Jak dlouho bude voda poškozená podlaha RV mokrá: 3 klíčové faktory

Nejkratší odpověď na otázku, jak dlouho bude podlaha poškozená vodou poškozena vodou, zcela závisí na tom, jaké kroky jste podnikli k nalezení a vyřešení problému. Přestože je poměrně obtížné odhalit problémového viníka za vaší mokrou a hnijící dřevěnou podlahou obytného vozu, je docela užitečné opravit poškození. Vše, co k tomu potřebujete, je skvělý pohár trpělivosti a samozřejmě vhodné nástroje.

Zde uvádíme několik věcí, které je třeba si uvědomit, když máte části kempu poškozené vodou. Tato příručka také obsahuje pokyny, které můžete udělat při sušení a upevňování mokré podlahy obytného vozu.

3 věci, které je třeba mít na paměti, když máte podlahu RV poškozenou vodou

Je důležité zabránit tomu, aby voda prodloužila svůj pobyt na podlaze a způsobila nákladnější a obtěžující opravy.

1. Kontrola dílů RV

Chcete-li určit dobu, po kterou je podlaha RV poškozená vodou namočena nebo navlhčena ve vodě, musíte nejprve zkontrolovat, které části podlahy jsou zkažené nebo shnilé. Vodou poškozené podlahové části se obvykle cítí houbovité, viditelně vypadají odbarvené a zapadlé a nevyhnutelně v nich roste plíseň.

Při této prohlídce musíte uznat, jak rozsáhlá škoda je. Vidění těchto částí vám také umožní odhadnout nebo hádat, jak dlouho únik vody poškozuje podlahu obytného vozu. Zajištění odpovědí na tyto věci vám také pomůže při určování a plánování oprav, které můžete uplatnit později.

2. Umístění zdroje úniku

Umístění zdroje úniku vody je vaším primárním krokem při opravě konstrukce poškozené vodou. Než začnete cokoli jiného, ​​najděte hlavní příčinu poranění vodou a zabraňte tomu, aby (pokud přichází uvnitř) způsobil poškození podlahy obytného vozu.

Budete chtít zkontrolovat potrubí za zdí, vysouvací a okenní těsnění a vodní potrubí pod podlahou. Můžete také zvážit kontrolu větracích otvorů na střeše, zda na stropě nepoškodí vodu, která může tajně kapat dolů na podlahu.

3. Nejlepší postup obnovy

Výběr a provedení nejvhodnějšího řešení poškození pomůže obnovit podlahu vodou poškozenou vodou. Po zaschnutí a očištění můžete na poškozené místo aplikovat tmel na dřevo nebo epoxid.

Sušení podlahy může trvat déle než týden kvůli vnitřnímu stylu obytných vozů a povětrnostním podmínkám. Pokud však vaše hodnocení říká, že jde o značné poškození, budete potřebovat postup výměny.

Kupte si náhradní dřevo stejného typu a šířky jako zbývající překližka. Možná budete také muset vyměnit stávající izolace pod poškozenou (mokrou) podlahovou částí.

Jak dlouho mám sušit vodou poškozenou podlahu obytného vozu?

Kromě výše uvedených důvodů závisí doba, po kterou vyschnete vodou poškozenou podlahu obytného vozu, na tom, jak je překližka vlhká a jak rozsáhlá je poškození. U mírné vlhkosti na malé ploše může vyschnutí trvat méně než jeden den.

V případě vážných škod způsobených vodou, které mají za následek nasáknutí velkých částí podlahy vodou, může trvat týdny až měsíc. Při sušení může také pomoci větrání, jako jsou odvlhčovače, dmychadla nebo zásuvné ventilátory.

V závislosti na počasí, které máte ve vaší lokalitě, se doba sušení může lišit. Pokud je vlhko, pak to bude s největší pravděpodobností trvat déle. Nezapomeňte každou část zcela vysušit, abyste zachránili dřevo před reaktivací plísní.

Mohu opravit vodou poškozený RV podklad?

Ano – můžete to opravit sami nebo nechat opravu na rukou odborníka. Pokud se potýkáte s menším poškozením, můžete při obnově podkladu postupovat podle těchto jednoduchých způsobů.

Nejprve budete muset najít viníka a vyřešit ho. Jakmile budete hotovi, najděte část poškozenou vodou a začněte s opravami.

Před opravou podlahy vyčistěte dřevo směsí bělidla a vody. Poté na poškozenou oblast naneste tmel na vyplnění jakýchkoli děr a vyrovnání části s částí z přírodního dřeva.

Bezpečnostní upozornění: Při práci s drsnými chemikáliemi, jako je bělidlo, noste ochranné pomůcky. Nakonec můžete před nanesením barvy použít základní nátěr zabíjející plíseň.

Vztahuje se pojištění RV na poškození vodou?

Poškození vodou může nebo nemůže být zahrnuto do vašeho pojištění RV. Komplexní typ pojištění RV pravděpodobně pokryje škody způsobené vodou, které nejsou důsledkem nehody. Tento typ zajišťuje náklady na výměnu a opravu věcí poškozených ve vašem obytném voze.

Jakkoli se to zdá příjemné, existují konkrétní příčiny škod způsobených vodou, které vás podle těchto zásad nemusí pojistit. Mezi takové příčiny patří nesprávná údržba, stárnutí, výrobní chyby nebo teplota tuhnutí týkající se vaší obytné vozidla.

Stále je nejlepší mluvit a spolupracovat se svým pojistitelem, abyste věděli více o mnoha dostupných možnostech pojištění RV. Můžete se také zeptat, jak můžete získat svou RV plně pojištěnou.

Závěr

Nyní si nemusíte dělat starosti s tím, jak dlouho bude podlaha poškozená vodou poškozena, protože si všímáte zásadních věcí při řešení škod způsobených vodou. Je také vaší odpovědností provést preventivní opatření, aby nedošlo k žádným budoucím škodám na vodě.