Jak čistit sklo sporáku na dřevo? 5 úžasných způsobů!

Pokud máte potíže s odstraňováním skvrn z tohoto skleněného povrchu, pak se pojďme podívat, jak vyčistit sklo krbových kamen a jak udržovat krbová kamna. Použijte vlhký hadřík, jedlou sodu, ocet a použijte noviny.

Srdcem každého prostoru je oheň na dřevo. Sklo vašich kamen na dřevo se může ucpat popelem a nečistotami po krásné noci vychutnávání si pohodlí, které poskytují, což není ideální, zvláště pokud se chcete svými kamny na dřevo pochlubit přátelům a rodině.

Většina z nás se však pokusila vyčistit naše kamna na dřevo a nepodařilo se jim to vyčistit, aniž by množství mazu na loktech bylo schopné odstranit nevzhledné černé šmouhy, které špiní sklo. Ptáte se tedy, jak vyčistit sklo na kamnech na dřevo. Jakýmkoli kamnům na dřevo můžete vrátit jejich bývalou slávu pomocí několika jednoduchých technik.

Způsoby čištění skla sporáku na dřevo

Níže uvádíme několik způsobů, jak čistit sklo krbových kamen:

#1. Použijte vlhký hadřík

Pokud se budete věnovat čištění kamen na dřevo, bude vždy dostupnější. Pokud budete kamna na dřevo používat bez čištění skla, zakouří se, že si ohně ani nevšimnete. Jednoduché mazivo na kolena je na této úrovni při odstraňování sazí obvykle neúčinné. Pokud však saze zůstávají minimální, může být vaší hlavní obrannou linií vlhký hadřík.

Tepelné sklo se také vždy snáze čistí než studený povrch, ale je důležité jej před čištěním nechat vychladnout. Můžete začít, jakmile se dostatečně ochladí. Pokud to neuděláte, můžete skončit na pohotovosti. Stačí namočit ručník do vlažné vody bez saponátu a použít ho k čištění skla krbových kamen. Poté použijte ručník k masírování skla ve směru hodinových ručiček. Chcete-li se sazí zbavit, pravidelně ručník perte.

#2. Noviny nasáklé popelem

Kdykoli je vlhký ručník neodstraní, většina z nás je v pokušení zastavit se ve snaze vyčistit skleněnou desku kamen na dřevo. Existuje však další skvělý způsob, jak tyto dveře rozzářit, i když to na první pohled vypadá divně. . Vložte list novin do hromady popela, jakmile vychladnou. Poté pomocí těchto popelem nabitých novin jako vlhkého ručníku otřete sklo jemným kroužkem. To musí uvolnit houževnaté saze a umožnit vám umýt zbývající nečistoty a špínu vlhkým ručníkem.

#3. Jedlá soda (soda bikarbona)

Soda bikarbona je vynikající čistič skla pro peletová kamna. Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, vytvořte jemnou pastu s jedlou sodou a trochou vody. Přestože popel z našich kamen na dřevo obvykle obtěžuje, mnoho lidí si neuvědomuje, že může být přeměněno na vzácné čištění kamen na dřevo. Poté může být pasta nanesena na sklo. Pokud máte odolné skvrny, nechte tuto pastu předvádět své zázraky po dobu 10-15 minut.

Poté pomocí vlhkého ručníku nebo novin provádějte krouživé pohyby, abyste uvolnili saze. Jakmile pomine nejhorší, úplně vymažte zbytky čistým ručníkem, abyste odhalili lesknoucí se skleněný povrch. Pokud budete používat sodu bikarbonu nebo jedlou sodu, nezapomeňte, že musíte hodně prát. Tato směs úspěšně odstraňuje skvrny, ale někdy může zanechat tvrdý bílý povlak, který je třeba odstranit.

#4. Ocet

Ocet je jednoduchým řešením dvířek sporáků na dřevo, které už máme v zásuvkách v kuchyni. Na rozdíl od sody bikarbóny s tím nemusíte vyrábět pastu nebo cokoli jiného. Jednoduše namočte ručník nebo list novin do octa a odstraňte špínu svými osvědčenými rotačními pohyby rukou. Nejvýznamnější výhodou použití octa je, že nezanechává bílé skvrny. Vše, co nyní musíte udělat, je omýt veškeré přebytky vlhkým ručníkem a získat tak lesklou plotnu na dřevo. Také by vás mohlo zajímat informace o kamenných kamnech na dřevo.

#5. Čisticí prostředek na sklo sporáku

Existují však případy, kdy budete muset zavolat těžké zbraně, abyste obnovili lesk skla krbových kamen – pokud se nahromadily saze a špína! Odstraňování připálených nečistot může být náročné. Naštěstí musí existovat řešení. Na trhu je k dispozici několik řešení pro čištění skla krbových kamen. Komerční produkty jsou praktické, stejně jako drsné na skvrny.

Většina se dodává v praktické lahvičce s rozprašovačem, kterou můžete nastříkat na okna krbových kamen a omýt vlhkým ručníkem. Pokud se rozhodnete použít čisticí roztok na varnou desku, přečtěte si a dodržujte pokyny výrobce. Dále zajistěte, aby byly odstraněny všechny zbytky čisticího prostředku na sporáku. Posledním bodem, který zvolíte, když spustíte kamna, je, aby byl dům zaplaven páchnoucími chemickými palivy.

It’s A Wrap!

Díky těmto tipům a technikám, jak vyčistit sklo kamen na dřevo a zapálit ideální oheň, si budete moci během chvilky vychutnat svůj krásný oheň. Přečtěte si článek pozorně, abyste mu plně porozuměli. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Můžete si také přečíst o tom, co dát pod kamna a jak vybrat kamna na dřevo.