Jak dlouho vypouštět ohřívač vody? 3 snadné kroky!

Zajímá vás, jak dlouho vypouštět ohřívač vody? Aby váš ohřívač vody fungoval správně, vypusťte jej jednou ročně. Vypouštění je rychlé, trvá přibližně 15 minut nebo déle; většinou záleží na velikosti vašeho gejzíru, ale přípravné práce trvají o něco déle a celá operace může trvat den.

Bez ohledu na to, jaký druh zásobníkového ohřívače vody máte, je dobré ohřívač vody jednou ročně vypustit. Usazeniny se v průběhu času shromažďují ve spotřebiči, snižují jeho výkon a způsobují ucpání zařízení kolem domu.

Skutečnost, že z vaší nádrže vytekla voda, která se zdála čistá, nezaručuje, že jste v bezpečí. Pokud se tedy chcete o tomto tématu dozvědět více, pokračujte ve čtení až do konce. Podrobně jsme prošli, jak dlouho trvá vypuštění ohřívače vody a způsoby, které vám pomohou ohřívač vody vypustit. Pojďme začít!

Kroky k vypuštění ohřívače vody

Přestaňte být posedlí tím, jak dlouho vypustit ohřívač vody. Jak již bylo zmíněno, vyprázdnění ohřívače vody obvykle trvá 15-20 minut. Pomohlo by vám však, kdybyste před tím důkladně pochopili, jak ohřívač vody vypustit. Níže jsme nastínili několik kroků, které vám pomohou vypustit ohřívač vody co nejrychleji.

Krok č. 1. Vypusťte vodní čerpadlo

Pokud se ohřívač vody zablokuje, musíte jej co nejrychleji vypustit, abyste mohli zásobovat svou rodinu teplou vodou. Pokud ne, vyprázdněte ji alespoň jednou ročně nebo častěji, pokud je vaše voda tvrdá. Nejprve by měla být vypnuta elektřina směrem k ohřívači vody. Je to důležitý krok. Pokud máte plynový ohřívač vody, raději než vypínat jistič vypněte plynový ventil a zapněte ho.

Vypouštění nádrže může vyžadovat hadici. Netěsnosti lze předejít použitím hadice s pryžovým těsněním. Pokud je váš ohřívač vody umístěn pod zemským povrchem, může být zapotřebí přenosné čerpadlo nebo hadice. V této situaci budete potřebovat dvě hadice, jednu pro připojení k vnější straně a druhou pro připojení k čerpadlu. Gravitace bude dělat práci, pokud je váš ohřívač vody výše nebo na zemském povrchu.

Poté uzavřete přívod vody do nádrže. Tady budete ztrácet čas. Voda se musí nechat vychladnout. Dokončení tohoto procesu může trvat až hodinu nebo možná i déle. Chcete-li tento proces urychlit, dejte si dlouhou horkou sprchu.

Krok č. 2. Vypusťte ohřívač vody

Jakmile voda vychladne, připojte vypouštěcí ventil hadicí a natáhněte potrubí k vypouštěcímu místu. Vzali byste nádobu a vyčistili ji podle potřeby, ale postup budete muset pokaždé spustit a zastavit.

Zavřete ventil přívodního potrubí studené vody. Poté je třeba zkontrolovat přetlakový ventil. Pod ventil dejte kbelík a kontrolujte přítomnost vzduchu a zároveň dávejte pozor na vodu. Kterákoli z nich znamená, že ventil je v dobrém funkčním stavu. Pokud však nedochází k úniku vody nebo hučení vzduchu, může být nutné jej vyměnit. Poté, jako pojistný ventil, zapněte kohoutek ohřáté vody někde jinde v domě, abyste pomohli rychleji odtékat vodu z jednotky.

Úplně vypusťte nádrž otevřením výstupního ventilu ohřívače vody. Po vypuštění vody zapněte ventil přívodu studené vody, abyste odstranili usazeniny ve vaší vodní nádrži, což nesmí trvat déle než 15 minut. Na základě množství nahromaděného sedimentu to může trvat dlouho. Některé z nich bude možná nutné vypáčit pomocí dlouhých kleští. Když voda teče čistá, dokončili jste vypouštění. Vědět, jak vypustit ohřívač teplé vody.

Krok č. 3. Dokončete práci

Posledním krokem při kreslení ohřívače vody je odstranění všech skvrn, které zůstaly uvnitř ohřívače. Pokud sediment zanechal na ohřívači vody skvrny, měli byste je umýt. K vymazání nádrže použijte bílý ocet. Pokud jsou skvrny velmi houževnaté, nechte ocet několik hodin nasáknout, než jej slijte jako vodu. Nyní bylo na čase začít vše dávat zpět správně. Poté naplňte nádrž studenou vodou a zavírejte horký vypouštěcí ventil. Při startování na motor nebo plyn se ujistěte, že je nádrž plná.

Nyní, když jste odstranili usazeniny, musí váš ohřívač vody fungovat efektivněji a vyžadovat méně energie na ohřev vody. Propláchnutí ohřívače vody jednou ročně vám může pomoci utrácet peníze za měsíční účet za stočné. Peníze můžete ušetřit i mytím ohřívače vody jednou ročně.

Je to obal!

Doufáme, že se vám tento příspěvek bude líbit a že po jeho přečtení budete lépe rozumět tomu, jak dlouho vypouštět ohřívač vody. Mějte na paměti, že váš ohřívač vody se vypustí za 15 minut nebo méně. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!

Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak vyčistit ohřívač teplé vody a jak opravit plynový ohřívač vody.