Jak docílit toho, aby kamna na dřevo vypadala jako nová? 3 snadné kroky k následování!

Chcete vědět, jak docílit toho, aby kamna na dřevo vypadala jako nová? Bohužel, mnoho majitelů kamen na dřevo omezí jejich používání nyní, když přišlo jaro, protože slunce svítí více.

Na povrchu skla jsou stopy kouře. Použití mokrého paliva, špatné zapálení ohně nebo slabý tah v komíně může mít za následek špinavá okna. Lidé odedávna používají k čištění oken kamnářský popel.

K odstranění sazí ze skla použijte vlhký hadřík namočený v chladném popelu. Dnes velký počet výrobců kamen na dřevo poskytuje čisticí řešení určená přímo pro jejich modely. Jednou z alternativ je Aduro Easy Clean; je to výkonná houba navržená speciálně pro čištění skla. Při použití houby není třeba voda ani čištění.

Kroky, aby vaše kamna na dřevo vypadala nově

Údržba kamna na dřevo, když je venku chladno, zajistí, že bude připraveno k použití, až se znovu oteplí počasí. Zajistěte, aby vaše kamna na dřevo letos v létě jiskřila s těmito pěti tipy. Chcete -li se dozvědět více, vězte, jak nechat kamna na dřevo vypadat jako nová.

Krok č. 1. Vyčistěte exteriér

Nejjednodušší způsob, jak vyčistit exteriér kamen na dřevo, je použít vysavač vybavený náustkem a měkkými kartáči. Pokud chcete, můžete také použít měkký a suchý ručník. Pokud však použijete vlhký hadřík, může se tvořit rez. Zde je návod, jak vyčistit rezavá kamna na dřevo.

Krok č. 2. Malovat škrábance a škrábance

Pokud má nátěr několik skvrn, lze je snadno opravit. Žáruvzdornou barvou ve spreji natřeli většinu kamen spalujících dřevo a obecně je najdete v obchodě, kde jste kamna koupili. Před natíráním kamen se ujistěte, že jsou spálené, čisté a bez mastnoty. Dále povrch jemně obrouste, pokud je stále pokrytý rzí a vybledlou barvou. Poté můžete pokračovat. Nejlepší je pochopit, jak malovat kamna.

Krok č. 3. Opravte vadná nebo zkorodovaná těsnění

Zkontrolujte stav těsnění a v případě potřeby je vyměňte. V případě, že kamna nezůstanou na svém místě, vyměňte je. Nakonec z popelníku odstraňte veškerý popel. V létě byste měli vyprázdnit popelník a topeniště. Když používáte kamna na dřevo, pamatujte, že vrstva popela pomáhá izolovat oheň, což usnadňuje start.

Zachování nového vzhledu kamen na dřevo

Vše, co potřebujete, je ocelová vlna a deset minut vašeho času. Nejprve použijte ubrousek nebo papírový talíř s asi 1/4 šálkem tuku, aby se vaše ruce nedostaly od kuchyňských potřeb. Poté pomocí lžičky a trochy ocelové vlny vyčistěte vnější část kamen. K odstranění skvrn od rzi můžete použít ocelovou vlnu.

Jak stará vlna mizí, začněte znovu s novou oblastí povrchu. Zbylé zbytky odstraňte pomocí papírových ručníků nebo hadrů. Když se na to podíváte zevnitř domu, kamna vypadají úplně nová a jasně jiskří.

Udělejte si místo k vyčištění všech stříkanců ihned po použití oleje, protože se mohou snadno vznítit. Při prvním ohni po úpravě kamen může být mírný zápach z vaření, ale to rychle zmizí, pokud po použití oleje kamna správně namasírujete.

Modely z černé litiny s touto technikou fungují dobře, zatímco smaltované ne. Aby kamna vypadala co nejlépe, když mám hosty, dělám to alespoň jednou za rok a někdy i více.

Jak často musíte čistit hořáky?

Hodně to závisí na množství paliva, které použijete. V důsledku toho, protože spalují „čistší“, některé síly vyžadují méně pravidelné čištění kamen. Na druhé straně alternativní paliva, jako je rašelina, produkují více popela než dřevo, a proto je nutné rašelinový hořák častěji čistit. Při každém použití hořáku zkontrolujte popelník a v případě potřeby jej vyprázdněte. Při častém používání doporučujeme vyčistit hořák alespoň jednou za 4-6 týdnů.

Jak vyčistit skleněný sporák na dřevo?

Čištění skla je stejně jednoduché jako opláchnutí kamen a setření vlhkým hadříkem. Jaký je tedy nejlepší způsob, jak udržet sklo kamen na kamna čisté? Je možné ponechat sklo čističe kamen na dřevo se systémem mytí vzduchu, ale toto je dočasná oprava. Udržujte jasný pohled na plameny hořáku na dřevo častým otíráním skla. Před umytím sklenice počkejte, až důkladně vychladne. Sklo v kamnech na dřevo může křehnout a rozbít se, pokud jej vyčistíte studenými roztoky nebo čisticími prostředky. Zjistěte, jak zabránit saze na skle dřevěných kamen.

Je to Wrap!

Opět, abychom odpověděli na otázku: Jak docílit toho, aby kamna na dřevo vypadala jako nová, byste měli svá kamna na dřevo nebo vícepalivová kamna pravidelně čistit, pokud je chcete udržovat v dobrém provozním stavu a skvěle vypadat. Samozřejmě není nutné pravidelně čistit kamna na dřevo, ale je to skvělý nápad.

Vzhled kamen je do značné míry ovlivněn tím, kolik času strávíte jeho používáním. Pokud ho necháte zapnutý celý den, každý den, budete jej muset vyčistit alespoň jednou za dva dny. Nebudete jej muset tolik čistit, pokud se někdy používá. Přátelé, můžete si přečíst, jak z kamen na dřevo získat nejvíce tepla.