Jak dlouho trvá, než se plíseň rozroste: Podrobný průvodce

Všem živým organismům trvá určitou dobu, než se znovu vytvoří, a jednou z takových informací, se kterou budete chtít být obeznámeni, je, jak dlouho trvá růst plísně, od spór až po plně vyvinuté rozšiřovače spór.

Většina z nás ví více o rozmnožování flóry a fauny. Rozmnožování hub a bakterií však může vyžadovat, abychom se ponořili hlouběji.

Plísně a plísně jako takové spadají do kategorie, která je pro nás typicky neznámá.

Znalost plísní a procesů množení a růstu bakterií je důležitá pro kontrolu jejich šíření ve vašem domě i mimo něj. Je také velmi důležité tyto informace vidět, abyste zabránili budoucímu zamoření.

Kolik času potřebuje plíseň k růstu

Růst padlí, stejně jako u jiných hub, začíná tím, že se mateřská houba rozmnožuje sporami a tyto spory někde zakořeňují. Podle FEMA trvá pouze den nebo dva, než plíseň vyroste od okamžiku vystavení vlhkosti.

Možná jste si všimli, že slova plíseň a plíseň se používají zaměnitelně; to je proto, že plíseň je jen druh plísně, který se běžně označuje jako bílá prášková látka, která roste na mokrých nebo vlhkých površích.

Na druhou stranu, Plísně je zastřešující termín odkazující na hmoty produkované houbami, které se objevují jako hyfy nebo mnohobuněčná vlákna. Plísně jsou vytvářeny různými houbami, z nichž většina souvisí s kažením potravin a organickým rozkladem.

Nyní, když vidíte srovnání plísní a plísní, můžete si nyní představit jejich podobnosti v růstu; spóry se produkují, vznášejí se ve vzduchu, později přistávají na něčem, co se může rozložit, as dostatkem vlhkosti založí novou kolonii.

Původně indikovaných 24-48 hodin se začíná počítat od okamžiku, kdy se spóry dostanou do kontaktu s něčím organickým s dostatkem vlhkosti, až do okamžiku, kdy se začnou objevovat viditelné struktury vláken.

Když se tyto struktury začnou objevovat, znamená to, že se houby uchytily a budou pokračovat v růstu, dokud bude přítomno příznivé prostředí, dokud nebudou moci produkovat spory. Tento cyklus růstu a rozmnožování pokračuje, přičemž jediným cílem hub je nepřetržité přežití.

Nejlepší by bylo využít toho ve svůj prospěch tím, že to vezmete do svého plánu hašení jakéhokoli zamoření, které objevíte později; stejným způsobem se komerčně využívají některé houby (penicillium tvořící plíseň Penicillium).

Jaké prostředí umožňuje růst plísni?

Pokud trvá dva dny, než se plíseň zakoření, jaký druh nastavení může zajistit tento růst? Pro výrobce, kteří chtějí řídit a využívat množení plísní a pro vás, kteří chtějí zastavit a zabránit takovým věcem, jsou tyto informace zásadní.

Další podobnost s plísní spočívá v tom, že plísně vyžadují stejné prostředí pro nepřetržité přežití. Musí být co jíst: to je organický materiál, tmavý bez slunečního záření a hlavně vlhký se stálým přísunem vlhkosti.

To je důvod, proč byste běžně našli plíseň pod dřezem, v netěsném potrubí a střeše a dokonce i uvnitř vaší lednice. Je to proto, že dokud jsou tyto požadavky kontrolovány, spory jen čekají, až se tam přenesou, a začnou nový problém.

Protože plíseň preferuje organické látky, jednou z věcí, na které se obvykle zaměřují, je dřevo. Zde je článek o tom, jak dlouho trvá, než plíseň hnije dřevo, v případě, že již vidíte velké masy plísní.

Všimněte si však, že i když jste se vypořádali s plísní a jinými koloniemi plísní, které vidíte, existuje šance, že už zmizela a rozšířila své spory. Měli byste zkontrolovat okolí svého domova, zejména běžně vlhké a tmavé oblasti, zda nezačala růst nová hmota.

Pokud se obáváte, že se na vaše místo dostaly plísně nebo plísně, můžete je zkontrolovat na jiných nepravděpodobných místech. To by zahrnovalo vaše komody, skříňky a další úložiště, které má v sobě cokoli, co se dá přirozeně rozložit.

Jak můžete zastavit růst plísně?

Pokud chcete zastavit růst plísně, musíte odříznout její zdroj obživy, stejně jako u jiných živých organismů. Jako ve většině případů se můžete uchýlit k jejich hladovění.

Za prvé, můžete jejich houby sundat z věci, kterou rozkládají, tedy ze dřeva nebo jiného materiálu, na kterém jsou upevněny. Můžete to udělat očištěním všech viditelných plísní různými metodami čištění.

Další možností, kterou můžete zkusit, je odstranit jejich zdroj vody. Upevněte jakoukoli trubku nebo jiný možný zdroj nadměrné vlhkosti, což později zastaví růst plísně.

Protože mluvíme o zastavení růstu plísní, znamenalo by to, že už tam jsou a způsobují vám problémy, se kterými se musíte vypořádat. Máme zde článek o tom, jak se zbavit plísní na dvoře s doprovodnými tipy na prevenci plísní.

Pokud však chcete prevenci, měli byste zvážit vhodné natírání přírodních věcí a sledování vlhkosti, vodních zdrojů a dokonce i plýtvání potravinami na svém místě.

Závěr

Vědět, jak dlouho trvá, než plíseň vyroste, usnadní nalezení řešení. Schopnost aplikovat znalosti na plísně, plísně a houby jako celek nám umožní najít pro ně praktické využití.