Jak dlouho vydrží ohřívač bazénu? 5 šokujících faktorů ovlivňujících jeho životnost!

Víte, jak dlouho vydrží ohřívač bazénu? Pokud ještě ne, pak se nebojte. Jsme tu, abychom vám pomohli. Různé systémy mohou zůstat 6 až 20 let, v závislosti na teplotě a počasí v místě, kde chcete bazén přesně vyhřívat.

Tepelný a plynový ohřívač bazénu by měl vydržet 8 až 11 let, typicky 10 let. Tajemstvím omezené životnosti je pravidelné používání a údržba.

Každý kus těžkého stroje má své konečné datum a jako zákazník byste měli vědět, kdy bude nutné vyměnit konkrétní systémy a zařízení. Aktualizaci produktu však může ovlivnit tolik faktorů, jako je údržba a správné používání. Bazénové ohřívače mají mnoho předpokládaných životností, v průměru od 6 do 12 let. Jaké faktory mohou ovlivnit životnost? Níže jsou tedy uvedeny některé tipy, které je třeba zvážit. Pojďme se na to podívat do hloubky!

Faktory ovlivňující životnost ohřívače bazénu

Průměrnou životnost vašeho bazénového ohřívače ovlivňuje mnoho faktorů. Přestaňte více přemýšlet o tom, jak dlouho vydrží ohřívač bazénu? Jak již bylo uvedeno výše, ohřívač vody vydrží 6-12 let. Poté musíte vyměnit ohřívač vody. Správná údržba vašeho bazénového ohřívače však může prodloužit jeho životnost.

#1. Chemická voda vašeho bazénu

Bazény obsahují směs organických a umělých přísad, které pomáhají udržovat vodu čistou a bezpečnou ke koupání. Doporučujeme, abyste vodu v bazénu kontrolovali každý týden, abyste se ujistili, že je v optimální rovnováze, zejména pokud jde o zásaditost a vápník. Nedostatečná nebo nadbytečná kyselost ve vodě, stejně jako nedostatek vápníku, mohou podporovat rez, pokud zásaditost není regulována. Kromě toho může příliš mnoho vápníku způsobit plak, který brání pohybu vody. Provádění týdenních sérií testů je nejlepším přístupem, který zaručí, že si bazén zachová vhodné chemické poměry.

Pokud má váš bazén dokonalou koncentraci kyselin nebo jiných chemikálií, pomůže vám to prodloužit životnost vašeho bazénového ohřívače. Po týdnu je také důležité vypustit vodu z bazénu. Protože špinavá voda v bazénu nejen snižuje průměrnou životnost vašeho bazénového ohřívače, ale také ovlivňuje vaše zdraví.

#2. Dopad problémů s napájením

Dalším důležitým faktorem, který ovlivňuje průměrnou životnost vašeho bazénového ohřívače, je správný výkon. Protože váš ohřívač bazénu potřebuje k provozu elektřinu, je připojen k hlavnímu elektrickému vedení. Pokud však dojde k přerušením nebo otřesům kvůli špatnému klimatu nebo jiným faktorům, bude to mít vliv i na váš ohřívač bazénu. Takové výkyvy mohou vést k předčasnému stárnutí a poškodit váš ohřívač bazénu, pokud je vystaven náhlým špičkám a poklesům výkonu. Zde je návod, jak zapnout ohřívač bazénu.

#3. Správná údržba

Dalším kritickým faktorem, který vám může pomoci prodloužit životnost vašeho bazénového ohřívače, je jeho správná údržba. Údržba ohřívačů bazénů musí být naplánována minimálně jednou ročně a prospěšná může být i služba dvakrát ročně. Ohřívač bazénu bude kompletně zkontrolován, zařízení bude vyleštěno, namazáno a zkalibrováno a zařízení bude zkontrolováno z hlediska výkonu a bezpečnosti během návštěvy údržby. Musíte být schopni prodloužit životnost ohřívače bazénu prováděním běžné údržby a věnováním dostatečné pozornosti složení vody v bazénu.

Životnost vašeho tepelného čerpadla se může prodloužit mnohem déle, než je záruční doba, pokud s ním budete správně hospodařit. Odstraňte z povrchu tepelného čerpadla všechny větvičky, větve a další odpadky, aby bylo zajištěno optimální větrání. Detektory kouře by měly být strategicky udržovány na vašem tepelném čerpadle, protože voda nízké kvality může poškodit interiér. Doporučujeme také, abyste si najali licencovaného technika tepelného čerpadla, který bude provádět běžnou údržbu vašeho systému. Čištění vnitřku, testování napájecích kabelů, kontrola průtoku vody a zajištění správné funkce jsou typickými příklady těchto prací. Vím, proč můj elektrický ohřívač bazénu nefunguje.

#4. Výměník tepla

Teplonosný prvek použitý ve vašem tepelném čerpadle výrazně ovlivňuje jeho životnost. Porucha topného tělesa je nejčastějším hlavním rizikovým faktorem selhání srdce. Výměníky tepla se často skládají z měďnatého niklu nebo mědi a oba jsou náchylné k napadení bazénovými chemikáliemi. Vaše tepelné čerpadlo nebude fungovat, pokud se výměník tepla rozbije. Titan je prakticky imunní vůči chemické degradaci vody, což z něj činí jeden z nejtrvanlivějších a cenově nejefektivnějších materiálů pro výměníky tepla, které jsou k dispozici.

#5. Záruka

Mnoho ohřívačů přichází s plnou zárukou, která trvá jeden až dva roky. Plné záruky obvykle pokrývají servis a komponenty. Mnoho tepelných čerpadel se obvykle dodává s pěti až sedmiletou smlouvou pouze na díly. Kromě toho mnoho společností vyrábějících tepelná čerpadla, jako je AquaCal, poskytuje doživotní záruku, která zahrnuje potrubí tepelného výměníku tepelného čerpadla. Pro přesné záruční údaje kontaktujte výrobce vašeho tepelného čerpadla. Ohřívač bazénu může při správné instalaci a údržbě přežít deset nebo více let; některé však vydržely mnohem déle.

It’s A Wrap!

Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po jeho přečtení všichni lépe pochopíte, jak dlouho vydrží ohřívač bazénu. Mějte na paměti, že životnost vašeho bazénového ohřívače může ovlivnit mnoho faktorů. Správná údržba prodlužuje jeho životnost. Jinak váš ohřívač bazénu přežije pouze 6-12 let nebo méně. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!