Jak dlouho předem byste si měli rezervovat místo svatby

Ti, kteří chtějí vědět, jak dlouho dopředu byste si měli rezervovat místo svatby, mohou začít již rok před svatbou. A pokud jste také zvědaví, zda by rezervace místa svatby měla být na prvním místě ve vašem seznamu svatebních úkolů, pokračujte ve čtení níže.

Pro další obavy ohledně míst konání doporučujeme procházet také náš blog. Možná vás také zajímá, proč jsou svatební místa tak drahá.

Jak dlouho předem byste si měli rezervovat místo konání svatby: Nejlepší čas

Kdy začít s průzkumem svatebních míst?

S průzkumem a hledáním perspektivních svatebních míst podle vaší vize pro vaši svatbu můžete začít již rok dopředu. Můžete dokonce uvést potenciální místa svatby co nejdříve nebo co nejdříve, protože se k žádnému z nich stejně nezavazujete.

Tímto způsobem budete mít vy a váš partner představu o rozpočtu, který budete potřebovat. Pomůže vám také porovnat různá umístění a určit alespoň tři nejlepší možnosti.

Máte rok na to, abyste se rozhodli, jaké místo svatby zarezervujete podle typu a tématu svatby, kterou pořádáte. Jen nezapomeňte zvážit dostupnost místa pro ostatní svatební hosty.

Jak brzy si můžete rezervovat místo svatby?

Svatební místo si můžete rezervovat devět měsíců před svatebním dnem. Místo si můžete zajistit i mnohem dříve, za 12 měsíců, zvláště pokud budete mít svatbu během hlavní sezóny.

Časový rámec 9 až 12 měsíců před svatbou je ideální pro rezervaci svatebního místa, protože si zajistíte místo pro vaši akci a nebudete muset spěchat a spokojit se s tím, co je jen k dispozici. Ale samozřejmě je stále možné rezervovat místo na méně než devět měsíců.

Výhodou rezervace místa co nejdříve je, že se můžete ujistit, že je to místo, které chcete pro svůj odbor. Kromě toho můžete dokonce získat slevy a ušetřit více na výdajích za místo konání.

Kdy byste si měli rezervovat místo svatby?

Nejlepší čas na rezervaci místa svatby je během sezóny nebo měsíce, kdy si myslíte, že z toho můžete vytěžit maximum. Například venkovní svatby mohou vypadat nejlépe na podzim nebo na jaře pro pohodlí hostů.

Pokud naopak chcete letní svatbu u pláže, možná budete muset zarezervovat místo svatby dříve, než je doporučených devět měsíců. A pokud je vámi vybraný svatební den v hlavní sezóně, musíte si místo zarezervovat co nejdříve.

Místo si můžete zajistit na požadovaný den a čas. V opačném případě budete možná muset vybrat jiné místo, které ještě není plně obsazeno.

Měli byste si místo svatby zarezervovat dříve nebo později?

Je lepší rezervovat místo svatby co nejdříve, než spěchat, když se datum svatby blíží. Je však možné zarezervovat místo svatby těsně před datem svatby, protože existují místa, kde se můžete vzít okamžitě.

Páry, které chtějí útěk, budou stále těžit z včasné rezervace místa, protože si to mohou udělat tak intimní, jak je to jen možné. V opačném případě, pokud spěcháte s hledáním místa, možná budete muset pozvat více hostů, protože o vaší svatbě bude vědět více lidí.

Jak brzy po zasnoubení byste si měli rezervovat místo?

Pokud si nejste jisti, zda si musíte místo svatby rezervovat brzy, dobrým vodítkem je datum vašeho zasnoubení. S rezervací místa svatby můžete v ideálním případě počkat tři týdny až měsíc po zásnubách.

Vy a váš partner můžete ještě několik týdnů strávit radostí ze zasnoubení, než se pustíte do plánování svatby. To je také dostatek času na odpočinek při rozhlížení míst a vyslechnutí příběhů od jiných párů, pokud místo doporučí.

Vybíráte nejdříve datum nebo místo svatby?

Plánování dopředu je při svatbě zásadní. A pokud jde o věci, které musíte naplánovat, začněte datem svatby.

Poté najděte místo, které pojme vámi vybrané datum svatby a prodejce. Pokud ještě žádné nemáte, zde je návod, jak vybrat datum svatby.

Můžete si zarezervovat svatební místo 2 roky předem?

Včasná rezervace je nejlepší u svatebních míst. Není však nutné jet dříve než za rok, abyste si zajistili místo.

Nicméně je možné jet si místo rezervovat i dříve než za rok. Některá místa mohou být například velmi žádaná, nebo chcete nastavit místo svatby a nechat to sloužit jako inspirace při plánování.

Můžete vyjednat cenu svatebního místa?

I když je to možné, měli byste vědět, že ceny svatebních míst jsou obvykle stanoveny. Namísto nehorázného požadavku na nižší cenu za svatební místa si udělejte představu o průměrných nákladech na typ místa, které chcete ve vaší oblasti.

To vám pomůže určit, které místo stojí za to. Samozřejmě, pokud nemohou jít se svou cenou níže, můžete se vždy zeptat na bezplatné a inkluze.

Závěr

Bylo to užitečné? Právě jsme se dozvěděli, jak dlouho dopředu byste si měli rezervovat místo svatby, což je 9 až 12 měsíců.

Rezervace na dva roky předem je zbytečná, ale i tak můžete podle okolností rezervovat dříve než 12 měsíců.