Jak dlouho trvá ohřev ohřívače vody? Úžasná fakta, která je třeba vědět!

Přemýšlíte o tom, jak dlouho trvá ohřev ohřívače vody? Jakmile voda vstoupí do nádrže, váš typický plynový zásobníkový ohřívač vody ji zahřeje přibližně 30 až 40 minut. Elektrický ohřívač vody ohřeje vodu za 68-80 minut.

Když je do nádrže vstřikována sladká voda z vašeho zdroje vody, prochází procesem předběžného ohřevu. Než se rozhodnete, zjistěte, jak dlouho trvá, než se vybraný ohřívač vody zahřeje. Budete chtít robustnější systém, pokud si přejete pouštět velké množství horké vody najednou a ne jen běžnou teplou koupel.

Zatímco doba trvání ohřevu vody ohřívačem vody může ovlivnit mnoho faktorů. Pokračujte ve čtení tohoto článku na konci. Níže podrobně probereme vše, co s tímto tématem souvisí. Pojďme se na to podívat zblízka!

Jak dlouho trvá ohřev plynového ohřívače vody?

Jakmile voda vstoupí do nádrže, standardní plynový ohřívač vody ji zahřeje půl hodiny nebo déle. Kdykoli je do gejzíru vstřikována čerstvá voda přicházející z odpadního potrubí, poprvé se zahřeje. Pamatujte, že čas, který jsme zmínili, je čas, který váš ohřívač vody potřebuje k ohřevu studené vody. Protože zásobníky obsahují předehřátou vodu, musíte mít horkou vodu po několika sekundách po zapnutí ohřívače vody.

Při vyčerpání teplé vody v zásobníku se zohledňuje čas potřebný k ohřevu další vody. To je, když váš plynový ohřívač vody musí pomalu ohřívat novou vodu ze vstupního tepla podzemní vody. Úplně poprvé trvá plynovému ohřívači vody ohřátí nové přiváděné sladké vody přibližně 30 minut. Může být také dobré si přečíst o tom, jak nainstalovat plynový ohřívač teplé vody.

Čas, který zahřeje elektrický ohřívač vody

Ve srovnání s plynovými zásobníkovými ohřívači vody trvá ohřev elektrických zásobníkových ohřívačů vody dvakrát déle. Zatímco elektrické komponenty jsou někdy nákladově efektivnější, obecně se nikdy nevyrovnají vysoké účinnosti plynových systémů. Elektrický ohřívač vody může od okamžiku zavedení nové vody trvat přibližně hodinu, než ohřeje výše uvedenou kapacitu 30-40 galonů. To je důvod, proč si většina majitelů domů s vyššími potřebami vody raději než elektrický ohřívač vody zvolí plynový zásobníkový ohřívač vody. Elektrické verze jsou ideální pro menší domy s nižší spotřebou vody.

Plynový zásobníkový ohřívač vody trvá ohřátí vody asi 30 minut, ale elektrický zásobníkový ohřívač vody 60–80 minut.

Zde je návod, jak zjistit, zda je ohřívač vody plynový nebo elektrický.

Faktory ovlivňující dobu zahřívání

Odhadovaná doba čekání je pouze přibližná. Jak dlouho trvá, než se ohřívač vody zahřeje, mohou ovlivnit různé proměnné. Některé jsou společné pro všechny druhy, zatímco jiné jsou specifičtější.

#1. Hodina hodnocení

Hodnocení za první hodinu udává, kolik galonů může ohřívač vody poskytnout během prvních 60 minut. Označuje schopnost ohřívače vody obnovit plnou nádrž na specifikovanou teplotu. Vysoké hodnocení za první hodinu znamená kratší dobu čekání. Údaj je určen kapacitou nádrže, zásobou paliva a velikostí topných hořáků nebo hořáků.

#2. Velikost ohřívače vody

Dalším aspektem, který může ovlivnit dobu ohřevu, je velikost ohřívače vody. Větší skladovací kapacita potřebuje delší dobu k zahřátí, jak jsme pozorovali u našich předchozích vzorků. Je to proto, že je zde mnohem více vody k zahřátí. Pro rychlejší proces hojení by větší nádrže měly obvykle dva zdroje tepla nebo obrovský hořák. Menší nádrž se však zahřeje rychleji. Menší nádrž naopak s největší pravděpodobností dojde dříve než u větších nádrží. Takže zatímco teplou vodu dostanete za kratší dobu, po provedení základních činností vám pravděpodobně dojde.

#3. Vstupní teplota

Teplota, při které se voda začne ohřívat, ovlivní dobu ohřevu, včetně ohřívačů vody bez nádrže a ohřívačů vody v nádrži. Vzhledem k tomu, že systémy vytápění nádrží zadržují vodu a ohřívají ji, venkovní teplota by neměla mít významný vliv. Na druhou stranu beztankové ohřívače čerpají průtok vody podle potřeby, právě když se chystá vytéct z vašeho kohoutku. To ukazuje, že i když je teplota spodní vody zanedbatelná, voda se nemusí ohřát tak rychle. Výjimečně nízké teploty v bytě nebo oblasti, kde byli ubytováni, mohou poškodit oba typy topidel.

#4. Průměr potrubí

Šířka vašeho vodovodního potrubí, na rozdíl od výšky potrubí, může ovlivnit, jak dlouho trvá ohřev ohřívače vody. Větší potrubí je výhodné, protože přepravuje více vody; nicméně to bude vyžadovat další vodu, aby se zahřála, než se tlak zvýší natolik, aby protlačil zbylý vodovodní systém.

It’s A Wrap!

Doufáme, že se vám tento příspěvek bude líbit a že pochopíte správnou odpověď na vaše otázky o tom, jak dlouho trvá ohřev ohřívače vody. Velmi podrobně jsme prošli doby ohřevu plynových i elektrických ohřívačů vody. Děkujeme, že jste s námi zůstali až do konce. Zde je návod, jak dlouho trvá ohřev ohřívače vody.