Jak dlouho trvá, než nová mraznička vychladne? 6 úžasných faktů!

Stále si nejste jisti, kdy je ten správný čas na uskladnění mraženého zboží, a tak se ptáte, jak dlouho trvá, než nová mraznička vychladne? Obvykle to závisí na značce a modelu nebo na tom, co je napsáno v příručce.

Lednice s mrazákem by však mohla dosáhnout ideální teploty po hodině nebo dvou. V tomto procesu je zásadní čas, včetně toho, jak dlouho bude trvat, než chladničku zapnete.

Pokud je chladnička umístěna vodorovně na vašem autě, musíte na její odpojení několik hodin počkat. Musí se osvěžit a nechat dostatek oleje dosáhnout kompresoru, protože pokud ne, může to vést k vážnému poškození. Stejně jako tento proces musíte také počkat, než mrazničku použijete, a možná budete mít spoustu času se s ní lépe seznámit.

Existuje mnoho dalších věcí, které byste o tomto tématu měli vědět, takže čtěte dále!

Věci, které je třeba si zapamatovat, kromě znalosti toho, jak dlouho trvá, než lednice vychladne

Kromě pochopení toho, jak dlouho trvá, než se nová mraznička ochladí, je třeba zvážit spoustu dalších faktorů. Tyto poznámky vám pomohou vyhnout se zbytečným situacím a nehodám. A zabrání to ovlivnění životnosti vaší chladničky, i když jste si ji právě koupili. Zde jsou věci, které byste měli vědět nebo se jim po koupi lednice s mrazákem vyhnout.

Fakt č. 1. Uchovávání mražených potravin vyžaduje delší dobu

Jak jsme již zmínili, na chlazení musíte počkat alespoň dvě hodiny. Když však mluvíme o mrazáku, kde skladujete své masné výrobky a mražené zboží, potřebujete na vychladnutí alespoň 4 hodiny. Musí dosáhnout nižší teploty než lednička.

Pokud jste však chladničku přepravovali v poloze na boku, mohlo by to trvat déle, protože je nutné několik hodin počkat, než se rozhodnete ji zapojit. A to obvykle závisí na době, kdy leží na boku. Jelikož jsou asi 2–3 hodiny před zapnutím, poskytne vám celkem 6–7 hodin, než mraznička dosáhne požadované teploty.

Fakt č. 2. Ideální teplota pro mrazák

Dříve jste se tedy dozvěděli, že mraznička musí dosáhnout ideální teploty, která je ideální pro skladování a uchovávání potravin. Pokud vaše lednice nezobrazuje aktuální teplotu na předních dveřích, můžete teplotu zkontrolovat ručně. Přímo umístěte teploměr do mrazničky a nechte jej několik minut usadit. A mělo by být asi 0 stupňů Fahrenheita nebo někde poblíž.

Fakt č. 3. Čištění nové mrazničky před uložením potravin

I když se jedná o nově zakoupený spotřebič, je nejlepší jej vyčistit před uložením potravin, zejména těch, které nemají žádné nádoby a jsou s největší pravděpodobností odhaleny. Obchody se spotřebiči mohou také stříkat chemikálie na lednici, aby zůstaly svěží a nepoužité. Nebo chemický zápach může pocházet z výrobního procesu. Tyto toxické pachy tedy mohou proniknout do zboží a poškodit vaše zdraví.

2 až 3 lžíce jedlé sody smíchejte v misce s horkou vodou a připravte čisticí roztok. A můžete to buď použít ke stříkání na povrchy a rohy chladničky. Nebo můžete namočit čistý hadřík a použít jej k čištění jednotky bez chemikálií.

Fakt č. 4. Těsnění dveří chladničky je stejně nutné jako pokročilé funkce

Tato funkce je důležitější než kterákoli další doplňková funkce. Pokud těsnění nefunguje správně nebo je plné nečistot, nenechá dveře těsně zavřít. A to může mít za následek vážné problémy. Pokud necháte dvířka mírně pootevřená, může vám to okamžitě způsobit nefunkční ventilátor, kompresor a termostat. Před a po nákupu chladničky tedy vždy zkontrolujte spolehlivost a účinnost jejího těsnění dveří. Můžete jej také nechat zkontrolovat zhruba každých šest měsíců.

Fakt č. 5. Dřívější skladování potravin může způsobit problémy

Zde je třeba myslet na několik věcí, například na polohu chladničky během přepravy. Dříve jsme navrhli, abyste nechali ledničku vychladnout, než uložíte nějaké jídlo. Pokud je v poloze na boku, musí olej putovat zpět do kompresoru ve vzpřímené poloze. Když zapnete ledničku a není dostatek oleje, může mít kompresor nějaké závady.

Skladování potravin dříve, než je požadovaný nebo doporučený čas, by je mohlo vést ke zkažení. Například produkty jako maso a ryby nebo vaše včerejší jídla mohou okamžitě vypršet, jakmile je umístíte do chladničky, která ještě není chladná. Horší je, že už jste je nemohli jíst.

Fakt č. 6. Význam odmrazování

Rozmrazujte mrazničku 1 až 2krát ročně. Tento postup je nezbytný, aby se zabránilo vynucení funkce zařízení a přehřátí. Kromě toho mohou částice ledu ucpávat odtokové potrubí nebo mráz, čímž se minimalizuje prostor v mrazničce. Tyto situace snižují pohodlí a účinnost vaší chladničky.

Závěrečné statistiky!

A tím je zakončeno téma „Jak dlouho trvá, než nová chladnička vychladne?“ Lednice obvykle dosáhne ideální teploty po hodině nebo dvou.

Také jste se dozvěděli více o svém novém vybavení a o některých věcech, které byste měli udělat, abyste udrželi jeho tvar. Tyto skutečnosti jsou zásadní pro zlepšení vašeho domova a vaší jednotky.

Naším cílem bylo vyřešit váš problém a usnadnit vám to. Jsme si jisti, že jsme to udělali. Doufáme tedy, že se můžete starat o svoji ledničku a zachovat její účinnost. Přemýšleli jste někdy o tom, jaká je nejchladnější teplota klimatizace? Možná si to budete chtít ověřit.