Jak dlouho provozovat tlakovou myčku? Kompletní průvodce!

Zajímá vás, jak dlouho tlakovou myčku spustit? Nechte počítač běžet 5 až 10 minut a poté jej vypněte, abyste minimalizovali přehřívání. Mnoho uživatelů nechává svůj vysokotlaký čistič běžet 60 minut nebo déle, aniž by zastavili a nechali motor vychladnout.

Také tvrdí, že nenastanou žádné problémy, i když nedáte tlakové myčce možnost odpočinout si. Neměli byste jim věřit, protože to může způsobit přehřátí vašeho čerpadla a motoru, což může způsobit vážné poškození součástí vašeho stroje nebo po nějaké době odpojit tlakovou myčku.

Už vůbec nechceme, abyste do svého uzemněného stroje vkládali další peníze. Správná péče o tlakovou myčku je nejlepší způsob, jak ji používat po delší dobu. Ano, přátelé, je to všechno pravda. Pokud vás tedy toto téma zajímá a chcete se dozvědět více, pokračujte ve čtení. Podívejme se podrobně na to, jak dlouho můžete tlakovou myčku provozovat!

Co je tlaková myčka?

Tlaková myčka je životně důležitý nástroj, který myje věci generováním tlakové vody. K dispozici jsou elektrické a plynové tlakové myčky. Elektrické myčky se zapojují do elektřiny a jsou napájeny ze zásuvky, zatímco plynové myčky potřebují, abyste vstřikovali plyn fyzicky.

Tepelný pojistný ventil na tlakových myčkách poháněných plynem nalévá převařenou vodu do obtokového cyklu. Většina tlakových myček má vestavěné bezpečnostní mechanismy, které zabraňují zraněním, jako je usmrcení elektrickým proudem nebo popáleniny. Když používáte tlakovou myčku, nedržte ji blíže než tři stopy od čehokoli, co perete. Zjistěte, kolik vody spotřebuje tlaková myčka

Jak dlouho může tlaková myčka běžet?

Jak dlouho tedy tlakovou myčku spustit? Pračka by se neměla používat déle než 5 minut, pokud nejde o profesionální vybavení. Délka se bude lišit v závislosti na značce, ale musí to být přibližně 3 a 5 minut. Pokud necháte tlakovou myčku zapnutou déle než pět minut, může dojít k přehřátí.

Nejlepší návrh, který můžeme poskytnout, je vypnout zařízení, než uděláte cokoliv jiného, ​​aby nedošlo k poškození pumpy. Nejdůležitější je zkontrolovat počet galonů tlakové myčky na jednotku (GPM), abyste ověřili dostatečný průtok vody.

Pokud je stříkačka na zařízení dimenzována na 5 galonů za minutu, ujistěte se, že zásoba vody je alespoň 5,0 GMP. Kavitace, jev, při kterém spouštěcí pistole vytváří tlakovou špičku, se objeví, pokud je tlak příliš nízký. V nejhorším případě by to mohlo trvale poškodit vaši tlakovou myčku. Problémem je, že tato zařízení vyžadují stálý přívod vody, aby správně fungovala. Voda sice nepůsobí jako mazivo, ale zajištění dostatečného průtoku vody tlakovou myčkou zabraňuje přehřátí.

Je vaše tlaková myčka přehřátá, když ji necháte běžet?

Přehřívání je problém s elektrickými tlakovými myčkami. Může k tomu dojít v důsledku různých okolností. Za prvé, ponechání elektrické tlakové myčky spuštěné, když se nepoužívá, může způsobit její přehřátí. Poškození čerpadla je očekávaným výsledkem. Dalším důvodem přehřívání elektrických tlakových čističů je porucha v napájecím obvodu.

Nadměrné zahřívání v elektrických pračkách může být způsobeno různými problémy, včetně vadných kondenzátorů a nefunkčních pojistek, což vede k úrazu elektrickým proudem. Pokud nemůžete provést diagnostický test k určení kořene problému, doporučujeme vyhledat odbornou pomoc.

Je nebezpečné nechat tlakový čistič spuštěný?

Ano, používat tlakovou myčku déle než pět minut je hrozný nápad. Nenechávejte stroj nečinný déle než pět minut, pokud jej nemůžete vypnout po minutě nebo dvou. Vnitřní fungování vašeho tlakového vodního čerpadla se poškodí, pokud jej necháte v provozu, protože čerpadlo se poškodí, když se zvýší teplota.

Problém s tlakovými myčkami je v tom, že stisknutí spouště na spoušti zajišťuje stálý tok vody do a ze stroje při pevném GPM. Nepřetržitý průtok znamená, že vnitřní součásti stroje zůstávají chladné, obecně asi 60 stupňů. Proud vody se zastaví, když stisknete spoušť, ale necháte motor běžet. Voda recirkuluje v čerpadle, často pod vysokým tlakem a obchází výstup čerpadla. Voda se při recirkulaci dále ohřívá.

Zvažte scénář, ve kterém teplota vody v hlavě čerpadla stoupne na 145 stupňů. Pokud se voda bude i nadále ohřívat, bude ohroženo zdraví vaší pračky. Nejhorší nastane, pokud stroj do pěti minut nevypnete. Zařízení je poškozeno přehřátím způsobeným recirkulací vody v čerpadlech tlakových myček. Je hrozné, když necháte tlakovou myčku běžet déle než 5 minut. Po uplynutí této doby dejte tlakové myčce malou přestávku. Zde je 9 způsobů, jak používat tlakovou myčku, která vás nadchne.

It’s A Wrap!

Doufáme, že se z tohoto článku dozvíte, jak dlouho provozovat tlakovou myčku. Výše jsme diskutovali o tlakové myčce a přehřívání tlakové myčky, když ji necháte běžet. Doufáme, že tento článek strávíte jedním dechem. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi. Pokud se vám to líbí, sdílejte tyto články se svými přáteli! Kliknutím na tento odkaz zjistíte, jak používat tlakovou myčku Honda.