Jak čistit vinylové obklady bez tlakové myčky? 2 nejlepší způsoby!

Jak vyčistit vinylové obklady bez tlakové myčky? Může zahrnovat odstranění nečistot a skvrn pomocí saponátu, octa, bělidla a dalších.

Dosáhněte dokonalejšího čištění pomocí bělidla a přirozenějšího čištění pomocí octa.

Imitace dřeva nebo barevný vinylový obklad znamená, že jeho hladký povrch by se neměl barvit a špinit. Vyčistěte jej pouze malým drhnutím. Postupem času mohou opakované změny počasí přitahovat plísně nebo plísně ve stinných a severně orientovaných oblastech. Používejte čističe obchodů, jako je Windex, které odstraňují tato tvrdohlavá místa. Řešení může být jednoduché pouze při čištění vinylových obkladů bez tlakové myčky.

Způsoby čištění vinylových obkladů bez tlakové myčky

Zajímá vás, jak vyčistit vinylové obklady bez tlakové myčky? Zde jsou metody, které je třeba mít na paměti při čištění vinylových obkladů bez tlakové myčky:

#1. Roztok octa

Ocetový roztok je vynikající alternativou k čistému vinylovému obkladu bez tlakové myčky. Nejen, že je bezpečný při použití na vinylové obklady. Přináší kompletní a důkladnou práci, která rozpouští plíseň ve srovnání s jinými směsmi. Tato metoda se zdá být užitečná při odstraňování skvrn od plísní a lehkých plísní. Navíc je ocet praktickou volbou při hubení plísní a plísní na porézních površích. Postup však může být časově náročnější.

Připravte si pomůcky pro práci, jako je bílý ocet, jedlá soda, obrovský kartáč na drhnutí, malý kartáč, žebřík, voda, kbelík, gumové rukavice a další; malá plastová nádoba. Tato metoda je podporována rukou, kterou rozdělíte vlečku na její části.

Dokončete viditelnou část a ostatní rozdělte na menší části. Vypořádejte se s nimi sem a tam. Působivá věc na octu je, že zabíjí rostliny jako bělidlo. Ale pak se snažte neoplachovat listy, které padají pouze na listy. Obrovské keře zakryjte plachtou a nestříkejte přebytečný roztok octa počínaje kbelíkem a na květiny.

Přesuňte rostliny pryč, ať už uvnitř nebo jen na několik vzdáleností. Vezměte kbelík a začněte míchat sedmdesát přes třicet vody a octa. Je v pořádku nebýt přesný. V tomto případě by bylo v pořádku sedm šálků vody až tři šálky octa. Smíchejte vodu a jedlou sodu v malé nádobě. Dobrou směsí bude polovina jedlé sody až jedna čtvrtina vody v šálku, protože je vhodná pro zachování její krupičkové konzistence.

Uchopte žebřík a pokračujte směrem k první části, kterou chcete vyčistit. Začněte na horní straně obkladu a nechte stékat ocet a vodu a odstraňte plísně a nečistoty. Práce je tedy z vaší strany jednodušší. Při manipulaci se směsí noste gumové rukavice a držte si ruce, dokud nevyschnou. Použijte velký kartáč. Poté jej otřete o zrno, abyste zasáhli drobné drážky, které často přehlédnete. Když se nahromadí špína nebo plíseň, kartáč na drhnutí opláchněte.

Dosáhněte skulin a zákoutí ve vinylovém obkladu. Použijte malý kartáček nebo dokonce zubní kartáček pod panel nebo texturu. K odstranění odolných skvrn použijte pastu z jedlé sody. Při manipulaci s vadou použijte malý kartáček. Jemná povaha jedlé sody odstraňuje odolné skvrny a nečistoty. Jakmile uvidíte, že skvrny zmizí, odstraňte nadměrné množství jedlé sody.

#2. Roztok bělidla

Další známou alternativou při tlakovém mytí obkladu je bělicí roztok. Kombinuje bělidlo, vodu a prací prostředek. Bílá vlečka, která trochu zezelená, vyžaduje bělicí roztok k odstranění plísní a plísní. Při práci s agresivními chemikáliemi, jako je bělidlo, dodržujte některá preventivní opatření.

Zkombinujte přísady pro domácnost v zahradním postřikovači. Připravte si jednu třetinu šálku pracího prostředku, dvě třetiny čisticího prostředku pro domácnost, jeden litr tekutého bělidla na prádlo a jeden galon vody.

Doporučeným tipem pro použití směsi bělidla a zahradního postřikovače je použít nejlépe hasičskou trysku vycházející z hadice. Dostaňte se do vyšších částí, jako jsou okapy. Zkontrolujte to dvakrát, abyste se ujistili, že domácí mazlíčci a děti nejsou nikde k nalezení. Dále si nasaďte ochrannou masku. Zakryjte vegetaci nebo rostliny kolem základny látkou. Přísady při čištění nepoškodí. Může však způsobit poškození při požití přísad nebo dýchání. Dodatečná opatrnost se v tomto případě vyplatí.

Roztok promíchejte a začněte nanášet na obklad. Jeden galon roztoku pokryje plochu deset palců krát dvacet palců nebo více. Bude záležet na tom, jak s tím budete volní. Po nanesení vynikajícího nátěru na vinylový obklad jej nechte 5 až 10 minut odstát. Při oplachování obkladu použijte zahradní hadici. Vyčistěte zahradní postřikovač, pokud nemáte zahradní hadici. Naplňte ji vodou a opláchněte obklad. To bude záviset na formě a její závažnosti. Naneste dvakrát nebo třikrát a znovu postupujte podle pokynů. Použití bělící směsi vyžaduje delší dobu než použití pračky. Přesto je úplně čistý, ale stojí to za to.

Měli byste vědět, že můžete použít bělidlo v tlakové myčce.

It’s A Wrap!

Nyní se naučíte, jak čistit vinylové obklady bez tlakové myčky pomocí octa a roztoku bělidla. Připravte správné míry každé ze složek. To je prostě nejjednodušší způsob čištění vinylových obkladů i bez tlakové myčky! Můžete si také přečíst o tom, jak používat čisticí prostředek s tlakovou myčkou a jak používat mýdlo s tlakovou myčkou.