Jak dlouho vydrží 50galonový ohřívač vody? Přečtěte si tato úžasná fakta!

Možná se ptáte, jak dlouho vydrží 50galonový ohřívač vody? Chcete si pořídit 50galonový ohřívač vody? Vydržet by měla až osm až dvanáct let.

50galonový ohřívač vody je v současnosti jednou z nejpohodlnějších možností. V závislosti na tom, co potřebujete pro svůj dům, můžete získat plynové nebo elektrické 5galonové modely. Tyto jednotky jsou navrženy tak, aby poskytovaly dostatek teplé vody na přibližně 1 nebo 2 hodiny používání v koupelně.

Ne všechny 50galonové ohřívače vody se však vyrábějí stejně. Mnozí vyprší dříve, než dosáhnou věku pěti let, zatímco jiní budou žít téměř patnáct let. Tento článek se bude zabývat faktory, které ovlivňují očekávanou životnost 50galonového ohřívače vody a jak prodloužit životnost ohřívače. Takže, pojďme začít!

Faktor, který ovlivňuje životnost 50galonového ohřívače vody

Topné těleso v plynovém ohřívači vody by mělo vydržet 8 až 12 let, ale jak dlouho vydrží 50galonový ohřívač vody? Tyto ohřívače vydrží až 8 let; to však neplatí pro všechny ohřívače vody. Je to proto, že různé vnější faktory ovlivňují, jak dlouho každá jednotka vydrží.

#1. Korozívnost přívodu vody

Zrezivělá voda způsobuje rychlejší opotřebení částí ohřívače vody. Kontaminovaná a chemicky nasycená voda může způsobit explozivní reakce a snížit životnost ohřívače vody. Kromě toho usazování vodního kamene a usazenin v ohřívači vody snižuje jeho schopnost dosáhnout vhodné teploty vody. Mnoho míst spotřeby teplé vody ve vašem domě, zejména sprchy a myčky nádobí, bude nepochybně ovlivněno.

#2. Typy nádrží ohřívač vody

Většina moderních majitelů domů volí vodní systémy s obětní anodou ohřívače a skleněnými nebo porcelánovými vložkami, aby odolávaly korozi. Nádrže složené z takových materiálů najdete v mnoha ohřívačích vody. Materiály obecně ovlivňují nádrž, ovládání a životnost hořáku. Mějte na paměti, že korozivní vodní systémy nakonec snižují průtok vody v GPM. Pamatujte také, že tato koroze se nakonec vytratí a skončí ve vašich sprchových hlavicích, i když pomalu. Pokud tedy hledáte 50galonový ohřívač vody, podívejte se na materiály použité při jeho konstrukci, abyste viděli, jak dlouho vydrží.

#3. Množství použité teplé vody

Jednotky, které byly podstatně zpracovány, jsou náchylnější k selhání dříve, než vyprší jejich určená životnost. Například, čím větší pracovní cyklus ohřívače vody je dosahován denně, tím více a více hořáků, nádrží a mnoha dalších součástí je zpracováno a tím je pravděpodobnější, že jejich životnost skončí dříve.

Jinak řečeno, čím složitější váš ohřívač vody funguje, tím je pravděpodobnější, že se neočekávaně porouchá. Zamyslete se nad počtem sprchových hlavic, kohoutků a dalších vodovodních systémů ve vaší domácnosti a množství vody, kterou vaše rodina spotřebuje.

#4. Záruční doba

Garantovaná doba trvání různých teplovodních systémů prozrazuje další informace o jejich životnosti. U modelů s delší záruční dobou je pravděpodobnější, že vydrží déle. Je to proto, že výrobce by před prodloužením záruční doby zkontroloval a potvrdil výdrž svých položek. V důsledku toho by se nemuseli obávat rozbití zařízení před uplynutím záruční doby.

Jak prodloužit životnost 50galonového ohřívače vody?

Jednoduchá každodenní pravidelná údržba vám pomůže vytěžit maximum z vašeho 50galonového ohřívače vody. Každý majitel domu by měl dodržovat mnoho pokynů pro údržbu, aby udržoval své ohřívače vody co nejlepší.

#1. Správná instalace

Problémy, se kterými se většina domácností denně potýká, začínají nesprávnou instalací vody. Umístění a způsob, jakým je ohřívač vody instalován, výrazně ovlivňuje jeho životnost. Ohřívač vody by měl být umístěn ve vzpřímené poloze v dobře větraných prostorách.

Životnost ohřívače vody může být zkrácena nedostatečným větráním; proto je nejlepší jej správně nainstalovat. Mějte na paměti, že váš ohřívač vody není v oblasti náchylné k záplavám. Z důvodu ohrožení zdraví a požární bezpečnosti by však jednotka měla být umístěna na nápadném místě. Pokud chcete, aby váš ohřívač vody vydržel déle, zkuste si jej nechat nainstalovat profesionálem.

#2. Nádrž často vypouštějte

Pokud není nádrž delší dobu vypouštěna, může dojít k úniku. Pravidelně vyprazdňujte nádrž ohřívače vody. Vypustit nádrž ohřívače vody je jednoduché a základní. Vypněte elektřinu a zavřete ventil přívodu vody do ohřívače. Poté zapněte horkou vodu, aby se celý přívod vody vyčerpal. Nechte vodu vytékat, dokud nebude nádrž prázdná. Také by vás mohlo zajímat, jak uvolnit ucpaný vypouštěcí ventil.

#3. Odstraňte vodní kámen z ohřívače vody

Hromadění nečistot je velkým problémem nejen ve sprchách, ale také v 50galonových nádržích. Proto alespoň jednou ročně nechte svůj nový ohřívač vody odvápnit. Ohřívače vody selhávají z různých příčin, včetně vodního kamene a bahna. Odvápnění by nemělo být obtížné, pokud víte, co děláte. Použijte praktický přístup k propláchnutí ohřívače vody pro dosažení nejlepších výsledků.

Je to obal!

Nakonec jsme vám odpověděli, jak dlouho vydrží 50galonový ohřívač vody; mějte na paměti tyto věci, abyste prodloužili životnost svého 50galonového ohřívače vody nebo udrželi jeho hladký chod. Životnost ohřívače vody se může lišit v závislosti na výrobci nebo značce. Děkuji vám, přátelé, za přečtení tohoto článku! Můžete si také přečíst o tom, proč splachovací ohřívač vody a proč můj ohřívač teplé vody přestal fungovat.