Jak dlouho trvá zotavení z dvojitého dárcovství červených krvinek? 3 tipy, jak urychlit zotavení!

Než půjdete na darování krve, musíte pochopit, jak dlouho trvá zotavení z dvojitého dárcovství červených krvinek? Pro rychlé uzdravení je nezbytné porozumět nezbytným pokynům, které je třeba po darování krve dodržovat.

Miliony pacientů kolem nás spoléhají na darovanou krev a její složky, aby si udrželi život nebo zdraví. Červené krvinky jsou nezbytnou součástí krve a každá červená krvinka se skládá z hemoglobinu. Tento hemoglobin dodává kyslík do každého orgánu těla. Jak všichni víme, kyslík je životně důležitý.

Vaše tělo se skládá z 25 bilionů červených krvinek a každou sekundu vytvoří 20 milionů červených krvinek.

Vaše červené krvinky po dvojitém darování červených krvinek budou trvat asi dva měsíce, než se obnoví přibližně. Vyhněte se těžkému cvičení nebo účasti na maratonu po darování krve. Protože počet červených krvinek v těle klesá. Vaše červené krvinky přenášejí kyslík, který je velmi potřebný při běhu nebo cvičení.

Co je mocné dárcovství krve?

Dvojité dárcovství červených krvinek je také známé jako dárcovství krve. Proces zahrnuje darování dvou jednotek červených krvinek v jednom sezení. Dvě balení darovaných červených krvinek se rovnají 400 ml červených krvinek. Při dvojitém dárcovství červených krvinek se daruje stejné množství červených krvinek jako u čtyř darů plné krve.

Lidé se specifickým typem krevní skupiny mohou darovat dvojité červené krvinky. Tyto krevní skupiny jsou O, A negativní a B negativní. Pro dvojité červené krvinky by měly darované ženy vážit více než 150 liber a muži více než 130 liber, protože muži mají v těle vyšší počet hemoglobinu než ženy.

Než půjdete pro dárcovství, ujistěte se, že jíte pravidelně a máte dostatek tekutin. Pro dárcovství energetických červených krvinek je to odebraná krev ze žíly na paži. Je to mechanizovaný proces, krev z vaší paže se přesune do stroje. V tomto stroji se rozdělují složky krve.

Odeberou se dvě jednotky červených krvinek a ostatní krevní produkty se bezpečně vrátí do těla smíchané s fyziologickým roztokem do stejné žíly. Po tomto daru se nebudete cítit dehydratováni, protože vrací tělní tekutinu do těla spolu s extra fyziologickým roztokem. Budete však potřebovat trochu odpočinku, protože jste ztratili několik červených krvinek.

Dárcovství energie je povoleno třikrát ročně a čekací doba na jakékoli darování krve po darování krve je 112 dní.

Opatření po dvojitém dárcovství červených krvinek

Jak dlouho trvá zotavení z dvojitého dárcovství červených krvinek? Obnovení trvá přibližně 60 dní.

Ale pro rychlé zotavení červených krvinek se budete muset zaměřit na konzumaci určitých živin. Při každém dvojitém darování červených krvinek jste ztratili asi 200 mg železa z těla. Obecně platí, že po darování jednotlivci po několika hodinách obnoví své pravidelné rutiny.

Měli byste však dodržovat několik opatření, abyste se zotavili z dvojitého dárcovství červených krvinek a naučit se, co dělat po darování krve. Některá jídla mohou pomoci urychlit proces zotavení po darování krve. Existuje také několik činností, kterým byste se měli brzy po dvojitém darování červených krvinek vyhnout.

Tip č. 1. Únava a závratě po darování

Po darování červených krvinek se několik jedinců cítí unavení a mají závratě. Je to způsobeno snížením počtu červených krvinek, což má za následek nedostatek kyslíku z těla. Člověk musí odpočívat, dokud se nebude cítit lépe, a zvýšit příjem tekutin. Můžete také užívat doplňky stravy.

Tip č. 2. Obnova ze zdrojů potravy

„Co jíst po darování krve?“ můžete se zeptat. Potraviny obsahující železo pomohou obnovit hladinu v krvi. Následují potraviny bohaté na železo; červené maso, mořské plody, fazole, tmavě zelená listová zelenina jako špenát, hrášek, cereálie bohaté na železo, těstoviny a chléb.

Člověk by měl zvýšit příjem potravy, která obsahuje vitamín C, protože tento vitamín napomáhá vstřebávání železa ze střeva. Potraviny obsahující vitamín C jsou citrusové plody, jako jsou pomeranče, jahody, zelenina včetně brokolice, brambory a růžičková kapusta.

Tvorba červených krvinek vyžaduje také vitamín B12. Potravinové zdroje vitamínu B jsou mléčné výrobky, jako je jogurt, mléko a sýr. Dobrým zdrojem tohoto vitamínu je také listová zelenina, banány, pomeranče a brambory.

Pokud chcete, můžete také užívat doplňky železa, vitaminu C a vitaminu B 12. Následující den se také musíte zdržet kouření a konzumace alkoholu.

Tip č. 3. Zdržte se cvičení

Množství kyslíku ve vašem těle se snižuje díky dvojitému dárcovství červených krvinek. Ihned po darování červených krvinek se tedy musíte zdržet vysoce intenzivních cvičení. Tato cvičení zahrnují fyzickou práci, kardio cvičení a zvedání těžkých předmětů.

Odborníci doporučují, abyste se na den nebo dva zdrželi všech činností, které zvyšují tep. Měli byste pomalu obnovit své cvičení a sporty ve své rutině. Postupné seznamování těla s těmito aktivitami po dvojitém darování červených krvinek pomůže vyhnout se jakýmkoli potenciálním negativním dopadům.

It’s A Wrap!

Po přečtení tohoto článku jste jistě shromáždili všechny potřebné informace o tom, jak dlouho trvá zotavení z dvojitého dárcovství červených krvinek. Bude vám trvat přibližně 60 dní, než se zotavíte. Klíčem k urychlení vašeho zotavení jsou vaše každodenní aktivity a strava. Na druhou stranu je dárcovství krve podporováno k záchraně životů. Více se o tom dozvíte v tomto článku: Proč je dárcovství krve důležité?