Jak dlouhý je proces darování vajíček? 5 snadných způsobů darování vajíček!

Pokud vás zajímá, jak dlouhý je proces darování vajíček, může to trvat nejméně 2 až 6 týdnů, včetně procesu screeningu. Vzhledem k tomu, že celý proces zahrnuje mnoho kroků, trvá proces darování přes měsíc.

Možná chcete někomu pomoci otěhotnět nebo sami nechcete mít děti, ale jste rádi, že jste někomu pomohli získat jeho malá požehnání. Bez ohledu na to, jaké jsou vaše důvody, je dobrý nápad nechat si darovat vajíčko.

Mnoho žen se rozhodlo darovat vajíčko do center z různých důvodů. Darování vajíček by mohlo výrazně pomoci ženám, které kvůli komplikacím souvisejícím s reprodukčním systémem nemohly svá vajíčka plně využít. Jste jedním z těch aspirujících dárců vajíček, kteří chtějí někomu pomoci otěhotnět? No, musíte si přečíst tento článek až do konce, abyste věděli více o procesu darování vajíček.

Dárcovství vajíček

Darování vajíček neznamená darování slepičích vajec na charitu, pokud si to myslíte, ale darování svých vajíček, aby pomohla jiné ženě otěhotnět. Je součástí reprodukční technologie zvané ART. No, proces zahrnuje odstranění vaječných buněk dárkyně z jejich reprodukčního systému a jejich oplodnění v laboratoři před vložením do dělohy jiné ženy. Vědět, co je darování vajíček.

Jak dlouho trvá darování vajíček

Jak dlouhý je tedy proces darování vajíček? Proces zahrnuje několik screeningových procesů, aby se zjistilo, zda se dárce shoduje s pacientkou, která otěhotní. Samotné prověřování mohlo trvat maximálně čtyři týdny nebo měsíc, než bylo dokončeno. I když proces darování, kdy se odstranění vajíčka a oplodnění obvykle provádí do dvou týdnů. Znát

Proces dárcovství vajíček

Jak již víte, celý proces darování vajíček může trvat nejméně šest týdnů; pravděpodobně se ptáte, co dělají v tomto časovém rámci. Jak tedy darování vajíček funguje? Zde jsou kroky, jak provést darování vajíček.

#1. Aplikace

Jedním z prvních kroků, které musíte podstoupit, je žádost jako dárkyně vajíček. Poté můžete projít online aplikací kliniky nebo centra. Nakonec možná budete muset zadat své demografické údaje, zdravotní historii a cestovní historii.

#2. Screening

Pokud projdete jako potenciální dárkyně, klinika vás bude kontaktovat na kontrolu vaječníků, kde vám pomocí transvaginálního ultrazvuku vyšetříte reprodukční hormony.

Budete se orientovat na možné výsledky, na věci, které lze očekávat během celého procesu dárcovství, naučíte se, jak si injekce aplikovat doma, a na potenciální rizika darování vajíčka.

Poté vás čeká psychologický test a osobní setkání s poskytovatelem péče o duševní zdraví. Testy můžete udělat během jednoho dne nebo čtyř týdnů.

#3. Indukující hormony

Dárci se učí, jak do nich vstřikovat hormonální spouštěče. Injekce spustí ovulaci reprodukčního systému nebo stimulaci vaječníků. To pomůže vytvořit vajíčko ve vaječnících.

#4. Odběr vajíček

Poté, co jste vyvolali produkci vajec, je dalším krokem vlastní proces získávání vajec. Dokončení vyhledávání může trvat nejméně 20 minut. Přesto budete muset zůstat na klinice až 3 hodiny. Některé ženy pociťují křečovité pocity, a tak si po odběru vajíček nebo druhý den vezmou 1 nebo 2 narkotické léky proti bolesti. Pomohlo by však, kdybyste se na to zeptali svého ošetřujícího lékaře.

#5. Následné kontroly

Zhruba po týdnu od odběru vajíček vám klinika zavolá zpět a provede nějaké následné kontroly. Budou vás informovat o průběhu darování a možnosti dalšího darování.

Rizika a vedlejší účinky

Zatímco většina rizik a vedlejších účinků darování vajíček je relativně nízká, znalost malých rizik a vedlejších účinků moc nebolí. Následují zmíněná rizika a vedlejší účinky po darování vajíčka.

#1. Krvácení

Ke krvácení obvykle dochází, když lékař zavede jehlu do vaječníku. Existují případy, kdy krvácení může poškodit pohyb střev nebo blízké krevní cévy. Tato možnost je však velmi malá až žádná.

#2. Hormonální změna v důsledku ovulace

Ženy samozřejmě podstupují změny nálad a fyzické změny v důsledku nárůstu hormonů. Injekce používaná k indukci hormonů produkujících buňky odpovědných za tvorbu vajíček je zdrojem náhlé změny hladiny hormonů.

#3. Neplodnost

Dárcovství vajíček je druh lukrativního podnikání, které může být dárcem vajíček a může přinést slušnou kompenzaci. Následné darování vajíček by však mohlo z dlouhodobého hlediska vést k neplodnosti.

Proč darovat vajíčka?

Existuje mnoho důvodů, proč byste měli darovat vejce. Jedním z nich je myšlenka pomoci párům, kterým se ani po mnoha zkouškách nepodařilo počít své dítě. Většina žen, zejména matek, dokázala ocenit, jaké to je mít dítě, o které se musí starat. Ale na druhou stranu musí znát agónii toho, že nemají dítě, aby důkladně pochopili radost, kterou by mohli páru přinést, aby dokončili svou rodinu.

Závěr

Když budete vědět, jak dlouhý proces darování vajíček trvá, můžete si být vědomi času, který budete muset darování vajíček věnovat. Kromě toho, pokud jste příjemce, s největší pravděpodobností oceníte dar více, než očekáváte, zvláště pokud otěhotníte podle plánu. Může být užitečné vědět, kolik za darování vajíček.