Jak čistit vířivou sušičku? 7 snadných kroků!

Je nezbytné pochopit, jak čistit sušičku Whirlpool. Údržba sušičky je nezbytná, aby se předešlo pozdějším problémům. Sušičky jsou žádanými spotřebiči každé domácnosti. Whirlpool vyrábí mnoho elektrických spotřebičů, jako jsou sušičky, ledničky, pračky a mnoho dalších. Díky sušičce Whirlpool bude vaše prádlo svěží, čisté a připravené k opětovnému použití.

Sušička potřebuje dobrou péči a řádné čištění jednou za čtyři měsíce. Sušička šetří čas, energii a prostor. Sušička usnadnila sušení prádla lidem žijícím v malých domech a bytech. Sušení vzduchem je možnost, ale vyžaduje prostor a čas. V případě změny klimatu nemůžete oblečení sušit na vzduchu.

Pořízení sušičky je proto výhodné. Pravidelné používání sušičky může způsobit usazování vláken a nečistot. Časem se nečistoty usadí i na spotřebiči. Sušičku je nutné udržovat v čistotě. Žmolky by měly být odstraněny ze sušičky, protože jsou hořlavé. Nahromaděné vlákna mohou způsobit požár. Pojďme se na to tedy pořádně podívat!

Kroky čištění vířivé sušičky

Naučte se čistit sušičku Whirlpool. Přečtěte si pozorně kroky a dodržujte je přesně tak, jak jsou napsány. Pro čerstvé prádlo je nezbytné udržovat sušičku v čistotě.

Krok č. 1. Vypínač spotřebiče

Odstraňte veškeré oblečení, které je v sušičce. Poté spotřebič vypněte a vypněte přívod plynu. Tento krok je nezbytný z bezpečnostních důvodů. Nikdy nezačínejte čistit sušičku, která je napojena na elektřinu a plyn.

Krok č. 2. Vytáhněte spotřebič

Jemně odtáhněte sušičku od stěny. Sušičku musíte pomalu přesunout ze stěny. Buďte velmi opatrní, abyste nepoškrábali podlahu. Poškrábání podlahy při tažení jednotky může na podlaze zanechat trvalé stopy. Pro usnadnění práce můžete použít kluzné spotřebiče. Kluzáky lze zakoupit v každém obchodě. Umístěte kluzáky pod jednotku a zatlačte ji dopředu. Nezpůsobí žádnou škodu, jako jsou škrábance nebo trhliny na vaší podlaze.

Krok č. 3. Vyčistěte filtr na vlákna

Po odtažení spotřebiče od stěny budete moci vidět všechny nečistoty a nečistoty nahromaděné za ním. Před čištěním prachu za sušičkou musíte vyčistit filtr na vlákna a větrací otvor. Filtr na vlákna na spotřebiči snadno najdete. Nachází se na přední straně sušičky. Vyjměte filtr a umyjte jej mýdlem a vodou. Odstraňte z filtru veškeré nahromaděné vlákna. Pokud je filtr poškozen, budete jej muset vyměnit. Před umístěním filtru zpět vysajte štěrbinu filtru, aby uvnitř nezůstaly žádné žmolky. Zde odstraňte vlákna ze sušičky.

Krok č. 4. Vysajte větrací otvor

Nejdůležitější částí čištění sušičky Whirlpool je čištění větracího otvoru. Větrací otvor odvádí vlhkost ze sušičky a udržuje její ventilaci. Žmolky z prádla v sušičce mohou proudit do otvoru sušičky a ucpat se. Ucpaný průduch nedokáže odstranit vlhkost ze sušičky.

Ucpaný větrací otvor může způsobit přehřátí sušičky a na konci cyklu sušení najdete vlhké oblečení. Chcete-li vyčistit větrací otvor sušičky, vytáhněte jej z odsávacího krytu. K čištění odsávacího krytu použijte vysavač. Poté vysajte uvnitř otvoru. Pro dvojité čištění větracího otvoru použijte tuhý kartáč, který je k dispozici v čisticí sadě. Připevněte tuhý kartáč k elektrické vrtačce a zasuňte jej hluboko do otvoru. Jakmile je tuhý kartáč uvnitř větracího otvoru, zapněte vrtačku a větrací otvor důkladně vyčistěte.

Možná vás také bude zajímat, jak často čistit větrací otvor sušičky a jak zjistit, zda je větrací otvor sušičky ucpaný.

Krok č. 5. Vysajte podlahu a stěny

Po vyčištění větracího otvoru jej opět připevněte k odsávacímu krytu. K čištění prachu a nečistot použijte vysavač. Je lepší použít vysavač než smeták a lopatku. Vysajte podlahu a stěnu za sušičkou. Ujistěte se, že čistíte i pod sušičkou. Nejvíce je zanedbaná oblast pod sušičkou. Pod sušičkou mohou spadnout vlákna, prach a prací prostředek. Proto jej musíte vyčistit do hloubky.

Krok #6. Vyčistěte vnitřní a vnější povrch sušičky

Dále k čištění vnitřního a vnějšího povrchu sušičky použijte čisticí roztok. Můžete si koupit komerčně dostupný čistič nebo si ho vyrobit doma. Čistič si můžete udělat doma pomocí věcí, které máte ve vaší kuchyni. Vezměte dva šálky vody a přidejte do ní několik kapek prostředku na mytí nádobí. Roztok smíchejte ve spreji. Nastříkejte ho do bubnu a pomocí houbičky ho vydrhněte. Pokud z bubnu sušičky vychází zápach, můžete do čističe přidat ocet. Ocet vás zbaví případné plísně a zápachu z vaší sušičky. Po nanesení roztoku jej očistěte hadrem nebo starým tričkem.

Krok č. 7. Znovu připojte sušič

Po vyčištění nechte sušičku patnáct minut uschnout. Poté připojte přívod plynu a zapněte sušičku. Gratulujeme! Vyčistili jste sušičku Whirlpool.

Je to obal!

V tuto chvíli musíte vědět, jak vyčistit sušičku Whirlpool. Postupujte podle výše uvedených kroků a sušičku vyčistíte do hodiny. Hloubkové čištění sušičky je stejně důležité jako čištění jakéhokoli jiného spotřebiče. Usazené vlákna mohou způsobit přehřátí sušičky a způsobit požár. Proto je nutné čistit sušičku třikrát ročně.