Jak dlouho trvá úprava svatebních šatů

Ti, kteří si nejsou jisti, jak dlouho trvá úprava svatebních šatů, si musí vyčlenit dva měsíce po zakoupení šatů. Dále probereme časovou osu, kterou projdou vaše svatební šaty, za předpokladu, že budete mít také tři střihy jako většina nevěst.

Pamatujte, že typ úprav ovlivní čas, který bude trvat, než budou vaše šaty připraveny do uličky. A pokud jste si jisti svými šicími dovednostmi, můžete se dokonce naučit, jak si sami upravit svatební šaty, než je nosit k šičce.

Jak dlouho trvá úprava svatebních šatů?

Nevěsty budou obvykle čekat dva měsíce, než budou mít své svatební šaty upraveny, protože jakmile šaty dorazí, podstoupí tři až čtyři úpravy. Složitost každé úpravy, počet úprav a složitost designu svatebních šatů ovlivní vaši čekací dobu, než budou vaše svatební šaty ideální pro uličku.

Kvůli této očekávané délce úpravy svatebních šatů si tedy chcete naplánovat střih osm až dvanáct týdnů před svatebním dnem, aby vaše švadlena měla dostatek času na úpravu šatů. Dva týdny před svatbou pak budete mít finální montáž, abyste měli jistotu, že vám bude perfektně sedět.

Jak rychle lze změnit svatební šaty?

Svatební šaty lze převléknout již za hodinu po prvním nasazení. Některé změny jsou navíc poměrně jednoduché, takže jim nebudete muset věnovat měsíce nebo týdny.

Jednotlivé úpravy lze dokončit i po 24 hodinách, ale to neznamená, že můžete přeskočit další dvě úpravy, až se bude váš svatební den blížít. Pamatujte, že jsou možné kolísání hmotnosti nebo můžete být informováni o úpravách, které musíte na šatech provést, aby byly vhodnější pro typ svatby, kterou pořádáte (např. aby byly skromnější pro konzervativní svatební místa).

Je 6 měsíců dostatečná doba na pořízení svatebních šatů?

Svatební šaty je možné objednat šest měsíců před svatbou, ale optimální termín je začít nakupovat již devět až deset měsíců před svatebním dnem. Ideální je začít s nákupem svatebních šatů brzy, zvláště když chcete šaty na zakázku, které mohou vyžadovat materiály, které se obtížně shánějí nebo je třeba je získat mimo zemi.

A i když máte v úmyslu koupit si hotové šaty, pamatujte, že budou pravděpodobně potřebovat úpravy, aby vám dobře seděly. Kromě toho můžete mít svatbu během hlavní sezóny, takže je těžké domluvit si schůzku ve svatebních salonech a šicí a návrháři jsou navíc zaneprázdněni.

Pokud si tedy objednáte šaty již devět měsíců před svatbou, budete mít čas na nákup správného spodního prádla a doplňků, abyste nemuseli spěchat. Nezapomeňte, že budete mít i další svatební přípravy a nesoustředíte se jen na svatební šaty.

Jak dlouho trvá dokončení svatebních šatů?

Dokončení svatebních šatů může trvat 6 až 9 měsíců, zvláště pokud se jedná o návrh na zakázku. Tento proces můžete ocenit tím, že si přečtete, jak dlouho trvá výroba svatebních šatů, pokud jste zvědaví.

Zde je také ideální časový rozvrh nákupu svatebních šatů při zvažování změn:

6 až 10 měsíců před svatebním dnem

Na nákup svatebních šatů není nikdy příliš brzy, ale na nákup šatů nechcete být méně než šest měsíců před svatbou. V ideálním případě musíte svatební šaty najít 9 až 10 měsíců před svatebním dnem.

Pak budete obvykle čekat čtyři až šest měsíců, než vám svatební šaty doručí. A jakmile dorazí, můžete se švadlenou domluvit na první šití.

3 až 4 měsíce před svatebním dnem

Jakmile vaše svatební šaty dorazí, přineste je prosím švadleně, aby mohla začít s úpravami. Ale samozřejmě se může změnit také svatební obchod nebo návrhář, který jste si zakoupili.

Podívejte se, kolik stojí úprava svatebních šatů, abyste si rozpočet připravili moudře.

2 až 3 měsíce před svatebním dnem

Lem je obvykle nejčastěji pozměněnou částí, takže musíte mít na sobě svatební boty, abyste dosáhli ideální délky svatebních šatů. Prsní a boční švy mohou také vyžadovat úpravy, a proto je nejlepší nosit i spodní prádlo na svatební den.

A pokud potřebujete změnit výstřih nebo rukáv šatů, řekněte to švadleně včas.

1 měsíc před svatebním dnem

Přineste si šperky, které budete mít ve svatební den na sobě, abyste si udělali představu o svém svatebním vzhledu. Nezapomeňte také švadleně zmínit své obavy, pokud šaty potřebují více úprav.

2 až 3 týdny před svatebním dnem

Tři týdny před svatbou bude vaše konečná úprava a také to bude, když si šaty vyzvednete u švadleny.

Všimněte si, že je také možné mít čtvrtý střih, což znamená, že šaty můžete získat dva týdny před svatbou.

Závěr

A to je vše! Chcete-li rekapitulovat, jak dlouho trvá úprava svatebních šatů, vyhraďte si dva měsíce na dokončení kování a změn.

Jednoduché a individuální úpravy však lze provést i po hodině až 24 hodinách. Přesto si stále chcete koupit svatební šaty brzy, abyste měli tři kování.