Jak dlouho vydrží vysoušeč vlasů? 3 překvapivá znamení!

Chcete vědět, jak dlouho fén vydrží? Víte, že sušení vlasů je nezbytné pro udržení kvality vlasů a zachování jejich krásné struktury. K tomu se většina lidí spoléhá na vysoušeče vlasů.

Vlasy nezůstanou v nejlepší kondici bez kvalitního vyfoukání. Může se stát nudným a krepatým.

Před provedením stylingové techniky je kvalita sušení vlasů rozhodující pro dosažení krásného účesu. Jako takový musíte zajistit, aby vysoušeč vlasů správně fungoval. Musí poskytovat rovnoměrné a silné proudění vzduchu. Příliš starý vysoušeč vlasů nemusí fungovat správně. V takovém případě jej budete muset okamžitě vyměnit. Tento příspěvek vám ukáže známky, na které si musíte dávat pozor, když už musíte vyhodit fén.

Jak dlouho vydrží vysoušeč vlasů?

Jak dlouho tedy fén vydrží? Životnost každého vysoušeče vlasů se liší. Fén vydrží v průměru 600 až 1000 hodin používání. Ze statistik vyplývá, že každodenní používání fénu 20 minut po umytí vlasů může vydržet zhruba pět let. I když fény nevydrží tak dlouho, neměli byste je po pár letech jen tak vyhodit. To platí zejména v případě, že vlastníte drahý fén. Jak již bylo zmíněno, životnost se liší v závislosti na kvalitě ohřívače a technologii motoru.

3 známky toho, že si potřebujete pořídit nový vysoušeč vlasů

Pokud vaše zařízení stále funguje perfektně, nemusíte kupovat další, i když je již staré. Dávejte si ale větší pozor na svůj starý fén. Níže jsou uvedeny příznaky, na které si dát pozor, abyste věděli, zda si potřebujete pořídit nový.

#1. Hluk

Pokud je váš fén hlučný, může to být způsobeno ucpaným filtrem. To způsobí nepříjemný hluk, protože proud vzduchu nemůže zcela projít tělem sušičky. Kromě toho, pokud nahromaděné nečistoty nebo vlákna zablokují vnitřek sušičky, uslyšíte také hlasitý zvuk. Tyto problémy však můžete vyřešit vyčištěním. Pokud však hluk způsobuje topení nebo motor, měli byste si pořídit nový. Je nebezpečné, pokud je motor hlučný a pravidelné odstraňování problémů jej nebude moci opravit.

#2. Snadno se přehřívá

Většina vysoušečů vlasů přichází s funkcí známou jako automatické vypnutí. Když se fén příliš zahřeje, spustí tuto funkci. Může však také selhat, pokud zařízení ztratí kontrolu. Pokud se vaše zařízení po určité době používání příliš zahřeje nebo když dráty fénu zčervenají, měli byste fén okamžitě přestat používat. Vysoušeče vlasů, které se přehřívají, mohou způsobit požár. Také mají tendenci způsobit vypnutí jističe.

#3. Špatné proudění vzduchu

Pokud vám sušení vlasů trvá déle než obvykle, nebo pokud proud vzduchu již není tak silný, měli byste zvážit pořízení jiného. Příliš starý vysoušeč vlasů může postrádat vysoušecí výkon. To je jeden z příznaků starého sušícího motoru. Nelze jej opravit, protože jeho mise skončila.

Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak funguje vysoušeč vlasů a jak roztavit pastelky pomocí vysoušeče vlasů.

4 faktory ovlivňující životnost fénu

Zde jsou faktory, které ovlivňují životnost vašeho fénu:

#1. Kvalita fénu

Kvalita fénu může výrazně ovlivnit, jak dlouho vydrží. Aby bylo vaše zařízení zdravé a v dobrém provozním stavu, je zapotřebí dostatek výkonu a účinný motor. Vezměte na vědomí, že materiál, ze kterého je vyrobeno tělo vašeho fénu, je zásadní vzít v úvahu. Před zakoupením produktu zkontrolujte specifikace a funkce uvedené na obalu. Podívejte se také na výkon motoru, kvalitu ohřívače a materiál použitý na tělo. Díky kombinaci těchto specifikací je fén odolný.

#2. Úložiště

Dalším faktorem ovlivňujícím životnost je způsob, jakým sušičku skladujete. Ujistěte se, že po celou dobu používáte držák, abyste si udrželi svůj vlasový stylingový nástroj. To, jak uspořádáte jeho šňůru, výrazně ovlivní její životnost. Pokud se vám investice do držáku na sušičku zdá zbytečná, pak si jej můžete zkusit vyrobit sami.

#3. Stav filtru

Část prachu a nečistot se nevyhnutelně nahromadí ve vaší sušičce, když si sušíte vlasy. Hromadění nečistot sníží kvalitu práce vaší sušičky. Čištění filtru je nejdůležitější pro udržení jeho motoru v dobrém provozním stavu.

#4. Napětí

Čím bezpečnější je dodávka elektřiny ve vašem domě, tím odolnější budou vaše spotřebiče. Zkrat způsobí poškození vašeho zařízení, a to nevylučuje vysoušeče vlasů.

Je to obal!

Pokud jde o to, jak dlouho fén vydrží, hraje velmi zásadní roli čištění. Předpokládejme, že fén je znečištěný příliš velkým množstvím vláken a nečistot. V takovém případě může dojít k ucpání, což má za následek nerovnoměrné proudění vzduchu a hluk. Proto byste měli každý měsíc zkontrolovat stav filtru a zajistit, aby nic neblokovalo větrací otvor vašeho fénu. Pokud budete fén udržovat v čistotě, můžete prodloužit jeho životnost.