Jak dostat extra vosk ze svíčky

Nákup drahé svíčky jste tedy ospravedlnili tím, že jste se přesvědčili, že sklenici znovu použijete, až svíčka dohoří. Protože nevíte, jak ze svíčky dostat vosk navíc, zůstane vám jen nepořádek. Nebojte se, my jsme vám pomohli!

Tato voskem pokrytá nádoba se však může proměnit ve vázu nebo vše pro cetky. Naučte se, jak extrahovat vosk ze sklenice svíčky, bez ohledu na její tvar nebo velikost. Dejte takovým nádobám nový život.

Nepotřebujete žádné speciální vybavení ani spoustu času. Potřebujete jen kuchyň a trochu trpělivosti. Pokračujte ve čtení a zjistěte, jak jednou provždy odstranit vosk ze sklenice svíčky.

Způsoby, jak dostat extra vosk ze svíčky

Používejte vroucí vodu

Jedním z nejlepších způsobů, jak dostat extra vosk ze svíčky, je přes vroucí vodu. Vosk lze také odstranit horkou vodou. Umístěte svíčku na ručník nebo povrch chráněný novinami. Odstraňte co nejvíce vosku nožem na máslo nebo lžící.

Nádobu naplňte do poloviny vroucí vodou a ponechte nahoře trochu místa. Na svíčky složené z měkkého vosku používejte horkou, ale ne vroucí vodu. Vosk vyplave nahoru, když ho vařící voda roztaví.

Před odstraněním vosku nechte vodu vychladnout. Odstraňte z vody všechny malé částečky vosku tak, že je scedíte. Nevylévejte vosk do odpadu; seškrábněte zbytky vosku a omyjte mýdlem a vodou.

Svíčkový vosk by měl být zmražen

Chlad způsobí, že vosk tuhne a smršťuje se, což usnadňuje jeho odstranění. Proto tradiční metoda odstraňování vosku z koberců pomocí kostek ledu. Pokud má sklenice malý otvor, použijte nůž na máslo k rozbití velkých kousků vosku, které zůstaly v nádobě.

Zmrazte svíčku na mnoho hodin, nebo dokud úplně nezmrzne. Vosk by měl snadno vytéct z lahvičky, ale v případě potřeby jej uvolněte nožem na máslo. Před čištěním nádoby mýdlem a vodou seškrábněte veškeré zbytky.

Způsob čištění vosku z nádob je ovlivněn množstvím vosku zbývajícího v držáku. Co když vám v držáku zbylo malé množství vosku? Jakmile vosk vychladne, můžete jej dát do lednice.

Po asi 30 minutách v mrazáku by měl vosk změknout a rovnou vyskočit. Tento postup také pomáhá při odstraňování základny knotu z držáku. Pokud držák používáte opakovaně, nechte jej před dalším použitím zahřát na pokojovou teplotu.

Používejte troubu

Pokud máte k čištění více nádob najednou, je tento přístup ideální. Pomocí nože nebo lžíce na máslo seškrábněte co nejvíce vosku. Předehřejte troubu na 180 stupňů Fahrenheita a připravte si okrajový plech s alobalem nebo jedním nebo dvěma kusy pečicího papíru.

Svíčky položte na pánev dnem vzhůru a vložte je do trouby. Přibližně za 15 minut se vosk roztaví. Po vyjmutí z trouby položte pánev na tepelně bezpečný povrch.

Vnitřek nádoby otřete papírovou utěrkou. Udělejte to po přidržení ručníkem nebo chňapkem. Před čištěním mýdlem a vodou nechte nádobu vychladnout.

Postavte dvojitý kotel

Pomocí nože na máslo nebo lžičky seškrábejte co nejvíce vosku. Umístěte svíčku na tepelně bezpečný povrch do hrnce nebo velké kovové misky. Položte pod svíčku složenou utěrku, aby v hrnci neklouzala.

Naplňte kastrol do poloviny vroucí vodou a dejte pozor, aby se do sklenice nedostala žádná voda. Namočte sklenici do vroucí vody, dokud vosk nezměkne. Jednou rukou uchopte sklenici a pomocí nože na máslo uvolněte vosk.

Vyjměte nádobu z vody. Opatrně odstraňte vosk. Poté omyjte mýdlem a vodou.

Jak odstranit vosk žiletkou

Metody, které popisujeme, jsou často účinné pro odstranění větších kusů vosku z nádob. Možná vás však zajímá, jak odstranit vosk ze svíčky ze skla. Dostat zbylé stopy vosku ze skla dá trochu více práce, ale není to nemožné.

Případné větší kousky vosku odstraňte z povrchu ostrou žiletkou nebo škrabkou na okna. Navlhčete sklo houbou namočenou v horké vodě, abyste odstranili všechny zbytky. Chcete, aby vosk změkl, než se k němu znovu přiblížíte škrabkou.

Abyste zabránili zanechání škrábanců na povrchu nebo sklouznutí žiletky. K uvolnění vosku použijte jemné pohyby. Oškrábejte sklo, dokud nebudou odstraněny všechny částečky vosku.

Závěr o tom, jak dostat extra vosk ze svíčky

Jaká je to atmosféra jen relaxovat a cítit vůni květin ve svém pokoji, že? Pokud jste se však nenaučili, jak ze svíčky dostat vosk navíc, tento návod vám pomůže. Dobrou zprávou je, že s několika návrhy budete moci během chvilky vyčistit staré sklenice se svíčkami.