Jak dlouho by měla svíčka hořet

Snažíte se zjistit, kolik hodin bude hořet vaše nová a drahá vonná svíčka? Doba, jak dlouho by měla svíčka hořet, závisí na řadě věcí. Podívejme se, jak dlouho může svíčka hořet a proč.

Jak dlouho by měla svíčka hořet: odpověď

V závislosti na typu svíčky hoří svíčky 5 až 9 hodin na unci vosku. Velké 24oz svíčky mají dobu hoření 150 hodin nebo více. Zatímco malé 8oz svíčky mají dobu hoření 40 hodin.

To je určeno velikostí knotu svíčky a počtem knotů svíčky ve svíčce. Mnoho problémů, které vznikají při používání svíček, je způsobeno tím, že jednotlivci jim umožňují hořet po delší dobu. Pokud chcete svíčku, která bude hořet mnoho hodin, musíte vybrat určitou svíčku.

Doba hoření uvedená při nákupu svíčky není doba, po kterou bude svíčka hořet, pokud sečtete každé použití. Spíše jde o dobu, po kterou bude svíčka hořet, pokud sečtete každé použití. Když se ptáte, jak dlouho může svíčka hořet, mějte na paměti několik faktorů.

Zajímá nás, jak dlouho byste měli nechat svíčku hořet? Jak dlouho svíčka vydrží, než dohoří? Jak dlouho má moje konkrétní svíčka hořet?

Na základě průměrů výrobce, doba hoření v hodinách Obecně platí, že čím větší svíčka, tím déle může hořet. Typ svíčky má však vliv na to, jak dlouho může hořet.

Zdroj těchto přesných časů hoření

Nádoba, knot a typ vosku použitého ve svíčce jsou prvními zřejmými důvody. Některé méně zjevné důvody zahrnují, jak často jej používáte. Kolik hodin denně ji využíváte?

Typ kontejneru

Nádoby na svíčky s nejdelší dobou hoření

  • Cín
  • Pohárek
  • Lékárna
  • Jar

Vosk

Svíčky jsou také dostupné v řadě vosků a voskových směsí. Každý z nich má jinou dobu hoření. Včelí vosk, sójový vosk a parafín jsou některé z vosků, se kterými se můžete setkat.

Nejdéle hořící svíčkový vosk

  • Včelí vosk
  • Vosk vyrobený ze sóji
  • Parafin

Včelí vosk je nejdražší, sójový vosk je uprostřed a parafín je nejlevnější. Ale když si koupíte svíčky, pravděpodobně dostanete sójovou směs. Někteří špičkoví výrobci svíček však nadále používají parafín, protože má vynikající aroma.

Knoty na svíčky

Většina svíček používá bavlněné knoty. I když jsou k dispozici i dřevěné knoty. Dřevěné knoty často vydrží déle a při hoření vydávají příjemný praskavý zvuk.

Rozměry svíčky

Doba hoření svíčky je také ovlivněna její velikostí. Větší svíčka samozřejmě může hořet i delší dobu. Pokud tedy chcete svíčku, která bude hořet několik dní, budete si muset pořídit mnohem dražší svíčku.

Používejte pouze svíčky s jedním knotem.

Svíčky s více knoty generují větší teplo, spotřebují více paliva a rychleji hoří. Pokud chcete svíčku, která vydrží co nejdéle, držte se dál od víceknotových svíček. Nicméně některé výjimečně velké svíčky, ty vážící 10 uncí nebo více, by s největší pravděpodobností měly mít mnoho knotů.

Svíčky vyrobené tak, aby dlouho vydržely

Některé svíčky, jako jsou zbožné svíčky, které se nacházejí v mnoha kostelech, jsou určeny k hoření po několik dní. Tyto svíčky byly speciálně navrženy tak, aby hořely po delší dobu, aniž by se setkaly s problémy, se kterými se setkává většina svíček. Problémem jsou prodloužené knoty, odpařování vosku a saze ze svíčky.

Jak dlouho by měla svíčka hořet?

Dodržujte výrobcem doporučené doby hoření. Tyto doby trvání jsou obvykle minimálně jednu hodinu a ne více než čtyři hodiny na jedno použití. To má zaručit, že se svíčka nepřehřeje.

Také, že knot svíčky může být pravidelně ořezáván. Je to proto, aby se příliš neprodloužil nebo nezhouboval. Většina výrobců doporučuje hořet svíčku alespoň jednu hodinu a ne více než čtyři hodiny.

To se provádí tak, aby svíčka hořela dostatečně dlouho, aby se vosk roztavil přes vršek a zabránilo se tunelování vosku. Ale ne tak dlouho, aby se knot příliš protáhl a vosk byl příliš horký na to, aby se odpařil. To je jeden z důvodů, proč byste nikdy neměli spát se zapálenou svíčkou.

Nebo dokonce zapalte, pokud víte, že za chvíli odjedete. Sfouknutí svíčky po několika minutách může zničit její voskovou paměť. Pro delší dobu hoření knot zastřihněte.

Jak svíčka hoří, všimnete si, že knot se zvětšuje a více zdeformuje. Někdy se tomu říká knotové houbaření. To vytváří větší plamen, který rychleji zahřívá vosk a výrazně zkracuje dobu hoření.

Ořízněte knot na celkovou délku 1/4 palce a váš plamen by neměl být vyšší než jeden palec. Držet krok s péčí o knot vám umožní získat ze svíčky maximum. Za vaše peníze získáte maximum.

Závěr o tom, jak dlouho by měla svíčka hořet

Takže, co když chcete svíčku, která bude hořet hodiny, zatímco budete odpočívat na pohovce. Měli byste si koupit největší svíčku, kterou můžete najít, s jediným knotem. Je to nejjednodušší způsob, pokud vás zajímá, jak dlouho by měla svíčka hořet.