Jak dlouhý by měl být knot svíčky

Nalezení vhodné velikosti knotu pro vaši svíčku je jednou z nejdůležitějších součástí výroby svíček. Dobře zkažená svíčka hoří čistě a má konzistentní dobu hoření a vůni. Jak dlouhý by tedy měl být knot svíčky?

Vaše svíčky budou hořet déle. Bude i nadále naplňovat váš dům nádhernou vůní, protože vzduch a stěny kolem vás budou čistší. Většina bavlněných a dřevěných knotů časem „vyhoří“ nebo se rozdělí.

Produkuje zuhelnatělé úlomky, které je třeba vyčistit. Velké, nezastřižené knoty produkují žhavější a větší plameny. Způsobí to, že vaše svíčka hoří rychleji a přemění vaše peníze na saze a kouř.

Jak dlouhý by měl být knot svíčky

Aby vaše svíčka zůstala zdravá, doporučujeme před každým hořením nařezat knoty na 1/4 palce. Zatímco vaše svíčka hoří, můžete si všimnout, že plamen je příliš vysoký. Co když je plamen vaší svíčky větší než 1/2 palce a vydává hodně kouře a sloupků sazí?

Určitě je čas prozkoumat výšku knotu. Svíčku ihned uhaste, protože nejen že chrlí nepříjemné saze do vašeho domova. Jeho vysoký plamen by měl být také zkrocen z bezpečnostních důvodů.

Vyhněte se hoření svíček déle než 4 hodiny v kuse. Většina výrobců svíček doporučuje hořet svíčky alespoň 1 hodinu. Ne více než 4 hodiny v kuse, aby byla zajištěna dlouhá životnost svíčky.

Nadměrná výška a hromadění uhlíku v knotu nastane při hoření svíčky déle než 4 hodiny v kuse. Jak se knot snaží spotřebovat více paliva, než měl, palivo bude do knotu vtahováno rychleji. Vaše svíčka začne kouřit.

Větší knoty agresivně spotřebují vosk a aroma; můžete si dokonce všimnout, že to, co vosk zůstane, má méně parfému. Postupné hoření vaší svíčky bude méně voňavé, protože se poměr vůně ke svíčce změnil. Pravidelné zastřihování knotu svíčky bude prospěšné.

Co je to ‚Houbaření‘ ve svíčkovém knotu?

Nyní, když víte, jak dlouhý by měl být knot svíčky, pojďme diskutovat o houbaření.

Knoty svíček, které byly ponechány delší dobu bez dozoru, mohou začít vytvářet shluky uhlíku. Je to patrné v úplně nejvyšší oblasti vašeho knotu. Toto je známé jako „houby“ a je to jako malá houba, která vyrůstá z vaší svíčky.

Toto nahromadění uhlíku způsobí, že plamen svíčky bude hořet více. Vaše svíčka saze a kouří. Je to skvělý způsob, jak zjistit, kdy je čas zastřihnout si knoty!

Jaké jsou nejlepší nástroje na ořezávání svíčkového knotu?

Vzhledem k tomu, že nyní víme, jak dlouhý by měl být knot svíčky, naučíme se ho nyní zastřihovat. Oříznutí knotu svíčky je snadné, ale může to být špinavé. Máme v rukávu pár triků a pár možností, o kterých můžete přemýšlet, když budete stříhat knoty. Jaké nástroje tedy můžete použít?

Zastřihovač svíčkového knotu

V první řadě je třeba konstatovat, že existuje pravé nádobí známé jako zastřihovač knotu. Jsou fantastické pro udržení vašich prstů a občas i vašich paží bez sazí a vosku. Udržuje je mimo vaše nádoby se svíčkami.

Svírání prstů

Co když máte svíčky téměř v každém rohu a skulinách vašeho domu? Můžete sáhnout dovnitř a prsty sevřít zbytky knotu ze svíček. I když pouzdro na zastřihovač knotu je skvělý nápad.

Nůžky na nehty

Nůžky na nehty používáme i na tužší knoty, jako jsou dřevěné, nebo na těžko dostupné knoty svíček. Ano, nůžky na nehty se zdají být ideální širokou šířkou. Jsou méně křehké a postrádají křivku jako nůžky na nehty.

Nůžky

Při stříhání knotů by se mohly hodit pěkné ostré nůžky. Jen se ujistěte, že jste z vosku svíček odstranili zbytky odstřiženého knotu. Nůžky fungují dobře se základními bavlněnými knoty a méně dobře s dřevěnými knoty.

Jak zastřihnout knot svíčky

Ořezávání Candlewick je jednoduchý proces. Tyto fáze budou mnohem snazší, pokud použijete některý z výše uvedených nástrojů. Zvažte, zda si v blízkosti nenecháte nádobu na odpadky a papírovou utěrku pro likvidaci nečistot.

Zastřihovací bavlněné knoty

Bavlněné knoty se velmi snadno zastřihují. Ve vychlazené/tuhé svíčce opatrně vymáčkněte nebo seřízněte knot svíčky do výšky ¼ palce. Dávejte pozor, abyste příliš nestříhali. Odstraňte nečistoty z nádoby a vyhoďte je do odpadkového koše.

Ořezávání dřevěných knotů

Pokud nemáte nůžky, můžete ohořelé štípnout prsty. Rozdělte část dřevěného knotu, abyste jej mohli vyjmout ze svíčky. V ideálním případě použijte velmi robustní nůžky na nehty, abyste knot zastřihli zpět na čerstvé dřevo.

Udělejte to stále přibližně ¼ palce nad voskem svíčky. Při pokusu o opětovné zapálení těchto svíček má velký dopad také ořezávání dřevěných knotů.

Zastřihování knotu v pravidelných intervalech, jak se vosk ochlazuje, pomáhá udržovat jej pro vaši svíčku zvládnutelný. Když jsou větší, neřízené knoty příliš vysoké pro požadavky svíčky. Budou také vytvářet více kouře.

Závěr o tom, jak dlouhý by měl být knot svíčky

Věci jako vědět, jak dlouhý by měl být svíčkový knot, je důležité mít na paměti. Zvláště pokud jste typ člověka, který miluje nakupování svíček. Chtěli byste své svíčky využít naplno, že?