Jak dostat červený vosk ze svíček z koberce

Červené svíčky dodávají večeři při svíčkách romantický nádech. Co když však kvůli tomu máte po celém koberci skvrny od červeného vosku ze svíček? Proto vás naučíme, jak dostat červený vosk na svíčky z koberce.

Odstranit rozlitý vosk ze svíček z koberce se může zdát náročné, ale nebojte se, my vám poradíme. Tento čtyřkrokový postup vám může pomoci odstranit vosk ze svíček z koberce. Můžete dokonce použít produkty, které pravděpodobně již máte doma.

Pokračujte ve čtení pro seznam položek, které budete pro tuto práci potřebovat. Přidali jsme také několik tajných tipů, jak vytvořit nový koberec. Ostatně nemá smysl brečet nad rozlitým voskem.

Jak dostat červený vosk ze svíček z koberce

Krok 1: Vložte vosk do mrazáku.

V první řadě je důležité odstranit svíčkový vosk z koberce, jakmile jej uvidíte. Čím déle budete čekat, tím obtížnější bude odstranění voskové skvrny. Začněte tím, že na postiženou oblast položíte plastový sáček s ledem nebo sáček s ledem.

Vosk nechte 10 minut zmrazit. Zajistěte, aby z ledového sáčku nezvlhl. Vlhkost pouze ztíží odstranění pigmentu.

Krok 2: Odstraňte vosk.

Jakmile vosk zmrzne, seškrábněte ho co nejvíce z koberce pomocí nože na máslo. Nechcete odřezávat prameny koberce, takže s ním buďte šetrní. Než přistoupíte ke kroku 3, vysajte seškrábané části.

Krok 3: Roztavte vosk a absorbujte jej.

Na zbytkovou voskovou skvrnu položte papírový ručník nebo bílý froté ručník. Zapněte žehličku na nejnižší stupeň, vypněte funkci páry. Poté přejeďte po ručníku čistou žehličkou, aby se vosk zahřál.

Udržujte žehličku neustále v pohybu a odolejte nutkání zvýšit úroveň tepla. Nechcete spálit papír nebo koberec! Když si všimnete, že ručník nasákl voskem, přesuňte jej přes skvrnu, aby čistá oblast mohla absorbovat další vosk.

Tento postup opakujte, dokud nebude odstraněn veškerý vosk. Pokud nechcete na koberec používat žehličku, můžete vosk nahřát pomocí fénu. Jednoduše foukejte horký vzduch do voskové skvrny, dokud není teplá, a poté na ni pevně přitiskněte papírový ručník, aby se vosk absorboval.

Krok 4: Vysajte koberec.

V neposlední řadě použijte na postižené místo roztok na čištění koberců. Navlhčete bílý froté bavlněný ručník s lihem a jemně skvrnu otřete, dokud se barva neodstraní z problematického barevného vosku ze svíček. Dejte pozor, abyste roztok nevmasírovali do koberce, protože by to mohlo poškodit jemná vlákna.

Po zaschnutí koberce oblast vysajte, abyste obnovili její původní strukturu. A ještě! Jste připraveni uspořádat další večeři.

Čištění skvrn od svíčkového vosku

Druhým krokem při odstraňování skvrn od vosku svíček je odstranění jakékoli barvy, která zůstala. Například anilinové barvivo se v dnešní době používá k barvení většiny svíček. Protože je tento pigment rozpustný v oleji, může se spojit s voskem svíček.

Výsledkem je, že stejně jako vosk nelze odstranit vodou, ani barvu. Místo toho budete muset použít mýdlo Dawn nebo líh. Pokud je vosková skvrna na látce, položte pod ni papírový ručník pro jednu z níže uvedených metod.

Jak dostat červený vosk ze svíček z koberce třením alkoholu

První metodou je použití lihu. Otřete zabarvení čistým hadříkem navlhčeným v lihu. Alkohol vymaže skvrnu, pokud ručník změní barvu barviva.

Pokračujte v tření skvrny, dokud nezmizí. Nedrhněte, protože to může způsobit, že skvrna od barviva ztuhne a rozšíří se hlouběji. Perte podle návodu na balení.

Jak dostat červený vosk ze svíček z koberce pomocí Dawn nebo OxiClean

U textilií může tento postup přinést vynikající výsledky. Může být dokonce použit na koberci, ale nejprve otestujte Oxiclean v nenápadné části objektu. Poté naneste malé množství Dawn do skvrny, dokud se barva nezvedne.

Pokračujte v tření čistou látkovou náplastí, dokud skvrna přestane být viditelná. Poté opláchněte a vyperte podle pokynů na obalu. Při použití OxiClean po testování stálobarevnosti smíchejte se studenou vodou a ponořte místo, aby se nasáklo.

Dále použijte čistý hadřík k otření koberců. Po dokončení opláchněte čistou vodou. Odstraňování skvrn pomocí Dawn nebo OxiClean je tak snadné!

Závěr

Takovým oříškem mohou být následky narozeninové oslavy nebo vánoční oslavy. Není to obvyklý způsob odstraňování vosku ze svíček, protože při těchto oslavách jsou svíčky obvykle barevné. Proto vám nabízíme různé způsoby, jak dostat červený vosk na svíčky z koberce.