Jak dlouho předtím se základní deska poškodí z vody: 4 znaky

Pro ty, kteří chtějí vědět, jak dlouho předtím, než se základní deska poškodí vodou, byste si měli přečíst toto užitečné čtení, které vás provede. Zajistěte, abyste zůstali v kontaktu s tímto článkem, protože zmíníme také několik tipů a triků, abyste předešli riziku poškození základní desky.

Dojde k poškození vodou okamžitě?

Poškození vodou do 1 až 24 hodin

Do hodiny až čtyřiadvaceti hodin, kdy je váš dům vystaven vodě, už začal způsobovat poškození vodou. Toto období může poškodit vaši základní desku nebo nábytek, způsobit boule, otoky, praskliny a rozmazání kovových povrchů.

Poškození vodou: 48 hodin až 7 dní

Poškození se bude sčítat mezi 2 dny a do konce prvního týdne vystavení vodě. Zasažený nábytek vodou zažije šíření a růst plísní nebo plísní.

Potom může dojít k deformaci a bobtnání vašich dveří, základní desky a oken. Kovy také začnou korodovat a rezivět. Konečně existuje velká možnost biologické kontaminace.

Poškození vodou po více než týdnu

Pokud toto poškození vodou přetrvává déle než týden, mohou rostoucí plísně, strukturální poškození a kontaminace biologickým nebezpečím vést k vážnému ohrožení jakékoli osoby. Zpoždění opravy nábytku poškozeného vodou může také zvýšit náklady na jeho obnovu.

Poznámka: V tomto případě důrazně doporučujeme zavolat odborníka, který váš problém vyřeší.

Označte, že je základní deska poškozena vodou

1. Viditelné plísně a skvrny

Úniky vody ze stěn mohou být absorbovány sádrokartonem, který může způsobit skvrny. Jakmile se skvrna zvětší, obvykle to znamená, že dochází k skrytému úniku vody.

Mezitím se v oblastech s vlhkostí přicházející z koupelen, sklepů a kuchyní objevuje růst plísní. Pokud vidíte na stropě, soklu nebo oblastech poblíž instalatérských zařízení formy, poškození vlhkostí může být umístěno za zdmi.

2. Pokřivené zdi

Plech umístěný za zdí absorbuje příliš mnoho vody. Ohýbá se a zakřivuje do bodu, který může vést ke zdeformování zdi.

Příliš mnoho deformací může způsobit strukturální poškození, jehož oprava je nákladná. Pokud existují známky poškození, je to známka úniku vody z vaší zdi.

3. Odlupování barvy nebo tapety

Příliš mnoho vlhkosti za zdí může způsobit bublinky nebo odlupování barvy a tapety. Většinou se to stane, když štěrk za vaší stěnou již absorboval příliš mnoho vody. Zkontrolujte, zda je na tapetě odlupování podél odlupování nebo švů laku, které vám pomůže lokalizovat, kde je skrytý únik vody.

4. Dřevovláknitá deska s více hustotami místo dřeva

Dřevovláknitá deska nebo MDF je vyrobena z pryskyřice a pilin, které se vytvoří do vašich základních desek, lišt a panelů. Pokud také plánujete nákup tohoto druhu dřevovláknitých desek, měli byste si uvědomit, že je levnější než přírodní dřevo a je jednotný a hladký.

Pokud jej namalujete, může vám to zajistit konzistentní vzhled. Tento materiál je však porézní a absorbuje vodu zpoza zdi nebo podlahy.

Poznámka: Pokud je tato značka umístěna, musíte vyměnit základní desky.

Tipy a triky, jak se vyhnout poškození vodou

Úklid

Než se pokusíte vyměnit základní desku poškozenou vodou, je nutné ji vyčistit. To je zásadní, protože se jedná o bezpečnostní postup, který vám pomůže prozkoumat škody způsobené vodou.

V tomto okamžiku by bylo nejlepší znovu se podívat na výše uvedené značky. Pokud můžete identifikovat problém, můžete naplánovat jeho snadné vyřešení.

Mějte však na paměti, že než začnete s opravou nábytku, měli byste prozkoumat barvu vody.

 • Stojatá voda – Pokud uvidíte tento druh vody, budete ji muset odstranit pomocí plastových van nebo kbelíků. Po vyjmutí kbelíku s velkou vodou můžete také použít mokro-suchý vysavač.
 • Poté nechte vodou poškozenou oblast důkladně vyschnout. K urychlení procesu sušení můžete použít odvlhčovač. Tento typ poškození vodou lze stále vyřešit.

  Poznámka : Problém lze vyřešit za méně než měsíc po dobu přibližně 72 hodin, než vyschne, a další 1 až 2 týdny.

 • Černá voda Pokud uvidíte tento druh vody, nábytek je vážně poškozen. Bylo by nejlepší zavolat profesionála, protože se jedná o komplikovanou opravu.
 • Prevence a snížení poškození vodou

  Jakmile zastavíte únik, musíte okamžitě zahájit proces zmírňování vody. Tento proces zabraňuje nebo snižuje množství poškození vodou, aby se předešlo stejnému problému nebo dodatečným škodám.

  Závěr

  Jsme rádi, že jste dosáhli konce tohoto článku o tom, jak dlouho se základní deska poškodí vodou. Všimněte si tipů a triků, které jsme zde nabídli v tomto hodnotném čtení. Tento problém můžete vyřešit sami, ale pokud si myslíte, že je toho příliš mnoho, doporučujeme kontaktovat profesionála, abyste se vyhnuli závažné chybě.