Jak dlouho by měl ohřívač vody vydržet? 3 překvapivá znamení, že to nevydrží!

Jak dlouho by měl ohřívač vody vydržet? Má životnost, která může trvat osm až dvanáct let, stále v závislosti na určitých podmínkách.

U beznádržkového ohřívače vody je výrazně delší než u klasického ohřívače vody s přibližnou životností dvacet let.

Při koupi je však podstatně dražší. Bude také zahrnovat další úvahy, jako je spotřeba a tvrdá voda. Obecně platí, že domácí ohřívač vody může vydržet šest až třináct let. Pokud vás zajímá více o tématu, pokračujte ve čtení dále!

Životnost ohřívače vody

Působivé je, že ohřívač vody může vydržet přibližně osm až dvanáct let: také nezáleží na tom, zda ohřívač vykazuje potíže nebo ne. Pomohlo by, kdybyste po deseti letech také přemýšleli o jeho výměně. Vždy však mějte na paměti, že pravidelná údržba pomáhá zajistit plný servis zařízení. Čistěte jej pravidelně, aby déle vydržel. Jinak utratíte více peněz za opravu a výměnu.

Faktory ovlivňující životnost ohřívače vody

Zde jsou faktory, které ovlivňují životnost ohřívače vody.

#1. Typ ohřívače vody, elektrický nebo plyn

Zemní plyn je ekonomický a ekologický, ať už jde o jakoukoli elektřinu. Pro srovnání, plynový typ vydrží déle než elektrický typ. Navíc je při provozu nižší. V tomto případě již musíte vědět, zda je ohřívač vody elektrický nebo plynový.

#2. Údržba ohřívače vody

Je lepší provádět údržbu zařízení každý rok, podle doporučení výrobce. Stále budete využívat službu opravy, protože ji stále podporuje platná záruka. Prodlužte si tedy jejich údržbu na další roky.

#3. Kvalita vody

Voda je dodávána s rozpustnými minerály, jako je tvrdá voda. Potom se snižuje očekávaná životnost, protože změkčovač vody hadice prodlužuje životnost ohřívače vody.

#4. Místo instalace

Instalujte jej přiměřeně, abyste zlepšili ohřívač vody a prodloužili jeho životnost. Pokud jej umístíte na drsný povrch, jako je prolézačka nebo garáž, je těžké udržet jeho vysokou teplotu. Ohřát vodu v zimním období nemůže být snadné. Opotřebuje se úplně a mnohem rychleji. Po instalaci v oblasti s regulací teploty si však užijete více horké vody.

#5. Konvenční nádrž ohřívače vody nad beznádržovým ohřívačem vody

Pokud konvenční a hybridní ohřívač vody po deseti letech používání náhle vykazuje známky stárnutí, je v tomto případě na čase vyměnit model nádrže. Je to nějakým způsobem dobrý nápad zvážit. Namísto opravy jej prosím vraťte, aby byl cenově výhodnější. Ale jak dlouho vydrží varianta bez nádrže než tradiční ohřívač vody? Mohlo by to vydržet dvacet let, protože neudrží zásoby vody jako vždy. Také efektivně funguje roky. Přečtěte si prosím více o nákladech na beznádržový ohřívač vody.

Znamení toho, že ohřívač vody už nevydrží

Existuje několik známek, že ohřívač vody již nevydrží, a jsou následující:

#1. Nedostatek teplé vody

Pokud je problém získat dostatek teplé vody, znamená to, že ohřívač vody nefunguje správně. Tento problém je způsoben usazeninami ve vnitřku ohřívače. Voda, která prochází ohřívačem vody s hořčíkem, vápníkem, železem a ionty, časem zastaví vnitřní součásti. To pak způsobuje překážky, které snižují funkčnost. Výsledkem je, že se neprodukuje dostatek teplé vody, protože se jedná o problém, který již nelze vyřešit. Je tedy lepší aktualizovat ohřívač vody a mít na paměti, jak dlouho by měl ohřívač vody vydržet.

#2. Ohřívač vody vydává zvuky

Z ohřívače vody mohou vycházet podivné zvuky, protože to je přičítáno usazeninám, které se hromadí a způsobují nedostatek teplé vody. Dunění a rány jsou ty známé zvuky, které z těchto zvuků uslyšíte. Objeví se zejména pískání a bublání. Bohužel to není situace, kterou byste mohli vyřešit. Je lepší ho vyměnit.

#3. Rezavá voda

Pokud je vaše voda znečištěná hnědým nebo oranžovým odstínem, znamená to, že byste měli vinit ohřívač vody. Totéž platí, pokud voda po zahřátí zbarví do oranžova nebo dohněda. Interiér může později také zrezivět. Pokud k tomu dojde, jeho rez se může odlupovat a změnit barvu vody. Přestože rezavá voda není při použití nikdy škodlivá, stále je to známka toho, že ohřívač vody rychle selhává. Pokud situaci nevyřešíte, unikne, protože to také přinese další problémy. Pokud ohřívač vody začne rezavět, je lepší jej okamžitě vyměnit. Přátelé, měli byste vědět, jak vypustit ohřívač teplé vody.

It’s A Wrap!

Už nemáte ponětí o tom, jak dlouho by měl ohřívač vody vydržet. Životnost může být od osmi do dvanácti let. Pokud porovnáte ohřívač vody bez nádrže s běžným ohřívačem vody, první vydrží déle než druhý. Mějte však na paměti několik známek, že ohřívač vody již nevydrží. Ve chvíli, kdy začne vydávat rezavá voda, produkuje hluk a chybí teplá voda, je nejvyšší čas ji konečně vyměnit. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak otestovat termostat ohřívače vody a jak nastavit termostat ohřívače.