Jak dlouho po darování krve mohu cvičit? Úžasná fakta, která byste měli vědět!

Přemýšleli jste někdy, jak dlouho po darování krve mohu cvičit? Už se nemusíte divit, protože jsme tu, abychom vám poskytli dostatek informací a klíčových poznámek o tom, kdy může někdo po darování krve cvičit.

V tomto kompletním průvodci cvičením po darování krve si projdeme rizika a výhody darování krve, správný interval, který je třeba během cvičení dodržovat, a mnoho dalšího.

Jedním z nejdůležitějších způsobů, jak sdílet své dobré zdraví s ostatními, je darovat krev. Podle Červeného kříže může každá darovaná jednotka krve pomoci až třem osobám, které potřebují krev nebo krevní produkty. Darování krve však může vyvolat určité obavy ohledně vaší rutiny. Je v pořádku cvičit například po podání krve?

Co je dárcovství krve?

„Jak dlouho po darování krve mohu cvičit?“ to je nejčastější otázka, kterou si zdravotník často klade. Člověk musí nejprve znát pozadí dárcovství krve, aby zcela pochopil, co s tímto postupem přichází. Darování krve je označováno různými slovy, včetně darování krve, darování krve, krevních kampaní a služeb. MSC. Darování krve je jednoduchý postup, při kterém přispěvatel poskytuje jeden z níže uvedených produktů: plnou krev, červené krvinky, plazmu nebo krevní destičky.

Když darujete krev, musíte být ve výborné kondici, minimálně 16 let a na většině míst vážit zhruba 100 liber. Žádná taková věc jako maximální hmotnost neexistuje. Pokud čekáte nebo máte zdravotní problém, jako jsou sexuálně přenosné infekce nebo srpkovitá anémie, nebudete darovat krev. Kdokoli může darovat krevní destičky, ale ne plnou krev, pokud nemáte srpkovitou anemii, i když to bude kompromitovat pozdější krevní operační postupy. Možná budete muset čekat ve frontě, pokud máte anémii z nedostatku železa, užíváte léky, máte rýmu nebo chřipku, někdo, kdo měl život udržující léčbu jen v posledním roce. Vědět, proč je dárcovství krve důležité.

Jak dlouho po darování krve můžete cvičit?

Jak dlouho po darování krve tedy mohu cvičit? Po darování krve Červený kříž doporučuje, abyste se alespoň po zbytek dne vyhýbali těžkému zvedání nebo intenzivní fyzické aktivitě. Nicméně Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučuje, aby se jednotlivci zdrželi sportu nebo intenzivního cvičení po dobu 48 hodin. Zvedání závaží, cvičení těla a koníčky související s pažemi, jako je tenis, mohou způsobit další zátěž v místě jehly, což zvyšuje riziko ztráty krve, modřin a bolesti paže.

Aerobní i anaerobní tréninky mohou zvýšit požadavky těla na kyslík. Tělo člověka by nebylo schopno udržet krok s těmito požadavky, pokud by mu byla právě podána krev. Podle výzkumníků z revize z roku 2016 téměř celé darování krve ovlivňuje celkovou zdatnost pacienta během prvních dvou dnů po darování. V důsledku toho se důrazně doporučuje, abyste pravděpodobně museli počkat dva dny po darování krve, aniž byste museli provádět intenzivní fitness centrum nebo rezidenční cvičební programy.

Je důležité se postupně vrátit k agresivnímu tréninkovému plánu. Každá nová akce by pak měla být jemně a pozorně vyzkoušena, aby bylo možné vyhodnotit, jak působí na tělo. Možná by jim mezi sériemi nebo sezeními mělo trvat déle, než se zotaví.

Kdy je nejlepší čas, aby někdo daroval krev?

Lidé si musí dárcovství krve naplánovat kolem své cvičební rutiny. Může být preferováno darování na začátku časového rámce přestávky nebo dne volna. To umožní tělu relaxovat a zotavit se. I v tomto léčebném intervalu je důležité začít cvičit jemně a věnovat více pozornosti všem podnětům, které tělo během aktivity uvolňuje. Po darování krve by měl člověk začít být unavený z možných vedlejších účinků, které se mohou po darování krve objevit.

Pokud jsou jednotlivci příliš unavení, točí se jim hlava nebo jsou dezorientovaní, musí cvičit a sedět nebo lehnout, dokud příznaky neustoupí. Lidé by se opravdu neměli pokoušet tyto pocity překonat, protože by mohly způsobit ztrátu koordinace, pády nebo závratě, což vše může být při cvičení nebezpečné.

Možná budete také chtít vědět, proč byl můj dar krve zamítnut.

Jaké věci je třeba dodržovat po darování krve?

Pokračujte v pití velkého množství tekutin v následujících dnech po darování krve, abyste pomohli systému doplnit zásoby vody a minerálů a zabránili dehydrataci. Kromě vody, pití nadbytek 32 oz. tekutin den po darování krve je rozumný krok. Jiné tekutiny jsou nezbytné pro doplnění ztracených minerálů a živin do těla. Příjem tekutin můžeme zvýšit konzumací elektrolytických nápojů s nízkým obsahem cukru, polévky a vývaru, šťávy a ovoce a zeleniny bohaté na vodu.

Po darování krve se tedy přispěvatel musí alespoň jeden den zdržet požívání alkoholických nápojů. Tím, že se vyhnete látkám s kofeinem, můžete pomoci svému tělu zotavit se z darování krve. Podle American Heart Institute (AHA); proto může způsobit, že ztratíme více elektrolytů.

Zjistěte o darování plazmy: jaké jsou vedlejší účinky.

Je to obal!

Darování krve je jednoduchý způsob, jak pomoci těm, kteří to potřebují. Přispěvatelé by měli po darování krve minimalizovat svou fyzickou zdatnost, i když pro zdravé osoby tento zákrok představuje extrémně minimální riziko. Takže se vrátím k otázce: „Jak dlouho po darování krve mohu cvičit?“ Před samotným cvičením by jednotlivci možná mohli zvážit čekání celý den, ideálně alespoň 48 hodin, a byli ochotni pravidelně odpočívat. Během několika následujících dní je vysoce nepravděpodobné, že by člověk mohl maximálně trénovat. Během léčby je důležité pít hodně tekutin a udržovat vyváženou stravu. Zde je to, co jíst po darování krve.