odstranění, pojďme zjistit, jaký materiál je Silly Putty, abychom pochopili, proč bude náš dvoukrokový průvodce účinný. Silly Putty je roztažitelná hmota, která je mírně podobná modelovací hmotě. Může být obtížné jej odstranit, zejména na tkaninách, takže jej musíte nejprve zmrazit.

Jak dostat hloupý tmel z deky nejrychlejším způsobem

Silly Putty z deky rychle dostanete tak, že ji zmrazíte a sloupnete. Navíc můžete použít lubrikanty, isopropylalkohol, ocet a mýdlo na nádobí, abyste zajistili, že nezůstanou žádné skvrny.

1. Zmrazte deku

Podobně jako u žvýkačky musíte Silly Putty nejprve vytvrdit, aby se dal snadněji odstranit bez zanechání zbytků na dece. Musíte také mít na paměti, že bez nastavení budou fyzické vlastnosti Silly Putty, jako je poskakování a stékání, jen frustrující, když se dostanete ven z látky. Jeho ochlazení vám však umožní prasknout ve druhém kroku.

Jak zmrazíte Silly Putty na dece? Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je zmrazit deku přes noc. Některé materiály přikrývek však mohou být neslučitelné se zmrazením, takže místo toho zaměřte na Silly Putty kostky ledu.

2. Seškrábněte Silly Putty

Po zmrazení si všimnete, že Silly Putty lze rozbít kladivem. Takto ji snadno odlepíte od deky, aniž byste zanechali příliš mnoho stop. První krok můžete také zopakovat, pokud se vám nedaří odloupnout většinu tmelu z látky.

Po dokončení můžete přistoupit k čištění přikrývky podle ideálních postupů pro její materiály. V případě potřeby můžete místo, kde jste odstranili tmel, ošetřit před praním celé přikrývky. Nezapomeňte se držet dál od drsných čisticích prostředků a aviváže a před použitím deku důkladně vysušte.

Jak dostanete hloupý tmel z fleecové přikrývky?

Fleece je měkký syntetický materiál, který je ideální na přikrývky. Avšak právě tato vlastnost znamená, že vlákna se hůře čistí, pokud se předměty jako Silly Putty přilepí na látku. Stále však můžete svou fleecovou deku vykoupit pomocí lubrikantu.

 • Seškrábejte co nejvíce tmelu tupým materiálem nebo dokonce nožem na máslo
 • Zacilte postiženou oblast pomocí WD-40 a nechte ji asi tři minuty působit
 • Naneste více lubrikantu a otřete zbytky čistým hadříkem
 • Před zapracováním do fleecové přikrývky místo znovu otřete hadříkem namočeným v isopropylalkoholu
 • Smyjte čisticí prostředky vlhkým hadříkem a naučte se prát fleecovou deku podle doporučení na štítku
 • Odstraní ocet Silly Putty?

  Ocet může pomoci odstranit tmel z různých materiálů poté, co sloupnete většinu tmelu. Pamatujte, že ocet je vynikající odstraňovač skvrn, který je také bezpečný pro většinu typů tkanin. Můžete jej použít po lubrikantu a alkoholu k odstranění skvrn, které na látce zanechal Silly Putty.

  Odstranění skvrn

  Nezapomeňte skvrnu jemně otřít, aby ocet mohl proniknout vlákny a rozpustit zbytky tmelu z tmelu. Po dokončení vydrhněte postižené místo pastou z jedlé sody, abyste odstranili octový zápach. Můžete také posypat jedlou sodou na povrch a po hodině nebo dvou vysát.

  Další metodou, jak použít ocet k odstranění Silly Putty, je použití přímo na pračku. Při ideálním nastavení cyklu postačí půl šálku octa. Poté můžete věci také umýt, abyste odstranili octový zápach.

  Jak odstraníte zaschlý tmel?

  Hloupý tmel, který zaschl na látce, může být obtížnější odstranit a je třeba jej rozpustit. Můžete použít různé produkty jako WD-40, Goo Gone, brzdovou kapalinu, líh a ocet. Nasycení zaschlého tmelu kterýmkoli z těchto produktů by mělo urychlit odstranění tmelu.

  Pak teprve podle toho ošetříte potřísněnou oblast. Pamatujte však, že zaschlý tmel neodstraňujte horkou vodou, protože by se roztavil. Budete mít náročnější čas při odstraňování tmelu, protože se rozteče po materiálu a také hlouběji do vláken.

  Odstranění zaschlé skvrny od tmelu

  Osušte postižené místo hadříkem namočeným v lihu a otřete tekutým mýdlem na nádobí, abyste dále odstranili zabarvení. Vyperte látku odpovídajícím způsobem a v případě potřeby opakujte.

  Závěr

  Díky jedinečným fyzikálním vlastnostem Silly Putty se obtížně odstraňuje z látek. Naštěstí vás tento článek naučil nejlepší způsob, jak dostat Silly Putty z deky. Abych to shrnul, tmel zmrazíte a rozlousknete kladivem.

  Poté skvrnu odstraňte octem, alkoholem nebo mýdlem. Podle toho látku vyperte a měla by být jako nová.