Jak dlouho trvá vypuštění ohřívače vody? Skvělé tipy zde!

Zajímá vás, jak dlouho trvá vypuštění ohřívače vody? Vypuštění zařízení obvykle trvá patnáct až třicet minut. Ale ve většině nádrží o objemu 40 až 60 galonů pro obytné použití ve většině domácností to trvá 15 minut a více.

Větším nádržím na osmdesát galonů ve většině domů prominentnějších rodin trvá vypouštění ohřívače vody déle. Může to trvat asi třicet až 60 minut a více.

Pamatujte, že odstranění vody z nádrže je nejrychlejší možná práce. Nicméně to také vyžaduje opětovné naplnění nádrže, což obvykle trvá hodinu nebo dokonce dvě. Nezapomeňte na potřebnou přípravu, jako je nástavec na zahradní hadici ve vypouštěcím ventilu, a ujistěte se, že máte k dispozici velké vědro na vylévání sedimentu. Promluvme si o tom více níže. Čti dál!

Jak dlouho trvá vypuštění ohřívače vody?

Jak dlouho trvá vypuštění ohřívače vody a co je podle vás potřeba? Bude to záležet, protože pokud váš dům používá tvrdou vodu, bude muset ohřívač vody každé tři měsíce vypustit a propláchnout. Nicméně by pomohlo, kdybyste to dělali každých šest měsíců. Jednou až dvakrát ročně propláchněte měkkou vodu a vypusťte nádrž ohřívače vody, protože to platí i v případě, že máte šetrnou vodní formu filtračního systému. Není třeba to dělat častěji, protože měkká voda nemá žádné minerály při otužování a budování.

Níže jsou uvedeny tipy pro vypouštění nádrže v ohřívači vody:

  • Vypněte ovládací knoflík a zavřete jeho uzavírací ventil v plynu. Vypněte elektrický ohřívač vody na hlavním servisním panelu.
  • Zavřete přívodní ventil a zároveň otevřete kohoutek k vašemu domu, čímž urychlíte proces vypouštění.
  • Připevněte vypouštěcí ventil hadicí a nechte jej běžet vedle odtoku nebo kbelíku pod vypouštěcím ventilem.
  • Při otevírání otočte vypouštěcím ventilem ve směru hodinových ručiček.
  • Dohlížet na kbelík; poté vypněte vypouštěcí ventil, než přeteče v kbelíku. Zatím bude procedura trvat hodinu.
  • Po těsném uzavření vypouštěcího ventilu znovu naplňte nádrž ohřívače vody. Otevřete ventil přívodu studené vody a zároveň otevřete kohoutek horké vody nejdále od nádrže.
  • Voda, která teče v kohoutku, by znamenala plnou nádrž, takže kohoutek by měl být uzavřený.
  • Před zapnutím elektřiny nebo plynu nastavte nádrž v ohřívači vody jako kompletní. Další je znovu zapálit pilot a znovu zapnout jeho napájení.
  • Po měsících odeberte dva nebo tři galony a zároveň kontrolujte sediment.

Význam vypouštění ohřívače vody

Dlouhodobé používání ohřívače vody způsobí pouze další usazování usazenin pod nádrží. Pokud při provozu ohřívač vody vydává podivné zvuky, je uvnitř ohřívače ucpaný. Pravidelně tedy vypouštějte vodu a vyplachujte nahromaděné minerální usazeniny. Udělejte to, jinak jednotka nebude při ohřevu vody lépe fungovat. Mohlo by vás to stát více peněz a spotřebovat spoustu energie. Navíc to může nakonec fungovat úplně.

Ale na základě dodavatelů klimatizace a topení je doporučený interval při vypouštění ohřívače vody mezi 6 až 12 měsíci. Než s tím začnete, připravte se na potenciální únik, nebo se může vypouštěcí ventil úplně zavřít poté, co bude dlouho sedět.

Je méně pravděpodobné, že se ventil zcela uzavře, pokud jednotka stárne. Vyměňte jej za jiný a jednoduše jej upgradujte, pokud si myslíte, že je neefektivní a starý.

Vypusťte ohřívač vody, ale buďte na něj zvlášť opatrní. Bude to snadné, pokud budete postupovat podle pokynů výrobce. Zavolejte místnímu instalatérovi, pokud s tím nejste a potřebujete další pomoc. Ještě důležitější je vypustit vodu pomalými pohyby při otevírání a zavírání ventilů. Uvolnění tlaku může bolet pouze tehdy, pokud si na to nedáte pozor. Buďte zvláště opatrní, pokud je voda příliš horká. A než konečně přistoupíte k vypouštění, nechte vodu přes noc sedět v nádrži. Tímto způsobem se nakonec ochladí.

Vypusťte vodu z ohřívače vody, protože přenáší většinu sedimentů a usazuje se pod nádrží a venku. Není třeba vypouštět vodu, ale stačí několik litrů za rok. Pomůže to zabránit tomu, aby tam usazeniny zůstaly, a zkrátí tak životnost ohřívače vody, protože ohřívač vody musí pracovat ještě náročnější. Může vás to stát jen hodně peněz v nákladech na energii. Také by vás mohlo zajímat, jak uvolnit ucpaný vypouštěcí ventil.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, jak dlouho trvá vypuštění ohřívače vody. Trvá to patnáct až třicet minut. Nějak se to liší podle velikosti nádrže ve většině malých nebo velkých rodin. Při vypouštění ohřívače vody mějte však na paměti několik rad a význam dalšího provádění! Můžete si také přečíst o tom, jak dostat sediment z ohřívače vody a jak ohřívač vody odvzdušnit.